Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 2.0 TDI Rozkodowanie informacji z wlepki do książki serwisowej


ArturWisniewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako nowicjusz muszę spytać bo nie chcę sam tego dochodzić. Załączam poniżej zdjęcie wlepki do książki serwisowej. Czy BLB to jest kod silnika? Czym on się różni od BKD? Poza tym oznaczeniem BLB, które z poniższych skrótów tyczą się silnika? Mam na myśli czy są informacje o oleju itd.?

s4efxocb.jpg

Edytowane przez ArturWisniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy BLB to jest kod silnika?
tak

Czym on się różni od BKD
BKD ma napęd pompy z 1.9 i jest bez wałków balansujących

oba silniki sa 16v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu to nie ma co szastac kasa. chyba, ze ktos nie ma lepszych pomyslow. tymbardziej ze nie jest to rozwiazanie jedyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to chciałem jakby ustalić. Jakich usterek muszę się spodziewać po tym silniku. Dziś wyskoczył mi taki komunikat http://services.edmunds-media.com/image-service/unversioned-ed/ximm/?quality=85&image=/img/long-term/misc/555-low-oil-lamp.jpg- żółta olejarka. Na szczęście miałem niecały 1km do garażu. Czy może to oznaczać niski poziom oleju, płynu chłodniczego czy od razu próbować zrobić pompę? Gdzie znajduje się czujnik poziomu oleju w tym silniku?

Może wymienię od razu olej i filtr oleju. Jaki olej polecacie? Castrol 5W40 będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może to oznaczać niski poziom oleju

oznacza ,że musisz dolac oleju i nic wiecej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolałem 200 ml oleju Lotos 5W40. Kontrolka zniknęła i od 200 km się nie powtórzyła. Mimo wszystko planuję za 2 tygodnie wymienić wszystkie filtry + olej.
Polecacie jakiegoś konkretnego producenta filtrów / modele do BLB? Chciałbym zabudować sprawdzony zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

knecht lub mann.

gdy juz bedziesz olej wymieniac, poszukaj syntetyka. tez w temacie olejów jest caly watek poswiecony...

na wiekszosc pytan udzielono juz odpowiedzi wielokrotnie na forum. wystarczy sie trochę zainteresować, poszukac, poczytac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

knecht mann jeżeli chodzi o paliwo i f. powietrza, filtron kabinowy zwykły nie jakiś tam węglowy i olej motul oczywiście z twoją normą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda kasy a różnicy dla mnie nie ma wole co rok go wymienić węglowy coś ok 60 zł zwykły 20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam 2 razy do roku zwykły (tanszy) i wydaje mi się że ma to korzystniejszy wpływ na nieparowanie szyb..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja równiez wymieniam zawsze na zwykły, tym bardziej, że wymiana przypyda 2 razy do roku, także nie ma co przepłacać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typowo wspolczesne podejscie. byle taniej i wiecej :decayed:

filtr z weglem aktywnym pochlania dodatkowo zanieczyszczenia w postaci gazowej, a tymczasem papierowy przepuszcza je do kabiny.

ale niech wam będzie, miłego wdychania :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typowo wspolczesne podejscie. byle taniej i wiecej :decayed:

filtr z weglem aktywnym pochlania dodatkowo zanieczyszczenia w postaci gazowej, a tymczasem papierowy przepuszcza je do kabiny.

ale niech wam będzie, miłego wdychania :kox:

Założenie węglowego mija sie z celem w sytuacjach gdy ktos w samochodzie pali :P i tak juz sie truje i tak a kasa zaoszczedzona pójdzie z dymem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...