Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tracenie jakości sygnału radia


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest tego typu, że bardzo często zdarza się że, tracę jakość sygnału w radiu. Załóżmy leci rmf i w pewnym momencie zaczyna szumieć po czym wszystko wraca do normy. Sprawdzone na 2 radiach dobrej marki i efekt jest taki sam. Czy uszkodzona może być antena? Ewentualnie gdzie szukać przyczyny.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padnięta antena to możliwa przyczyna. Ja traciłem sygnał 20 km od miasta gdzie był nadajnik. Okazało się że antena dosłownie zgniła - przy próbie zdemontowania wszystko łącznie z obudową się rozsypało. Po założeniu nowej wszytko hula i zasięg jest niemal kosmiczny. Przy kupnie nowej warto wiedzieć jaka się ma żeby nie było problemu z wtyczkami (zarówno pod względem kształtu jak i ilości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sorka - nie zwróciłem w ogóle uwagi, że masz sedana. :glupek2: W avancie jest na dachu po prostu, natomiast w sedanie za antenę robią 3 górne ścieżki na tylnej szybie. Może są gdzieś przerwane, widywałem przypadki gdzie ze starości same odpadają, może połączenie szyba-wzmacniacz sygnału jest uszkodzone, albo sam wzmacniacz pada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na słupku pod obudową, prawą albo lewą(zabij-nie pamiętam :tongue4:) Może uda se zajrzeć z latarką pod osłonę i zobaczyć czy jest coś przylutowane do szyby w okolicy tych trzech górnych ścieżek. Na plastiki niestety trzeba baardzo uważać bo z wiekiem zrobiły się już kruche i łamią się na potęgę przy próbie wypięcia z klipsów. Najlepiej wyposażyć się w jakieś łyżki i haczyki do demontażu tapicerek, ściągnąć uszczelkę drzwi i wypinać kolejno klipsy - wtedy zmniejszysz ryzyko pęknięcia plastików.

Edytowane przez z.i.o.m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylny. W końcu, jak wspomniałem wyżej, mowa o szybie tylnej. Dokładnie lewy, z tym jednak szczegółem, że są to pojedyncze elementy okalające również małą szybkę trójkątną, nie można sugerować się podzielonymi plastikami bo są zgrzane pod spodem.

Ciekawostka: wyczytałem też, że w zależności od tego jakie radio(oryginalne) było montowane, same wzmacniacze były różne, a nawet ich ilość się zmieniała. Przy najbardziej wypasionym "symphony" były dodatkowe dwa pod tylna półką i jeszcze ekstra sterownik wyboru anteny w bagażniku. Zagmatwane to - jakby nie mogli dać bata i po sprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się. Też mam problem ze słabą anteną. Ta sama wersja nadwozia. Tylko że jak włącze ogrzewanie tylnej szyby to już całkiem zaczyna szumieć i nic nie słychać prawie. Szukać przyczyny też w słupku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podepnę się pod temat bo mam podobne objawy :). Posiadam avanta po lifcie. Jaką antenę zakupić????? Jestem w tej dziedzinie laikiem. Mile widziane linki :).

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim polecał bym sprawdzenie, wyczyszczenie, nasmarowanie i ewentualna naprawę wszelkich połączeń anteny / @Jah1 - ale i ogrzewania szyby na przykład(włącznie z przekaźnikiem bo to on może powodować zakłócenia jeżeli słabo styka) / Dopiero gdy sprawdzimy cały oryginalny system można szukać ratunku w zamiennikowych antenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie macie ori radia trzeba podłączyć zasilanie wzmacniacza antenowego
przez separator antenowy

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/70263-wymiana-radia-na-nie-fabryczne/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie macie ori radia trzeba podłączyć zasilanie wzmacniacza antenowego

przez separator antenowy

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/70263-wymiana-radia-na-nie-fabryczne/

Podlaczyłem. Ale nie pomogło niestety, pozostaje przegląd instalacji

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze filtry przeciwzakłóceniowe aczkolwiek ja borykam sie z podobnym problemem i u mnie to nie zdalo egzaminu... chcesz to zaryzykuj koszta nie sa wielkie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli w sedanie ori jest na szybie, w avancie(kombi) na dachu, a co jesli ja mam ori na szybie i ktos jeszcze puscil z dachu do bagaznika kabel z antena? Da sie to jakos polaczyc? EDIT. Po poprawnym podłączeniu wzmacniacza przy tylnej szybie i separatora przy radiu łapie fale nawet z innych województw :banan:

Drugie pytanie to widzialem jeszcze A4 B5 z antena w tylnym lewym blotniku, ori czy rzezba? EDIT. W błotniku jest od modułu GSM także się wyjaśniło.

Edytowane przez vwiater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki temat. Radio szumi po włączeniu ogrzewania ale tylko jak jet mokro lub wilgotno. Jak jest sucho jest tralala. Moduł? Czy coś nie wiem z uziemieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...