Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak dopłaty do faktury za naprawe auta.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak wyegzekwowac od ubezpieczyciela nalezna doplate za naprawe auta ? Firma Proama.

Dostalem kase z kosztorysu ktory mi wyslali, ja wyslalem swoj wyzszy o 700 zl ktory zatwierdzili, wyslalem im fakture i cisza. Dzwonilem, pisałem maile, brak odpowiedzi.

Podpowie ktos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz potwierdzenie,że Twój kosztorys został przez nich zatwierdzony,a mimo to grają wariata,to chyba nie pozostanie nic innego,jak oddać sprawę do kancelarii prawniczej,która zajmuje się odszkodowaniami.Szkoda tylko,że kwota ewentualnego sporu jest niska-700,00,bo trzeba chyba na początku wpłacić pewną kwotę tejże kancelarii.

Przechodziłem przez to,jak miałem szkodę w chałupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


kwota ewentualnego sporu jest niska-700
Tak, kwota sporu stanowi problem nie do przejścia. Obawiam się, że żadna kancelaria nie podejmie się takiej sprawy. Do ubezpieczyciela wyślij monit z kopią faktury i wezwaniem do zapłaty. Potem to już tylko droga sądowa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOM tak jak wyżej Wezwanie Do Zapłaty dobrze jak by wysłane było z pieczątką jakiejś kancelarii prawniczej ale nie musi

W razie jak by Ci się zachciało ich pozwać np za dwa lata odsetki będą lecieć od momentu dostarczenia wezwania do zapłaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszlo pismo ...

A w.nim ze sa zaye....sci i wlasnie przeleja brakujaca kwote na.moje.konto.

Łaska q...a, dwa miesiace mineły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt są łaskawi ja się biłem w sądzie dwa lata a teraz musza wypłacić kwotę większą niż samochód wart :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROAMA TO SCIERWO JAKICH MAŁO. Moja Kancelaria wysłała pozew do sądu przeciwko nim bo nie wypłacili po oryginałach a jedynie polowe wartości prawdziwej wyceny. Sprawa 7 miesięcy czeka w sądzie na wyznaczenie terminu pierwszej rozprawy. Co do Proamy maja tanie ubezpieczenie a pozniej każdy ma z nimi problem. Proama ma stałą śpiewkę, powołują sie na przepis unijny że mogą stosować zamienniki do kosztorysów a to w Polsce jest gówno warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo bo klient mial takie ubezpieczenie AC gdzie jest info ze jezeli jest zamiennik to idzie zamiennik chyba ze jest tylko w oryginale a nie ma w zamienniku to licza po oryginale.

Klient chciał nie chcialł musial doplacic mi brakujaca kwote bo wszystko bylo robione na oryginalnych czesciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...