Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Przy uruchamianiu zapala się wykrzyknik 3 razy i 3 razy pika dźwiek


Gość xxxxx

Rekomendowane odpowiedzi

1cm nad poziomem płytek - ale na aku powinny być znaczniki poziomu - w przypadku ori aku są niewidoczne bez demontażu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tez przerabiałem temat z pikaniem, u mnie radio po 3-ch dniach prawie rozładowało aku i dlatego pikało, mam również aku centry, roczny i z tym magicznym zielonym oczkiem i u mnie tez jest czarne , nawet po 12 godz ładowania nie zmieniło sie na zielone :mysli: pociesza mnie to ze na te aku jest 3 lata gwarancji :decayed: oile dobrze wiem to sprawdzenie napięcia to nie wszystko, moze być 14V a aku moze być uszkodzony, podjedz do elektryka ,ew. do serwisu/sklepu gdzie sprzedają akumulatory, przewaznie mają urzadzenie które pokazuje sprawnośc akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Aku .. u mnie pikało również jak miałem nie dokręcone klemy !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo.I już szukałem drugiego akumulatora,ale odkręciłem masę idącą od klemy minusowej i przykręcona jest do budy(podszybia)poczyściłem papierkiem potraktowałem WD40 i śmiga wszystko jak trzeba!! :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jaki masz pobor pradu :chytry:

typowe prądy podczas postoju podawane w instrukcji A4, to 1-3 mA, (0,01-0,3A) by to sprawdzic odepnij kleme + miedzy biegun a kleme podlacz amperomiesz...Oczywiscie auto zamkniete :hi:

u mnie pobor byl rzedu 0,04-0,06 co powodowalo rozladowania aku

potem mozesz sprawdzac wyciagajac kolejno bezpieczniki(immo,radio,fis,c.zamek itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie amperomierz szeregowo do plusa - jak będzie "dużo" to wypinasz poszczególne bezpieczniki aż namierzysz obwód na krórym uzyskasz spadek napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokadnie taki sam problem z kontrolka z wykrzyknikiem przy rozruchu na mrozie. Denerwuje mnie jeszcze jedna rzecz a mianowicie przy takim problematycznym rozruchu wskazowka obrotomierza reaguje na uruchomienie silnika z okolo 2 sekundowym opoznieniem. Co moze byc powodem takiego dzialania obrotomierza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem przy rozruchu nawet alternator juz nie dawał rady go podładować wymieniłem akku i problem znikł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie musze sprawdzic ten akumulator aczkolwiek do tej pory nie mialem z nim zadnych problemow. Nadal nie wiem jaki wplyw moze miec akumulator na obrotomierz, ktorego wskazywka zaczyna pokazywac obroty dopiero po 2-3 sekundach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz mozliwosć to podmnień akku od innej bryki, zobaczysz czy jest poprawa. A obrotomierz jest elektryczny jak sie niemylę może to ma jakiś wpływ przy rozruchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw posprawdzaj kable od alternatora... Mogą by pognite a to wystarczy zeby Komputer sobie pofixował troche.. Jak kable są wporzadku Sprawdzaj alternator... Jezeli to nie pomoze To Lec z tym aku na Wymiane.. Albo zalatw se na tydzien inny od Kolezki jakiegos... I porównaj.. Takie moje propozycje :):cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo to podmianka akku.

jak zegary dalej będa fiksowały (choć narazie i tak posz lajtowe objawy) to trafiło ci sie auto z tymi wadliwymi - poszukaj po forum było już, winą jest procek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też to miałem i był akumulator do wyrzucenia bo miał zwarcie i jak się odpalało to kontrolka piszczy ze względu na niski stan napięcia.Kupiłem nowy 76ah i nie ma zadnego problemu.Może kupiłeś gdzieś w markecie gdzie długo stał i tez może mieć zwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...