Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Navigation plus problem z nagłośnieniem


Szejk

Rekomendowane odpowiedzi

Przednie glosniki sa zasilane bezposrednio z radia a tyl idzie przez wzmacniacz i pewnie to jest problemem

Sprawdz czy napiecie dochodzi do wzmacniacza

Jesli padniety to mam zestawik do sprzedania :naughty::tongue4: z mojego

Wzmacniacz działa, dziś przestawiłem fader na tył to grał sam tył w drzwiach i subwoofer później odłączyłem kostkę przy wzmacniaczu ucichł tył, podłączyłem z powrotem i zaczęło grać ( gwizdki i średnie tony , jak także suwoofer) ale dalej dużo ciszej niż przód.

W sumie to bym chciał być pewien czy to na 100 wzmachol (najlepiej jak bym podpiął drugi na chwilę i zobaczył czy będzie tak sam efekt lub czy sie poprawi)

Rpalka ile chcesz za ten swój wzmacniacz i jaki to jest , bo u mnie Harman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=177440.0 - moja dzialka w dziale sprzedam :naughty:

Mogę zdjęcia prosić na priv lub nawet daj numer wzmachola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz jak sub w avancie wyglada :tongue4: :>

Harman aes 8E9 035 223 rok prod 28.10.2003

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz jak sub w avancie wyglada :tongue4: :>

Harman aes 8E9 035 223 rok prod 28.10.2003

:good:

wiem wiem jak wygląda . Słuchaj jutro mam się spotkać z gościem co też ma taki wzmachol, machniemy zobaczymy jak to będzie grało.

No i dziś sprawdziłem dzięki uprzejmości kolegi kileeer zmieniłem wzmacniacz na chwile na inny, i niestety to samo nie ma poprawy, u kileeera gra dobrze a u mnie kicha. Więc wzmacniacz wyeliminowany, co może jeszcze być przyczyną ????. On miał inne radyjko concert a u mnie jest navi plus może coś w navi jest nie tak.

[br]Dopisany: 15 Styczeń 2011, 16:16_________________________________________________No i jak tam ktoś miał taki przypadek i rozwiązał ten problem :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zamianie navi plus na RNS-E tyl gra zupelnie inaczej i duzo lepiej , bo tez mialem wrazenie ze tyl cos kula, ale nie oszukujmy sie standardowe naglosnienie gra slabo, bylem dzis u kolegi z forum, i ma dolozony wzmacniacz bose'a i sub, wtedy to zaczyna tyl już grać naprawdę ładnie.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem miałem ori concert a4 b6 1 din, i zamieniłem na navi plus najpierw był problem z kodem bo trzeba było zamienić w kostce auta nie chciał wogule zatwierdzić, ale dałem rade poźniej był problem z podświetlenien ale też sobie z tym poradziłem, a jak już wszystko podłączyłem mam problem z jakością grania concert 1 din grał dużo lepiej jak navi plus i teraz żałuję bo pozamieniałem konsole i panel klimy i myślałem że bedzie lepiej a tu du..kiedyś szkałem na forum ale nic nikt nie napisał i wszedłem na elektrode i coś pisali o kodowaniu navi plus i że bedzie grało tak jak powinno.wiec nie ma co się przyzwyczajać tylko szukać kogoś kto nam to zrobi i dobrze toi opisze. z niecierpliwością czekam na podpowiedzi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem miałem ori concert a4 b6 1 din, i zamieniłem na navi plus najpierw był problem z kodem bo trzeba było zamienić w kostce auta nie chciał wogule zatwierdzić, ale dałem rade poźniej był problem z podświetlenien ale też sobie z tym poradziłem, a jak już wszystko podłączyłem mam problem z jakością grania concert 1 din grał dużo lepiej jak navi plus i teraz żałuję bo pozamieniałem konsole i panel klimy i myślałem że bedzie lepiej a tu du..kiedyś szkałem na forum ale nic nikt nie napisał i wszedłem na elektrode i coś pisali o kodowaniu navi plus i że bedzie grało tak jak powinno.wiec nie ma co się przyzwyczajać tylko szukać kogoś kto nam to zrobi i dobrze toi opisze. z niecierpliwością czekam na podpowiedzi!!!

nie wiem czy masz bose w aucie czy nie, jeśli nie masz bose a navi zakodowana jest pod bose to nie gra wcale albo gra bardzo słabo (jak to było u mnie)

Trzeba zmienić vagiem kodowanie radia na takie bez systemu bose, czyli uruchomić tym końcówkę mocy w radiu.

Ale musiał bym zobaczyć :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam bosse harman i dzisiaj byłem w żarach na polnej ale nie pomogli, dodatkowo fis z radia nie chodzi nie wyświetla stacji radiowych!

galicze są dobrzy ale w innych sprawach nie w audio i takich pierdołach (poza tym im się nie chce) obadamy i będzie żyła :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie manko dawno mnie nie było z tym tematem którego nie skończyłem i tył dalej mi gra cicho

tak więc czy ktoś rozwiązał tą sprawę ?????

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na upartego , co by zwiększyć poziom głośności na tyle proponowałbym zapiąć od strony radia albo przejściówkę z wyjścia głośnikowego na chinche i podłączyć do tego wyjście na tylne głośniki , lub prościej wyjście na ori wzmacniacz z przednich głośników poprzez kondensatory np100uf/25V i masz tyl 100% głośniejszy . Dzieje się tak dlatego iż wyjście z radia ma mniejszy poziom sygnału niż potrzebuje wzmacniacz . Ewentualnie przerobić wejście we wzmacniaczu - zmienić rezystory ustalające punkt pracy wejścia i wtedy masz regulację przód i tył tak jak w fabryce . Ja bym zrobił tą drugą opcję , mimo iż trzeba zwalać boczek w bagażniku . To jest tylko dzwięk i przerobienie wzmacniacza to pikuś .

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzyśaudi- ciekawe propozycje dzieki za pomysł, ale może to tylko trzeba zmienić kodowanie VAG-em i będzie hulać zamiast przerabiać, u niektórych kolegów na takim sprzęcie działa wszystko OK.

Jeśli ktoś kodował Navigation Plus RNS-D Dx VAG-iem to niech da cynk co trzeba zmienić na którym kanale, lub czym ustawić to.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...