Skocz do zawartości
IGNOROWANY

aliexpress - kilka pytań


Bristol

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam do was kilka pytań dotyczących zakupów internetowych na www.aliexpress.com

1. Czy do zamówienia jest konieczne założenie własnego konta na tej stronie tak jak na naszym allegro?

2. Czy można wpłacić pieniądze za towar w złotówkach?

3. Czy informacja na stronie wybranego produktu " Free Shipping to Poland via China Post Registered Air Mail " oznacza że wysyłka do Polski jest całkowicie bezpłatna?

4. Na co trzeba uważać i czy macie jakieś porady dotyczące zamówień?

Dziękuje wszystkim za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Tak. Założenie konta jest bardzo proste.
  2. Można wpłacać pieniądze w złotówkach. Jeżeli płacisz kartą to bank sam przewalutuje należność
  3. Przesyłka jest w większości przypadków bezpłatna.
  4. yyyyy Porady? Po otrzymaniu towaru musisz to potwierdzić. Podobno w razie nieporozumienia sprzedawcy są bardzo ok i łatwo się z nimi dogadać. Kupuj towary, od popularnych sprzedawców. Kupuj rzeczy, których nie musisz mieć na jutro. :)

Edytowane przez Hugo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie paczki jakie zamawialem przychodzily w w terminie szybszym nizeli deklaruje sprzedawca. Kilka paczek dotarlo w 11 dni kalendarzowych. A termin deklarowany byl na poziomie 15/35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. tak

2. tak jak zapłacisz z PLN to kurs będzie odrobinę słabszy niż w kantorach ale przy małych zakupach nie ma co sobie tym głowy zawracać.

3. tak

4. Na opis szczególnie. Jeśli zegarek ma water resist ale 0m głębokości to tylko ręce w nim możesz myć.

Czy produkt ma Buyer Protection poczytaj też feedback tego produktu czasem można się dowiedzieć ciekawych rzeczy. Jak oprogramowanie to doczytaj jak jest z aktywacją po instalacji np. Jak ciuchy to rozmiar w cm jaki jest bo przyjdzie Ci na dziecko bluza a nie ma Ciebie. Ile dni ma na przygotowanie paczki po zapłacie ( kiedyś trafiłem na aukcje gdzie było to 15 dni) I czym wysyła czy rejestrowanym listem czy zwykłym.

Warto też pamiętać, że na celnym mogą dołożyć cło i vat ale jeszcze na to nie trafiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dowiedzieć się czy Twój bank nie dolicza dodatkowych opłat za przelewy zagraniczne.. Inteligo z kartą Visa dolicza 10 zł do każdej transakcji.


Patrz jaki jest czas przetwarzania zamówienia - czasami jest dwa dni, a na drugiej aukcji tańszej o dolara 14 dni

Jeśli masz wątpliwości to pytaj o dodatkowe zdjęcia - 90 % wysyła w miarę szybko real fotki.

Jeśli kupujesz buty, ubrania to patrz na wymiary, obuwie od razu kupuj "one size bigger" - nawiasem mówiąc butów się nie opyla kupować bo gówno straszne.

Otrzymasz towar - niezgodny z zamówieniem - zły kolor, rozmiar ect. - robisz " open dispute" i ryżowy kolega ma 4 dni na rozwiązanie sporu, jeśli nie rozwiąże lub oleje Cię dostajesz całkowity zwrot pieniążków.

Patrz dokładnie na opisy bo Genuine Leather to u nich skóra..ale chyba z d*py węża lub plastikowej krowy- u nich prawdziwa skóra to np. Cov leather. Cotton to nie koniecznie u nich 100% bawełna.

Patrz na ebay.com czasami jest taniej niż na ali ;)

Zanik zamówisz towar to sprawdź osiem razy czy nie ma tego samego przedmiotu w lepszej jakości u innego sprzedawcy.
Niektórzy mają lepszą ofertę, realne zdjęcia i wyższe lub niższe ceny.




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić jakąś pierdołę na ALIEXPRESS, mam konto DIRECT w ING i do tego karta płatnicza (konto oczywiście w złotówkach). Czy można taką kartą zapłacić za zakupy (czy trzeba mieć konto USD) i jeśli można zapłacić taką kartą, to czy ING pobiera jakąś prowizję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przesyłkach z Chin trzeba uważać na wartość towaru i środek dostarczania.(kurier)

Jeśli wartość przekracza 30E lepiej puścić zwykłą pocztą, bo kurier może doliczyć cło.

Miałem już kilka przypadków z wysyłką do ES, China Post ZAWSZE była bez cła.

dzwoniliśmy z zapytaniem do kuriera, DLACZEGO? to odpowiedzieli że takie jest prawo Unijne, że MUSZĄ doliczyć cło do wartości towaru.

DLATEGO ma rację Reggi na Ebay często gęsto wyjdzie i taniej i szybciej!

Praktycznie każdą kartą możesz zapłacić a opłaty zależą od Banku, to również on decyduje o przeliczniku WALUT.

zanim zapłacisz zawsze możesz to sprawdzić, masz przecież podsumowanie transakcji,

porządny bank autoryzuje zakup, przesyłając wiadomość z kwotą jaką masz zapłacić i wtedy decydujesz co dalej.

Najwyżej zrezygnujesz z zakupu.

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesylki do 45 euro kupowane przez osobe fizyczna zwolnione sa calkowicie z cla i podatku, traktowane sa jako gift. To jest zapis z MF. Powyzej tej kwoty moze byc doliczone clo ale to zalezy bo czesto sprzedawcy zanizaja kwote i co innego deklaruja przy wysylce, ale jak celnik otworzy paczke to bedzie problem.

Wiec mozna kupowac smialo pierdoly, problemem jest czas realizacji.

Sam sporo tam zamawiam, bo mam dosc naszych rodzimych naciagaczy co dokladaja marze 30% do tego samego towaru na ktory nie daja gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesylki do 45 euro kupowane przez osobe fizyczna zwolnione sa calkowicie z cla i podatku, traktowane sa jako gift. To jest zapis z MF. Powyzej tej kwoty moze byc doliczone clo ale to zalezy bo czesto sprzedawcy zanizaja kwote i co innego deklaruja przy wysylce, ale jak celnik otworzy paczke to bedzie problem.

Wiec mozna kupowac smialo pierdoly, problemem jest czas realizacji.

Sam sporo tam zamawiam, bo mam dosc naszych rodzimych naciagaczy co dokladaja marze 30% do tego samego towaru na ktory nie daja gwarancji.

30%? Nie raz i ponad 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem na własnym przykładzie.

- Na aliexpress mam konto, przecież to chwila założyć.

- Ja osobiście płacę kartą - mam konto walutowe w banku i płace im bezpośrednio w $.

$ wcześniej kupuje w kantorze internetowym, czyli ja płace kantorowi PLN a oni mi odsyłają $ na konto walutowe.

- Tak, jeżeli piszę że Free Shipping To Poland to wysyłka jest za darmo, ale trzeba na nią czekać 3-4 tygodnie.

Jeżeli zamawiasz jakieś pierdoły, to spoko, ale do droższych zakupów typu telefon za 500zł brałbym bezwarunkowo Kuriera.

Chociaż do takich zakupów podchodził bym z dużą rozwagą... Bo owszem wyjdzie taniej ale co z gwarancją...

No i jeżeli rzecz którą kupujesz jest wartościowa (typu kilkaset złoty) to musisz pamiętać jeszcze o cle które może być naliczone.

Ja zawsze zmawiam pierdoły... i nigdy nie miałem problemu... najdroższe co zamawiałem to szkło na telefon za 10$ :)

Mi ostatnio przyniósł przesyłkę FedEx.. paczka z Chin szła kilka dni.

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest opcja zapłaty przez serwis płatniczy przelewy24 czy paypal (jeden z nich) także wystarczy mieć konto internetowe i po problemie, nie trzeba bawić sie w przewalutowywanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest opcja zapłaty przez serwis płatniczy przelewy24 czy paypal (jeden z nich) także wystarczy mieć konto internetowe i po problemie, nie trzeba bawić sie w przewalutowywanie

Od dawna jest. Najlepszy i najszybszy sposob platniczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...