Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki wybrać tablet i sieć?


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie chciałbym sobie kupić tablet. Głównie by mi służył do grania i przeglądania neta i forum no i do oglądania meczów.. Budżet mam ograniczony po max 300 zł.. Wiem ze to nie dużo i pewnie za tą kasę tez szału nie będzie co do sprzętu..może coś doradźcie? Tablet by był głównie używany w pracy i w domu.. Dobrze jak by miał GPS.

No i oczywiście jaką sieć wybrać żeby mieć jak najwięcej pakietów internetowych.

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj trochę o tabletach lepiej na sam początek. Jeśli chcesz mieć internet w tablecie to tablet musi obsługiwać sieć 3g. Czyli musi mieć gniazdo na karte sim. Nie wiem czy takiego tableta kupisz za 300 zł. Ja kupiłem jakiś czas temu Blow black tab 10 cali też w granicach 300 zł. Połączyć z internetem można się przez Wifi . JEśli ktoś ma smartfona to powinna być w nim funkcja udostępnienia internetu i można sobie z telefony zrobić nadajnik wifi i połączyć się z tabletem aby był w nim internet.

Tu masz coś takiego, co pasuje do Twoich wymagań. Tylko nie licz, że za 300 zł kupisz tablet z 3g i Gpsem

http://allegro.pl/tablet-cavion-base-10-3gr-8gb-gps-wifi-android-5-1-i5931180278.html#specification

Edytowane przez jospethe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej budżet trzeba będzie zwiększyć żeby kupić coś konkretnego. Raczej myślałem coś o Lenovo z firm. Bo jakoś te nie znane mnie nie przekonują..

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3 stówy to kupisz badziewie i po 2 dniach wywalisz do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Ja kupiłem za 300 i trochę żałuję że więcej nie dałem. Marna jakość kolorów, strasznie wolny itp. Lepiej dołożyć i być zadowolonym z zakupu. To już lepiej kupić tableta z 7 calowym wyświetlaczem. Będzie tańszy, ale będzie lepiej się spisywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś tak przy okazji jak byłem po kabel hdemi zerknolem na Lenovo chyba coś około 320 zł był.. Za bardzo się na tym sprzęcie nie znam i byl by to mój pierwszy tablet.. Wiec co polecacie wartego uwagi? żeby obsługiwał 3g

No właśnie ten co oglądałem dziś miał 7 cali lub 10 dokładnie nie pamiętam.. Większy mi nie potrzebny jest.

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez xBladex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem "taniego" Kiano za 450 zl bo myślałem, że wystarczy. Szybko się zepsuł i było to duże szczęście bo oddali mi pieniądze. Drugi raz nie popełniłem tego błędu i kupiłem Galaxy Tab 10 i jestem bardzo zadowolony. Chodzi płynnie, wyświetlacz w porządku, bateria bardzo długo trzyma. Nie warto chyba za 300 zł nic kupować. Chyba, że 7 cali, ale to prawie tyle co telefon więc chyb anie ma sensu, na pewno nie do oglądania meczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Kolego ja również odradzam zakup "no name" za 300 pln.

Po chwili zabawy stwierdzisz, że procesor wolny, ekran i grafika lipa, pamięci mało itp.

Sugeruje zakup markowego urządzenia.

Dołożysz 100 -150 pln i masz inną klasę sprzętu.

Na Twoim miejscu szukałbym 7" calowego. Są leciutkie i b. mobilne.

Zacząłbym od np. Lenovo A7 30H:

http://allegro.pl/tablet-lenovo-tab2-a7-30h-7-ips-agps-modem-3g-i5918510047.html

Ma wszystko czego potrzebujesz: ekran IPS, modem 3G, GPS, procek 4 x 1.3 Ghz, jest cienki 8,9 mm i lekki 269 gram.

Na aku 8 godz. możesz surfować po sieci.

Jeśli budżet pozwoli możesz rozważyć modele A8 lub S7 tylko nie wiem czy dla Twoich potrzeb jest sens,

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Kolego ja również odradzam zakup "no name" za 300 pln.

Po chwili zabawy stwierdzisz, że procesor wolny, ekran i grafika lipa, pamięci mało itp.

Sugeruje zakup markowego urządzenia.

Dołożysz 100 -150 pln i masz inną klasę sprzętu.

Na Twoim miejscu szukałbym 7" calowego. Są leciutkie i b. mobilne.

Zacząłbym od np. Lenovo A7 30H:

http://allegro.pl/tablet-lenovo-tab2-a7-30h-7-ips-agps-modem-3g-i5918510047.html

Ma wszystko czego potrzebujesz: ekran IPS, modem 3G, GPS, procek 4 x 1.3 Ghz, jest cienki 8,9 mm i lekki 269 gram.

Na aku 8 godz. możesz surfować po sieci.

Jeśli budżet pozwoli możesz rozważyć modele A8 lub S7 tylko nie wiem czy dla Twoich potrzeb jest sens,

Pozdrawiam!

Myślę że ten co pokazałeś w linku będzie dla mnie w sam raz.. Większy mi nie potrzebny.. Zawsze można kablem neta udostępnić do kompa w pracy i oglądać meczyk na monitorze.. A jego wymiary są idealne.. Nie będzie się tak bardzo w oczy rzucał.

Dziękuję za pomoc.

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałem na Windowsie. Niestety Android to muł :) Też nie chciałem dużo wydać. No i wybór padł na Kiano SlimTab 8 MS PRO. 4 rdzenie,intel,2GB RAM i 32GB wbudowane. Ja nie potrzebowałem wbudowanego modemu(wrzucę po wifi z telefonu) i GPS też nie potrzebny. Ma służyć do wyjazdów żeby nie zabierać laptopa,w samochodzie małemu bajki itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi potrzebny modem bo mam bardzo mały pakiet neta na tel i wystarcza mi na tydzień..

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aero 2

Darmowy net w PL

Szwagier juz to testował i nie był zadowolony z tego areo 2...

Może sieci komórkowe mają jakieś dobre propozycje? Sieć obojętnie jaka byle by było jak najwięcej neta, bo to dla mnie najważniejsze jest..

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiano Ellegance 8 3g - mam, polecam .. Poczytaj opinię... Obudowa aluminiowa i ma modem 3g

Co do sieci ciągle są różne promocję .... Z ciekawostek ostatnio byly w Auchan miśki z starterami Nju mobile za 5 zł zestaw ... Na karcie 2 GB do wykorzystania przez tydzień każdy . ważność koniec 2017. Tak to są sieciowe promocję i trzeba to śledzić . ewentualnie na allegro kupić kartę np orange free nieraz za 50 zł kupisz kilkanaście / kilkadziesiąt GB na jakiś okres .

Wysłane z Honor 4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba będzie się porozgladac z czymś dobrym..

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiano ma różne opinie w Internecie. Zwłaszcza na temat beznadziejnego serwisu. Dlatego ja kupiłem swojego PRO w EURO RTV AGD i w razie problemów idzie to na nich :)

Ale ofertę Kiano ma bezkonkurencyjną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma kinano technologicznie przy Lenovo?

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka lepsza Lenovo.

Natomiast porównać można tylko na konkretnych modelach.Bo jak weźmiesz naj z naj kiano i najgorsze Lenovo to wiesz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weźmy pod uwagę najtańsze modele z GPS, modemem itp.. Oczywiście Lenovo vs kiano.. I załóżmy że budżet zwiekszylem o te 150-200 zł

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...