Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Moja pierwsza A4 quattro


maciasbr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Jeszcze kilka dni temu przedstawiając się na forum tuż po rejestracji pisałem, że Audi A4 dopiero zamierzam kupić i narazie smigam Mazdą 323, aż tu niespodziewanie trzy dni później stalem się posiadaczem pierwszej w życiu A Czwóreczki quattro :cool1: . Narazie wygląda ona bardzo przeciętnie i priorytetem w tej chwili są dla mnie podstawy, czyli wymiana rozrządu, oleju, fitrów, zakup zimówek, przegląd, rejestracja... itp. Dopiero jak to wszystko będę miał za sobą pomyślę o upiekszeniu mojego Avancika i być może dodaniu mu trochę mocy :good:

W tej chwili wyposażenie przedstawia się następująco:

- silnik 1.9 TDI 110 KM quattro

- 4 x elektryczne szyby

- elektryczne lusterka

- elektryczny szyber dach

- klimatronik

- ABS

- komputer pokładowy

- 2 poduszki

- immobilaiser

- aluminiowe felgi (nie podobają mi się - do wymiany po zimie)

- centralny zamek (na kluczyk)

W najbliższym czasie oprócz podstawowych wymian i zakupów o jakich pisałem na początku zamierzam:

- zamontować autoalarm i central zamek na pilota

- wymienić przednie lampy na soczewkowe z dwoma ringami w kolorze czarnym

- kupić i zamontować jakieś w miarę fajne radyjko Pionka, Sony albo Alpinke (mp3, USB, Bluetooth)

W dalszych planach mam:

- na pewno wymiana alusów na fajniejsze

- chodzi mi po głowie skórzana tapicerka, ale to jeszcze kwestia przemyślenia...

- być może dodanie troche mocy :) oczywiście jeśli się zdecyduję to tylko u Rogala :good: narazie musze się trochę pobujać tym co mam i zobaczyć jak to wszystko smiga.

- być może przyciemnie troche tylne szybki, ale to się jeszcze zobaczy :)

Poniżej wklejam fotki w stanie w jakim to auto kupiłem. Będzie do czego porównywać w przyszlości :naughty: Teraz może być już tylko lepiej :tongue4:

4778016081aaq8.jpg

w640.png

4778016082avw0.jpg

4778016084ajl6.jpg

w640.png

477801608ata1.jpg

w640.png

4778016083apj4.jpg

w640.png

4778016084auy5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te ringi to raczej bmw tu wygladaja do bani lepiej upoluj orginaly valeo

Już za późno :D Lampki są zakupione i jutro będą odebrane, a w najbliższych dniach zakładane. Do wymiany rozrządu i tak mam rozebrany cały przód łącznie ze zderzakiem, więc jest to najlepszy czas na wymianę lamp niejako "przy okazji". A więc inauguracja będzie od razu z czarnymi soczewakami z dwoma ringami. Sam jestem ciekaw jak to się będzie prezentowało. Nie ukrywam, że na allegro kupiłem za nienajgorsze pieniądze, więc nie ma co przesmradzać ;) Najbardziej boli mnie to, że ja swój nowy samochód zobacze pierwszy raz dopiero za dwa miesiące :/ Aktualnie jestem w Irlandii, a do Polski przylatuję dopiero 20 stycznia :/ Wszystkim (łącznie z zakupem, wymianą części, załatwianiem formalności, rejestracją itp.) zajmuje się narazie mój ojciec, za co jestem mu bardzo wdzięczny :) Ja już nie mogę się doczekać wizyty w Polsce i każdy dzień jest dla mnie wiecznością :/

edit.

Co sądzicie o przyciemnieniu tylnych szyb folią typu "lustro weneckie" ?? Jak waszym zdaniem będzie się to komponowało z moim kolorem auta ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze nie kupiłeś tych ringów made by SONAR :wallbash: ps(niebieskie-białe ringi) :thumbdown: jedyne ringi w audi to tylko od FK, a co do folii lustrzanej hmm :mysli: szczerze zrób na czarno :gwizdanie: odrazu będzie lepiej wyglądać :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładny kolor :good:

kolego maciasbr miała jakas powazniejsze przejscia?

Właśnie sam jestem zdziwiony że nie miała. Kupiłem ją po dosyć atrakcyjnej cenie i spodziewałem się, że może sprzedawca ukrył jakieś wady. Narazie jednak (odpukać) odlądało ją kilku speców róznych maści (mechanicy, blacharze, lakiernicy, elektrycy samochodowi itp.) i każdy z nich przyznawal, że nie ma się kompletnie do czego przyczepić :good: Nawet zawieszenie jak na Audi jest w doskonałym stanie. Narazie stoi w warsztacie i pochlania moje oszczędności :D wymieniam kompletnie wszystko co trzeba / powinno się / nie trzeba :D:D:D Do obowiązkowych rzeczy jak rozrząd, wszystkie paski, fitry, oleje, płyny itp. doszły teraz klocki hamulcowe, które jeszcze w sumie dawaly radę, akumulator, choć nie było to konieczne, przednie lampki :naughty: i kilka innych pierdołek. Doszedłem do wniosku, że skoro i tak stoi w warsztacie rozebrana i musi czekać cierpliwie na biurokratyczne procedury, to za jednym zamachem zrobię wszystko co się da, żeby przez jakiś czas mieć spokój :) Chcę mieć naprawdę fajne, zadbane i niezawodne autko... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pomyslec, ze po tak atrakcyjnej cenie to audi dosyc długo wisiało na allegro, teraz sprzedac auto to trzeba miec naprawde duze szczescie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne że kupił i teraz ma o co się troszczyć.Atrakcyjna cena? W zależności na co kogo stać!

Auto przygotowywane do jazdy profesjonalnie :good: Na pewno długo nim pojeździ :)

Jeśli chodzi o cene, to oczywiście jest to kwestia dyskusyjna co dla kogo jest atrakcyjne a co nie. Ja pracując w Irlandii zarabiam w Euro i po takim kursie wymiany jaki jest teraz wyszlo mnie to dość tanio. Pół roku temu gdy Euro było w granicach 3,30 zamierzałem jechać po auto do Niemiec i wtedy to opłacało się coś sprowadzić. Ja kupiłem na miejscu w momencie gdy Euro zbliża się do 4 PLN i dla mnie taki przelicznik jest git :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audika już wyjechala z warsztatu, i co najważniejsze jest już zarejestrowana i jeździ :oklaski: :dance: Narazie dorobiła się nowych przednich lamp, z których nie do końca jestem zadowolony, ale przez jakiś czas takie zostaną. Jutro lub pojutrze będzie miała central sterowany pilotem umieszczonym w scyzoryku łącznie z domykaniem szyb i wyłączaniem radia :) oraz założone zimówki :good: dopiero wtedy mam nadzieje da się odczuć :quattro:

hpim5955eb8.jpg

w2048.png

hpim5956yb1.jpg

w2048.png

hpim5954uc9.jpg

w2048.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym takich Sonarów nie założył :thumbdown: ringi to tylko od FK

Jak ci sie już znudzą proponuje org valeo albo depo :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...