Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciężko wchodząca jedynka


pyra111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich co moze byc przyczyna ze ciężko wbić 1 gdy auto sie toczy pozatym wszystko śmiga ładnie gdy ruszam 1 tez wchodzi gladko problem występuje gdy redukuje i auto się toczy ok 30 i chce wbić 1 to musze troche przez sile wymieniłem sprzęgło i jest z tym troche większy problem, tylko nie mówcie ze łożysko bo znów zapłacę jak za wymianę sprzegla :D pozdrawiam

Edytowane przez pyra111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze to normalne, mozna wymienic olej w skrzyni ale z moich doswiadczen nic to nie pomoze. Kiedys nawet wymienialem wybierak u goscia w b5 ale oprocz sztywniejszego lewarka nie zmienilo sie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie uczyli ze 1 szy bieg jest tylko od ruszania ciah i zaraz 2 bieg.

Moim zdaniem tak jak pisze Łukasz to norma tj zbyt duza przekosć do danego biegu.

Jeżeli staniesz i wchodzi ok to nie masz po co zawracać sobie głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie źle nie jest ale ostatnio śmigałem ze znajomym hondą i jak dojeżdzał do swiateł to już przy 40 wbił sobie jedynke bez problemu a ja musze wbijac przy 10 km /h :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań się wzorować na znajomym, który nie umie jeździć. Jeśli przy 10-15km/h wchodzi jak należy to nie ma co szukać problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo - tylko że 1 bez oporów wchodzi dopiero na granicy zatrzymania się. przy 15-20km/h to nie wiem czy byl lewarka nie polamal xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tak jak u mnie moorasky :grin:


Czy może to być wina wysprzeglika? Da rade go wymienić samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sądzicie, że wymiana wybieraka może naprawić ten problem? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybierak, wysprzęglik, olej w skrzyni, sprzęgło ? któraś z tych rzeczy na pewno. tyko która

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybierak, wysprzęglik, olej w skrzyni, sprzęgło ? któraś z tych rzeczy na pewno. tyko która

Żadne z powyższych, u siebie mam wszystkie te elementy nowe+płyn hamulcowy i jedynka powyżej 10 czy 15 kmh ciężko wchodzi bez międzygazu. Taka uroda tych skrzyń, duże przełożenie pierwszego biegu w dieslu i zużycie eksploatacyjne też pewnie ma coś do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybierak, wysprzęglik, olej w skrzyni, sprzęgło ? któraś z tych rzeczy na pewno. tyko która

Żadne z powyższych, u siebie mam wszystkie te elementy nowe+płyn hamulcowy i jedynka powyżej 10 czy 15 kmh ciężko wchodzi bez międzygazu. Taka uroda tych skrzyń, duże przełożenie pierwszego biegu w dieslu i zużycie eksploatacyjne też pewnie ma coś do tego.

tylko tutaj nie musi być powyżej 10kmh a wystarczy żeby się toczył i jest problem. i międzygaz nie pomoże - to nie jest normalne. mam do porówniania awx-a brata, skrzynia ta sama, ten sam rocznik i problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj najpierw porządnie odpowietrzyć sprzęgło, to nic nie kosztuje (o ile nie ukręcisz odpowietrznika bo jest z plastiku), jeżeli to nie pomoże to trzeba szukać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie sprzęgła na pewno układ sterowania był odpowietrzany, jeżeli bieg wchodzi gdy auto się toczy to nie szukałbym dziury w całym, diesel nie służy do redukcji do jedynki przy 30 kmh, to nie honda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...