Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AFN Avant LZ5K


Sidżej

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

Długo myślałem czy wstawić tu swoją audiolkę i po długich zastanowieniach postanowiłem pokazać swoje cacko.

Po odbiorze prawka jeździłem Cieniasem 700 , teraz taka odskocznia :grin:

Do rzeczy

Audi A5 B5 Avant

Przebieg: 317900( przy kupnie) Mechanior twierdzi,że raczej realny. Dla mnie cyferki ma przekręcone xD

Rok: 1998

Silnik: 1.9 AFN

Skrzynia: manual

Lakier: LZ5K

Klimatronik

Hak doczepiany

Elektryczne szyby

Elektryczne lusterka

4x poduchy

Skórzana tapicerka

2x podłokietnik

ABS

Wspomaganie

Immobilzer

FIS

Ori Szyby( co mnie bardzo cieszy)

Alusy 16”

Przez 2-3 miesiące zrobiłem, wymieniłem kilka rzeczy:

Wymiana przegubów z obydwu stron

Wymiana klocków przód na ATE

Zmiana oleju na Magnatec 5w40 Full syntetyk + wymiana filtra. Teraz siedzi pół syntetyk i tylko takim będe go zalewał.

Uszczelnienie przewodu od odmy

Wymiana końcówki drążka z prawej strony

Sprawa jest taka,że nie wiem co kupiłem haha

Nie mogę znaleźć takiego samego egzemplarza z wyposażeniem, a szukam na różnych aukcjach. Dodatkowo przez przypadek zajrzałem pod fotele przednie ( są kostki, wiązka, wszystko by ogrzać pupy). Nie wiem pod co to podłączone, ale zajmę się tym później.

Edit:

Auto ogólnie od 2 miesięcy ma nowy rozrząd.

Miałem dosyć "cykania" silnika,więc po raz kolejny mechanik dostał małą robotę w postaci wymiany szklanek. Chodzi jak Baaaajka

Jak załatwię lampy poliftowe to rezanko zderzaka( zestaw spryskiwaczy już jest) i xenony na bank.

Planuje go upiększyć do 150 kunia, tylko muszę podjechać na hamownię. Autko nie zachowuje się jak na serie. Musowo coś siedzi.

A teraz fotki:

d2350623f0e7.jpg

8d8bf244c8ba.jpg

6c7a0917a379.jpg

c3d05d87fa03.jpg

241aa0994aa1.jpg

Edytowane przez Sidżej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to 1 lift ;) A co do modów to ja bym leciał w kierunku 2 liftu, taka kuracja odmładzająca. No i te czerwony ledy od razu bym wywalił, ale to kwestia gustu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie padł mi lewy reflektor

Musze pomyśleć nad kupnem zderzaka polift + lampy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat na komputerze pokazywał brak światła. Faktycznie, lewa strona nie świeciła ( tylko ringi). Okazało się, że bezpiecznik siadł. Kupiłem i już śmiga. To nie zmienia faktu, że planuje ją odmłodzić.

Tylko nie wiem czy jest sens robić z przedlifta polift...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat na komputerze pokazywał brak światła. Faktycznie, lewa strona nie świeciła ( tylko ringi). Okazało się, że bezpiecznik siadł. Kupiłem i już śmiga. To nie zmienia faktu, że planuje ją odmłodzić.

Tylko nie wiem czy jest sens robić z przedlifta polift...

Sens jest zawsze ;p

Sama zmiana lamp z przodu duzo daje wie po swoim doswiadczeniu.

Co do tego ktory to lift to z mojej informacji wiem ze tylko sedam mial 2 lifty a avant dopiero w 99 roku kiedy to zmieniono klamki lampy z przodu, klary z tyu i lekko konsola srodkowa zostalla przerobiona wraz z kratkami nawiewow.

co do specjalnych wersji powiedzmy ze tak jak to chandlarze nazywaja s-line :grin::grin::grin: to takowych ni ebylo w b5 dopiero w b6

a tu link z rospiska

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/119017-specjalne-limitowane-wersje-audi-a4-b5-byly-takie/page-3

z tego co widac u ciebie to zadna to specjalna wersja to ze skory sa to zadna nowosc. w audi 80 b3 tez mialem :D

Podstawa to felga 16 ori sloneczka, kiera w skorze 3 ramienna , kubelki i zawieszenie 1be.

Edytowane przez czester11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo nowe foty, trzeba działać cały czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że z tyłu leży biblia b5. wyposażenie każdego b5kowicza. dużo razy mi pomogła. a auto póki co widać, że jeszcze wymaga roboty. i nie trzeba zmieniać zderzaka by zmienić lampy. ale zmień, zwłaszcza że nowe depo zeszły już do 4 stówek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzaka nie kupuje, mam już zestaw sprysków. Lepsza zabawa samemu coś zrobić.

Wiesz, że depo to depo :-D

Strzelam w valeo, ale ciężko Znaleźć ( nie mam zamiaru przepłacać a ceny są z kosmosu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, wytłumacz mi co jest nie tak z depo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem ci, bo nie posiadałem.

Były różne tematy na forum apropo's depo i valeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz sobie sam na pytanie czy odbłyśnik w soczewce będzie lepiej odbijać w nowej soczewce w lampie depo czy w 16letniej valeo ;) nowa lampa depo kosztuje 200zł , mniej więcej tyle co 16letnia valeo ze styranym kloszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/audi-a4-b5-99-01lampy-reflektory-nowy-l-p-depo-i6124420190.htmlzamówiłem je bezpośrednio do ziomka który przerabia na bixenon i maluje środki na czarno. trzeba je uzbroić z tego co wiem bo na pewno nie mają silniczków tylko zaślepki i nie wiem jak z klapkami i wiązkami, ale to groszowe sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy Valeo już dawno w domu, niestety przez brak czasu nie mam możliwości zamontowania w aucie :(

Musiałem zrobić coś z obecnymi lampami, w nocy zerowa widoczność... Myślałem,że przez ten zabieg coś się poprawi. Niestety z marnym skutkiem.

Lampy z wyglądu 9/10. Jakość światła 1/10. Pozdrawiam

Polerka

0dacc7089139.jpg

1a750223dd19.jpg

Ostatnie Fotki:

3a9ed4567103.jpg

addb3e5ce2fe.jpg

Edytowane przez Sidżej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...