Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybuchł silnik! Pomocy.


Buchcio080

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym go oddał,wiem że jest troche roboty z wyciagnięciem,ale od razu remontować kupiony sinik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddawaj i nawet sie nie zastanawiaj bo nie dojdziesz do ładu z tym silnikiem.

Najlepiej szukaj takiego w aucie, który można odpalić i zrobić diagnozę vcdsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowica zazwyczaj ma mikro pękniecie i nie pompują się tak węże, bardziej to pasuje do upg, ale kto wie co tam w środku siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego rano tak pluje olejem ze chwilowo nie pracuje na wszystkie gary... chmura dymu :( czyli lepiej go wyjąć?

Juz mi się brzydnie wkładać i wyciągać silnik :(

Wymieniłem korek zbiorniczka jeszcze raz i teraz węże są tez twarde lecz da się je mocno ścisnąć. Na zimnym nie wyrzuca plynu jedynie na gorącym. Ale to chyba normalne. Problem jest z tym ze kopci... nawet go nie sprzedam w takim stanie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik oddany. Widać ze coś przy nim majstrowali bo bez zajakniecia oddali kasę i za paliwo oddali 200zł

Gdzie kupić dobry pewny silnik? Może być nawet ze skrzynia. Żeby tylko go złożyć i jeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie to co ja zawsze mówię na temat używek a szczególnie czegoś takiego jak silnik z allegro itp handlarzy ;) .Wtopiłeś już 4 koła.Za tą kasę to miałbyś silnik z jakiegoś pewnego zakładu,który się tym zajmuje.Z dłuższą gwarancją i możliwością przedłużenia wszystko pomierzone itd.Popatrz tam u siebie,popytaj czy czegoś takiego nie ma?Przerabiałem kiedyś temat w aucie żony.Dołożyłem 200 zeta do tego co było w ofertach handlu i miałem tak jak mówię.Dostałem całą taką książkę gwarancyjną z pomiarami itd i notką,że można zalać syntetykiem.Warunek gwarancji,że trzeba odesłać kartę montażową.Mechanik poskładał a jego znajomek co ma warsztat rejestrowany podbił i pasuje.Wysłali :) Odpukać już 2 lata hula.Takie drogie rzeczy jak silnik trzeba szukać pewnego źródła bo potem się dzieje tak jak u ciebie. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze kup anglika na chodzie... silnik do przełożenia reszta na sprzedaż Powinieneś wyjść na zero przy dobrym wietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na taką zabawę czasu. I nerwów. Chętnie kupie z jeżdżącego anglika silnik ze skrzynia zeby na szybko włożyć. Nie chce dwóch audi na placu bo się zagrace

A w anglika trzeba zainwestować 6 tys minimum i kasa od razu nie wróci. Mogę wyłożyć nawet 4 tys ale za silnik taki ze go włożę i mam święty spokój. Bez zbędnego szrotu na placu

Witam po dlugim i męczącym czasie jak dla mnie... dopiero 3 silnik włożony w audi działa jak narazie dobrze. Nie stuka nie puka i brak błędów. Tylko mam pytanie związane z kopceniem tylu z wydechu. W tym wypadku ulatnia się nie do końca biały dymek na odległość około 40 cm od wydechu. Nie jest gęsty, nie smierdzi na słodko plynem chłodniczym ani olejem. Czuć w nim tak jakby paliwo i wilgoć... czy jest możliwe że po 4 miesiącach wrecz stania samochodu bezczynnie potrafi dostać się tyle wilgoci do wydechu, że po przejechaniu 50 km nadal widać ten nie do końca biały dym? Para?

Ktoś doradzi? Na zimnym silniku białego dymu nie ma co jest bardzo dziwne. Dopiero gdy się dogrzeje zaczyna się dziać...

Edytowane przez Buchcio080
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wszystko ok ;) uruchomiony cut out upewnił mnie że to nie silnik tylko wydechy pełne plynu po 1 zlym zakupie silnika :) autko śmiga i znów zwija asfalt :D 3 miesiące męczenia się z oszustami i w koncu trafił się dobry silnik. Tyle ze teraz pisze AWT :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze LOTERIA :/...

Kupiłem 1rwszy silnik za 3200 bez dwumasy i pęknięta glowica (oddałem go)... kupiłem drugi silnik (2800)... złom jakich mało... składak z 2 silników. Opiłki żelaza uszkodziły mi regenerowane turbo ( o czym przekonałem się przy trzecim silniku) dopiero trzeci silnik 2500 zł z dwumasą awt okazał się ok lecz ujawniła się wysrana turbina :D normalnie obrzydło mi to auto przez te problemy. Wszędzie bierz gwarancję rozruchową minimum 14 dni OD DOSTARCZENIA PRZESYŁKI. terminy mnie bardzo zmęczyły zebym mogł oddać silnik jakby co...

Trzeci kupiłem z firmy z okolic Skalbmierza. Ogłaszają się na allegro. Opisują silniki który dobry a który złom przed demontażem.

Gwarancja 30 dni mam. Do 12 stego tego miesiąca jeszcze testuje silnik na benzynie

Po tym terminie uruchamiam LPG :)

Najlepiej z samochodu na chodzie (anglik) kupić silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...