Skocz do zawartości
IGNOROWANY

V max tylko 180 km


Tomek 33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Posiadam A4 B5 z 1999r w automacie, silnik 1.8 bez turbo. Mogę z niej wyciągnąć tylko 180 km. Komputer nie pokazuję błędów. Proszę napiszcie jak to u was jest z V- maxem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś prędkość na liczniku?

Masz rozmiar kół taki jaki powinien być?

Sprawdź może jakimś programem na komórkę przez GPS bo może licznik parę km/h zaniżać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z obr na ostatnim biegu ?? rosną a prędkość stoi?? może skrzynia pada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile bys chcial zeby jechalo? To tyllko 1.8 wiec 200km mysle ze maks pojdzie a uwzgledniajac to ze nie jest nowe to calkiem normalne ze 180 poleci tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz szybciej to zmień silnik na 2,7BiT. bo po 1.8 to nie ma czego oczekiwać oprócz taniej jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by nie było 1.8 adr w manualu 220 poleci więc nie piszcie głupot że 180 to max :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalogowo chyba 200 max, więc może licznik zakłamywać :)

Nie zapominaj kolego że to nie manual.

Edytowane przez Joziek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam czym te prędkość zmierzył....

1.6 automat ma katalogowo 185 max jak się nie mylę

Wystarczy że masz inne opony ( różniące się obwodem od oryginalnych) i już licznik zakłamuje.

Licznik w aucie przy dużych prędkościach potrafi zakłamywać nawet do 20% jednak raczej w drugą stronę :(

Dlatego proponuję najpierw prędkość porównać z jakąś aplikacja GPS aby wykluczyć błąd pomiaru a potem szukać dalej... Może ktoś kiedyś wymieniał skrzynie a może po prostu jest nie do końca sprawna?

Ale tak gdybać można bez końca

Edytowane przez Joziek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś prędkość na liczniku?

Masz rozmiar kół taki jaki powinien być?

Sprawdź może jakimś programem na komórkę przez GPS bo może licznik parę km/h zaniżać.

Prędkość była sprawdzana na liczniku na kołach 18, ma to jakieś znaczenie ?

a jak z obr na ostatnim biegu ?? rosną a prędkość stoi?? może skrzynia pada

No na obroty nie patrzyłem przy v-maxie ale coś mi ta skrzynia nie za dobrze działa. Czasami szarpnie jak przerzucam z postoju na drive oraz lekko falują obroty ale tytlko podczas jazdy jak trzymam pedał gazu w jednym położeniu.

a jak z obr na ostatnim biegu ?? rosną a prędkość stoi?? może skrzynia pada

A ile bys chcial zeby jechalo? To tyllko 1.8 wiec 200km mysle ze maks pojdzie a uwzgledniajac to ze nie jest nowe to calkiem normalne ze 180 poleci tylko :)

No te 200 chociaż :) Zresztą jak ma trochę pod górkę to już strasznie mu ciężko się rozpędzić.

do tego automat pewnie też troszke ogranicza v-maxa, więcej niż 200km/h nie wyciagniesz na zdrowym egzemplarzu, no chyba ze z górki 205 :P

no tak, z górki mu dużo lepiej idzie te rozpędzanie :)

jak chcesz szybciej to zmień silnik na 2,7BiT. bo po 1.8 to nie ma czego oczekiwać oprócz taniej jazdy

Ja wiem czy taka tania, nawet jak nie przekraczam 100 km to te 10 litrów pb chlipie :)

To ile poleci 1.6 w automacie ? 150 ?

180 to zdecydowanie za mało..

No włąśnie tym bardziej, że nalotu ma dopiero 200 000. Wydaje mi się, że to wina skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by nie było 1.8 adr w manualu 220 poleci więc nie piszcie głupot że 180 to max :facepalm:

1454476670-U1445.png

220 to będzie miało 1.8T z groszami, a 1.8 wolnossące więcej niz 205km/h licznikowych nie poleci w manualu

spójrz na osiągi przy automacie, lecą na łeb na szyje

a tu 1.8T

1454476822-U1445.png

nawet nie sprawdzisz a drzesz kniape na forum :facepalm:

To ile poleci 1.6 w automacie ? 150 ?

180 to zdecydowanie za mało..

No włąśnie tym bardziej, że nalotu ma dopiero 200 000. Wydaje mi się, że to wina skrzyni.

200 tys km to ona miała pare lat temu, szukasz usterki na siłe, chcesz to baw sie w wymiane napinacza łancucha rozrządu, w wymiane swieczek i kabli, przepływki, cewki, skracanie/wydluzanie dolotu, sprawdzanie kompresji, możesz wydać fortune a będzie jechać tak jak jechało..

wszystko pośrednio z wymienionych wyżej wpływa na v-max'a, a pare z tych rzeczy może już nie być pierwszej świetności i nie pojedziesz magicznych 200 km/h, kupiłeś to auto do jeżdżenia a nie zapierdalania tymbardziej, że to automat, który potrafi zamulić auto wolnossące i tylko 125 konne, na codzień chyba 180km/h nie prujesz więc po co Ci ten vmax? :facepalm:

Edytowane przez uszolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kapcie 18 a to jest spory opor jak dla 1.8. Masz zwykly automat? Tiptronica nie bylo chyba w 1.8? Ale sprawdz go komputerem dla pewnosci i to wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego automat pewnie też troszke ogranicza v-maxa, więcej niż 200km/h nie wyciagniesz na zdrowym egzemplarzu, no chyba ze z górki 205 :P

Ja swoim z 96 roku leciałem licznikowe 220 czyli pewnie realnie 205.

Ja swoim ADR 96 r. leciałem 210/215, tyle że w manualu prędkość sprawdzana na GPS, więc nie piszcie głupot, że 205 to maks to jest tylko prędkość katalogowa. Miałem kiedyś Audi 80 1.6 która prędkość katalogową miała 160, a 170/180 leciała więc z tymi prędkościami katalogowymi też jakaś ściema. Zależy też jak bardzo silnik jest zjeżdżony.

Edytowane przez Wasielewski Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADR w manualu ma bodaj 205 a 1,6 191.Moją ADP rocznik 95 leciałem kiedyś 207 licznikowo na 15/65/195 więc faktycznie pewnie katalogowo.Ale samochód się starzeje i silnik eksploatuje więc zeszłym roku jak testowałem to już przy 180 zaczynał dostawać zadyszki.Automat w 1,6 miał 184 więc kolegi ADR myślę trochę za mało.Okolice 195 tak powinien iść.No ale jeszcze kwestia opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by nie było 1.8 adr w manualu 220 poleci więc nie piszcie głupot że 180 to max :facepalm:

1454476670-U1445.png

220 to będzie miało 1.8T z groszami, a 1.8 wolnossące więcej niz 205km/h licznikowych nie poleci w manualu

spójrz na osiągi przy automacie, lecą na łeb na szyje

a tu 1.8T

1454476822-U1445.png

nawet nie sprawdzisz a drzesz kniape na forum :facepalm:

To ile poleci 1.6 w automacie ? 150 ?

180 to zdecydowanie za mało..

No włąśnie tym bardziej, że nalotu ma dopiero 200 000. Wydaje mi się, że to wina skrzyni.

200 tys km to ona miała pare lat temu, szukasz usterki na siłe, chcesz to baw sie w wymiane napinacza łancucha rozrządu, w wymiane swieczek i kabli, przepływki, cewki, skracanie/wydluzanie dolotu, sprawdzanie kompresji, możesz wydać fortune a będzie jechać tak jak jechało..

wszystko pośrednio z wymienionych wyżej wpływa na v-max'a, a pare z tych rzeczy może już nie być pierwszej świetności i nie pojedziesz magicznych 200 km/h, kupiłeś to auto do jeżdżenia a nie zapierdalania tymbardziej, że to automat, który potrafi zamulić auto wolnossące i tylko 125 konne, na codzień chyba 180km/h nie prujesz więc po co Ci ten vmax? :facepalm:

No byłem też w aso i powiedzieli, że do końca była serwisowana, ale nie ważne. Chodzi mi o to czy to może być wina skrzynia ? Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź wejdź z nim na hamownie i będziesz wiedział ile mu koni zostało.

Myślę że te 18 na pewno nie pomagają mu w osiągnięciu tych 200km/h

send from my Atari 65xe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...