Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[UPDATE 2]Pomoc w rozkodowaniu zdjęć z opisanymi problemami


WiLLove

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Przepraszam za dosyć dziwną nazwę tematu, ale nie wiedziałem jak to ubrać w słowa.

W skrócie: Niedawno kupiłem auto, ale zastanawia mnie klika rzeczy związane z wnętrzem. Prośba do Was, czy będziecie mogli pomóc mi w rozkodowaniu tego co znajduje się na zdjęciach?

1. Zwisająca kostka z przewodami nad szybą pod klapką

DSC_0031.jpg

Do czego służy? Pojęcia brak :(

2. W/w kostka znajduję się pod taką klapką.

DSC_0032.jpg

Wie ktoś do czego ona służy? Jest bo jest, działa, nie jest połamana. Ale jest za mała żeby miała jakieś przeznaczenie. Może też ktoś mnie uświadomić, po co to to to?

3. Wnętrze Terra.

DSC_0033.jpg DSC_0038.jpg

Niestety, jakis ***** wymienił fotele! i boczki z innej wersji. Jest na forum osoba, która ma samochód z wyposażeniem z terry i by mogła pomóc mi w tym, co powinna mieć a co nie? Tak, wiem że był o tym temat, jednak nie ma tam nic o moim zapytaniu, a już odkopywać go nie mogę.

Ewentualnie zaczynam się zastanawiać czy auto czasami nie miało jakiejś większej przygody... Chyba że zna ktoś inne powodu na demontaż foteli i boczków, to proszę o opinie.

Od razu mówię że nie mam żadnej ksiązki, brak naklejki w bagażniku :(

4.Fotele z kostkami widmo.

DSC_0034.jpg

Z racji tego że moje fotele nie są z tego samochodu, tak więc znastanawiam się nad kostkami co są wolne.

Fotele mają pełną regulację mięśniowo - kinetyczną, tak więc jedyne co może być elektryczne to tylko podgrzewanie i tajskie masaże (w te ostatnie to niestety wątpie)

Widać tu wolną zieloną kostkę (czy to jest ogrzewanie?) Do czerwonej wchodzi tylko jeden przewód (od czego ona jest i gdzie reszta?) Żółta to zgaduje że jasiek?

5. Immo

W kluczyku posiadam pastylkę, w kierownicy (w sumie za, na desce) posiadam diodę która NIGDY nie mryga, ani nie świeci, mimo to auto zawsze odpala i jeździ. Czy możliwe że było odłączane? Jeżeli tak, jak mogę stwierdzić czy było usuwane sprzętowo (nie wiem, powyrywane kable, mechanik wieszający się na spirali, stacyjka na krótko) czy softwareowo (Janusz z VAGiem i tajne kody). Tutaj chodzi o kwestie bezpieczeństwa, bo zaczynam się bawić z komputerem, a patrząc na ten samochód nie chce żeby jakiś cyrk był (oczywiście żadnych kluczyków nie mam, tym bardziej kodu) typu nie ta kostka immo w kluczyku itp.

Jeżeli to się zgadza, to istnieje sposób żeby włączyć to ogrzewanie "na krótko" ? I jak? Podejrzewam że były tematy o schematy, ale jak nie wygasło, to nie mogę znaleźć, tak więc też proszę z tym o pomoc.

Jeśli chodzi o wnętrze to wszystko, mam jeszcze kilka takich pytań, ale to się tyczy reszty pojazdu to nie bedę tutaj śmiecić.

Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tych zagadek, bo jak wiemy jak się jedzie w dłuższą trasę, to zamiast się skupić to człowiek non stop myśli o byle czym, a to właśnie denerwuje :)

Ewentualnie jak trafi się osoba z Olsztyna która oferuje fizyczną pomoc, obiecuje że się odwdzięczę :)

Pozdrawiam wszystkich, z niecierpliwością czekam na odpowiedź i szerokości!

Edytowane przez WiLLove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - lusterko wewnetrzne fotochrom

4 - instalacja pod grzane fotele

Wyglada na to ze przed sprzedaza zostal sprowadzony do standardu - to co mialo jakas wartosc wymienione - lusterko, fotele z boczkami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - lusterko wewnetrzne fotochrom

4 - instalacja pod grzane fotele

Wyglada na to ze przed sprzedaza zostal sprowadzony do standardu - to co mialo jakas wartosc wymienione - lusterko, fotele z boczkami ...

Chopie, normalnie gdybym mógł bym Cię uściskał!:) Dzięki wielkie za odpowiedź!:)

I tak właśnie narodził się nowy projekt na forum :D

Oczywiście proszę o dalsze odpowiedzi, które całkowicie rozwieją moje wątpliwości.

'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kostka wygląda albo na instalację do Lustra fotochromatycznego (samo ściemniającego się) albo może ktoś miał jakiś zestaw głośnomówiący czy kamere (zdjęcie niewyraźne i nie widac dobrze kostki)

2. Ta klapka nad lusterkiem to nic innego jak daszek przeciwsłoneczny. Po otwarciu słońce nie świeci między lusterkiem a podsufitką :wink:

4. Zielona kostka jest od grzania foteli, jest pusta bo go zapewne nie masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe zdjęcia kostki:

DSC_0039.jpg

DSC_0040.jpg

Kostka na 6 pinów, ma napis germany, więc chyba jesteśmy w domu, ale i tak proszę o wypowiedź eksperta. :)


2. Ta klapka nad lusterkiem to nic innego jak daszek przeciwsłoneczny.

Bez kitu, na takie coś bym nigdy nie wpadł ^_^ Niby taki stary pojazd, ale niemce i tak pomyśleli i o tym.


4. Zielona kostka jest od grzania foteli, jest pusta bo go zapewne nie masz

Nie, na desce nie mam żadnego przełącznika, dlatego jak już jest pewne że to to to, to muszę prosić o rade jak to podłączyć na krótko, a reszta sama się zrobi :)

Dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka na 100% od fotochromu :wink: . Przyciski/pokrętła powinieneś mieć na konsoli:

825324405_6_1080x720_audi-a4-b5-18turbo-

I jak juz coś robic to jak w oryginale, nie popieram druciarstwa w aucie :decayed:

Edytowane przez shakal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokręteł nie mam, bo fotele są z innej parfii razem z boczkami, a wnętrze seryjne z innej.

DSC_0041.jpg

Ja też rękodziełem się nie chwalę, ale chciałbym najpierw zobaczyć czy wgl. to działa i jest sens męczyć się z dorobieniem instalcji, a później obijanie skórami (tak jak terra w oryginale) i fabryczna instalcja :)

Tak więc kwestia lusterka rozwiązana :)

Zostało jeszcze odpowedź co do wnętrza terra, immobilajzer oraz sprawdzenie foteli (w jaki sposó B)

Edytowane przez WiLLove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta dioda jest pewnie od alarmu, pewnie gdzieś pod kierownicą masz sterownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna gorąca prośba, bo już nie chciałem robić spamu na forum.

DSC_0034.jpg

(Pod kierownicą, pedały te sprawy)

Otóż zwisają mi takie 3 kostki. Czy mają swoje przeznaczenie? Pozdrawiam

Edytowane przez WiLLove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są oryginalne wtyki, tak jak ta cała wiązka i te gniazda bezpieczników do których idą zielone przewody, czy co to jest. Może coś związanego z audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Znowu nie chciałem robić spamu, więc robię kolejny update.

btw. Nie mieliście czasami ochoty przejechać się do byłych właścicieli waszych audiczek? I tak profilaktycznie porozmawiać i dobitnie wyrazić zdanie na temat tego jak potrafią skrzywdzić takie auta?

Co do UP. Kostki są pozostałościami po 2 alarmach i 4 centralkach (serio). Nie wiedziałem że na 50cm przewodów w wiązce, na jednym przewodzie kolor zmienia się 6 razy (w dodatku na skrętki) :)

A teraz do rzeczy.

Od dawna denerwowało mnie to, że nie mogę regulować wysokości pasów na miejscu kierowcy. Tak więc dzisiaj zabrałem się za rozbieranie tego cholerstwa (co z tego że spinki są metalowe, jak plastik jak z chińskiej zabawki). No i moim oczom ukazało się coś takiego:

DSC_0049.jpg

Pytanie 1: Czy to jest to co myślę?

Pytanie 2: Czy czujniki ultradźwiękowe występują w autach bez alarmu? (wiem, głupie pytanie, ale chce mieć pewność)

Ale od razu zacząłem myśleć że jak ten kretyn potrafił pół samochodu podmienić to i pewnie to podmienił. No to zaglądam do pompki. A niej korektor "A4 KOMBI 96" (no słabo wycelował, bo to jednak limuzyna 98). Ale najgorsze jest to, że wszystkie kostki są podłączone i nic (odziwo) nie zwisa.

DSC_0050.jpg

Pytanie 1: Czy wszystkie pumpy mają takie same wejścia na kostki

Pytanie 2: Czy istnieje taka możliwość, że kostki są "z alarmem" przewody są nie podłączone do pompy (bo w pompie nie ma pinów) i czy przełożenie oryginalnej ze wsparciem alarmu zapewni wycie pojazdu?

I tak teraz mi się skojarzyło, gdy rozbierałem boczki w przednich drzwiach, dobrą godzinę się główkowałem, bo zostałą kostka na 2 przewody. Czy właśnie do tego powinna być podłączona dioda przy dzyndzlu w drzwiach?

Będę wdzięczny za kolejne odpowiedzi i pomoc.

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki występują tylko z alarmem. Albo był alarm, albo dołożył osłony słupków z tym ustrojstwem. Sprawdź czy masz syrenę w lewym boczku bagażnika. Jest schowana, ale jak otworzysz lewy schowek w boczku i zajrzysz tam w stronę przodu i trochę do góry to może ją dojrzysz. Zresztą powinieneś mieć też przycisk w osłonie słupka B (II lift) albo na konsoli środkowej (przed lift) od alarmu

Edytowane przez pawelwor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie, na desce nie mam żadnego przełącznika, dlatego jak już jest pewne że to to to, to muszę prosić o rade jak to podłączyć na krótko, a reszta sama się zrobi :)

Wystarczy jak podłączysz masę do brązowego i +12V do czarno-żółtego (obydwa w zielonej kostce), maty będą grzać. Przy w pełni sprawnych ori matach pobór prądu wynosi ok 6A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest ta syrena od alarmu?

DSC_0053.jpg

Jak tak, to ponawiam pytania z UP. Czy wystarczy podmiana pompki?


Wystarczy jak podłączysz masę do brązowego i +12V do czarno-żółtego (obydwa w zielonej kostce), maty będą grzać. Przy w pełni sprawnych ori matach pobór prądu wynosi ok 6A.

Dzięki stary! Będę miał chwilę to oczywiście sprawdzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest syrena alarmu i jest jeszcze sterownik. Skoro masz instalację fabryczną, to może ten sterownik jeszcze się uchował.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/247437-alarm-montaz-ori-instalacji-alarmu/

Ten temat powinien rozwiać Twoje wątpliwości

Edytowane przez pawelwor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za temat. Mam coś takiego pod kanapą. Zawsze myślałem że to coś od absu :D Dzięki Ci wielkie kolego za pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...