Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

AUDI A4 B8 LIFT 2.0TFSI S-LINE QUATTRO

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

i ile wyszlo po programie u Gregora?

Opublikowano
  • Autor

i ile wyszlo po programie u Gregora?

Tak na luzie wyszło 267KM i 413Nm

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Kolego masz jakieś pogladowe fotki jak wyglądają te koła zimowe u Ciebie z dystansami ?

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Kolego masz jakieś pogladowe fotki jak wyglądają te koła zimowe u Ciebie z dystansami ?

23lfr76.jpg

Opublikowano

Kolego masz jakieś pogladowe fotki jak wyglądają te koła zimowe u Ciebie z dystansami ?

23lfr76.jpg

Hehe teraz teraz... :P

Opublikowano

Czym ja polozyles na ziemie? kozak wyglada

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Wystarczy, że wymienisz springi na Eibacha Pro-Kit :)

Na początku zostawiłem ori amory 1BA i nic się nie działo, jeździłem tak rok, ale ostatnio mnie coś napadło i postanowiłem wrzucić amorki Sachs 1BE + osłony i odboje. Różnica w prowadzeniu kolosalna :D

Wie ktoś może co ile wymienia się olej w tiptronicu zf 8hp55a ?

Edytowane przez szogun555

Opublikowano

Maintenance recommendations ZF automatic transmissions:

5-, 6- and 8-speed as well as 4HP20 automatic transmissions:

ZF 5-, 6- and 8-speed as well as the ZF 4HP20 automatic transmissions are filled maintenance-free with specially developed partially
synthetic ATF oils. Maintenance-free fills are intended for normal operating conditions. Especially driving at very high operating
temperatures can result in accelerated aging or increased wear of ATF oils. It is recommended, in the event of severe operating
conditions, such as:
- frequent highway driving in top speed range,
- offensive, sporty driving style,
- frequent trailer operation,
being above average, oil purification (oil change) on automatic transmissions is recommended between 80,000 km and 120,000 km, or
8 years, depending on the load.
In each case, only released ATF oil may be used for oil changes. And oil changes must be performed in accordance with the relevant
specifications.

http://5series.net/forums/attachments/diy-do-yourself-14/117282d1297181339-diy-zf-6hp19z-transmission-drain-refill-zf-specs.pdf

A tu masz procedurę wymiany:

http://f30.bimmerpost.com/forums/attachment.php?attachmentid=1373793&d=1456837167

acz lepiej dla skrzyni będzie jak zdecydujesz się na wymianę dynamiczną:

https://www.youtube.com/watch?v=wb4_Oe57qmU

Edytowane przez BeyerBrown

Opublikowano
  • Autor

Maintenance recommendations ZF automatic transmissions:

5-, 6- and 8-speed as well as 4HP20 automatic transmissions:

ZF 5-, 6- and 8-speed as well as the ZF 4HP20 automatic transmissions are filled maintenance-free with specially developed partially

synthetic ATF oils. Maintenance-free fills are intended for normal operating conditions. Especially driving at very high operating

temperatures can result in accelerated aging or increased wear of ATF oils. It is recommended, in the event of severe operating

conditions, such as:

- frequent highway driving in top speed range,

- offensive, sporty driving style,

- frequent trailer operation,

being above average, oil purification (oil change) on automatic transmissions is recommended between 80,000 km and 120,000 km, or

8 years, depending on the load.

In each case, only released ATF oil may be used for oil changes. And oil changes must be performed in accordance with the relevant

specifications.

http://5series.net/forums/attachments/diy-do-yourself-14/117282d1297181339-diy-zf-6hp19z-transmission-drain-refill-zf-specs.pdf

A tu masz procedurę wymiany:

http://f30.bimmerpost.com/forums/attachment.php?attachmentid=1373793&d=1456837167

acz lepiej dla skrzyni będzie jak zdecydujesz się na wymianę dynamiczną:

https://www.youtube.com/watch?v=wb4_Oe57qmU

Dzięki wielkie kolego :)

Opublikowano
Opublikowano
  • Autor

Jeszcze raz dzięki... W moim przypadku to jeszcze 4 lata jeżdżenia żeby dobić do 80kkm :) W s-klasie też miałem tipa, ale wymieniałem co 60kkm.

Opublikowano

jaki koszt banki 10litrow?

Opublikowano
  • Autor

jaki koszt banki 10litrow?

W granicach 1000pln.

Opublikowano

Drogi ten Ravenol ATF 8HP... dziwne, bo do mojego padła jest 3x tańszy (ATF 5/4HP) a jest robiony na pełnym syntetyku (PAO) a do skrzyń 8HP jest to mix hydrokraka (HC) i estrów (PAO) :mysli:

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
Dnia 30.12.2016 o 14:39, szogun555 napisał:

Wystarczy, że wymienisz springi na Eibacha Pro-Kit :)

Na początku zostawiłem ori amory 1BA i nic się nie działo, jeździłem tak rok, ale ostatnio mnie coś napadło i postanowiłem wrzucić amorki Sachs 1BE + osłony i odboje. Różnica w prowadzeniu kolosalna :D

Wie ktoś może co ile wymienia się olej w tiptronicu zf 8hp55a ?

A to nie jest tak, że Pro-Kit powinien być używany tylko z 1BA ?

Opublikowano

panowie obnizona sprezyna wymaga zawsze odpowiedniego amorka, nie psujcie nowych samochodow. ja juz bawilem sie  w takie zabawy w b7

Opublikowano

Też się zbieram do wymiany i też myślałem o zestawie 1be + pro-kit, ale według strony

https://eibach.pl/sprezyny-obnizajace-eibach-pro-kit-audi-a4-8k2,-b8-e10-15-011-01-22-pi-597.html

Cytuj

W przypadku seryjnego (fabrycznego) obniżenia montaż nie jest możliwy!

z kolei o 1ba + pro-kit jest więcej opinii negatywnych, niżeli pozytywnych.

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
Też się zbieram do wymiany i też myślałem o zestawie 1be + pro-kit, ale według strony
https://eibach.pl/sprezyny-obnizajace-eibach-pro-kit-audi-a4-8k2,-b8-e10-15-011-01-22-pi-597.html
W przypadku seryjnego (fabrycznego) obniżenia montaż nie jest możliwy!
z kolei o 1ba + pro-kit jest więcej opinii negatywnych, niżeli pozytywnych.


Nigdzie tam tak dla 1be nie jest napisane. Z 1be prokit bardzo dobrze się spisuje. Auto idzie po prostu nie -30/-35mm w dół jak od 1ba tylko -10/-15mm. Polecam i wiele osób na forum taki zestaw ma.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.