Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpie przy ruszaniu


polan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam mały problem przy ruszaniu czy gwałtownym czy spokojnym auto przy obrotach 0-1500 odczuwalnie szarpie.. przy wyższych obrotach tego nie czuć ale za to ruszanie odbywa się jak za początkującego przy wysokich obrotach..

przy zmianie biegów problem ten znika i wszystko odbywa się dość dynamicznie..

co to może być? :kox:

Edytowane przez polan
  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szarpie podczas puszczania sprzęgła to pewnie koło dwumasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też szarpie, u mojego kumpla w CAHA też u drugiego w CAGA również... ogólnie w B8 sprzęgło działa troszkę 0 - 1 na moje odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z tego powodu było sprzęgło wymienione przez poprzedniego właściciela. Na razie jest ok.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie szarpanie a zrywanie się auta tak jakby wchodziło w mocniejszy moment obrotowy.. dziwne odczucie

Kriss SierraFan - możliwe że u większości aut tak jest.. pozostaje mi nic jak podjechanie do mechanika.

Edytowane przez polan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie szarpanie a zrywanie się auta tak jakby wchodziło w mocniejszy moment obrotowy.. dziwne odczucie

Kriss SierraFan - możliwe że u większości aut tak jest.. pozostaje mi nic jak podjechanie do mechanika.

Zależy jak mocno Ci szarpie, bo przypomnialem sobie, ze jeszcze jednemu szarpalo to wymienił sprzeglo później jeszcze poduchy silnika i skrzyni...

Wysłane z mojego GT-S7710

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo szarpania przy ruszaniu, czy dzieje sie tak od razu po uruchomieniu silnika czy dopiero po przejechaniu kilkudziesieciu km? bo u siebie tez zauwazylem szarpanie ale dopiero kilkudziesieciu km jak juz sie silnik doporzadku rozgrzeje...

z tego co wiym to przy konczacym sie/krzywym kole zamachowym telepie budą na wolnych obrotach, zas koczace sie sprzeglo objawia sie jego slizganiem podczas gwaltownego przyspieszania... u mnie zadne z tych objawów nie wystepuje...

Edytowane przez sławko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie identyczny problem się objawił jak u sławko

Szarpie po przejechaniu dłuższego odcinka drogi, najczęściej zauważyłem po około 50 km. Po takim odcinku szarpie przy każdym ruszaniu, najbardziej w korku tylko na jedynce (jak by faktycznie ruszała nauka jazdy). Po ostygnięciu, nic się nie dzieje przez kolejny odcinek drogi. Jeżdżąc odcinki 15 km do pracy nic się nie dzieje. Również brak objawów telepotania budą przy gaszeniu i na wolnych. Samochód ma zrobione 227 kkm silnik CAGB.

Gdzieś na forum wyczytałem, że ktoś miał podobny problem wymienił cały komplet sprzęgło+dwu-mas i problem pozostał. Zastanawiam się czy to czasami nie jest wina łożyska dociskowego ...

Dzwoniłem do ASO stwierdzili, że mogą to sprawdzić ale jak komplet do wymiany to około 8000 zł :) więc podziękowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez jest to szarpanie...tylko na rozgrzanym silniku i tez nie zawsze tzn sa dni ze szarpie i sa dni ze rusza płynnie nie wiem co to moze byc...jak cos kleknie to bede wymainiał puki co nie ma sensu bo sie okaze ze to nic nie pomoze wymianna czego kolwiek :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten problem .OD 4 biegu w górę podczas przyspieszania slizga się sprzegło i podczas ruszania gdy się przejedzie ok 50 km na 1 szarpie .  Komuś udało się to rozwiązać ?

przebieg 160 tys 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U mnie szarpie po rozgrzaniu, przejechaniu około 100km. Na zimno lub na krótkich odcinkach nie występuje problem.

A4 B8 CAHA 265tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo. Szarpanie przy ruszaniu występuje po przejechaniu gdzieś 50km. jak auto jest bardzo rozgrzane. Krótkie odcinki nic się nie dzieje. W dodatku na postoju od czasu do czasu czuje drgania silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szarpało przy ruszniu. Wymieniłem cały komplet i jest po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam problem przy ruszaniu i na wstecznym ale dopiero jak dobrze rogrzeje auto. Sprzeglo/dwumasa czy komplet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...