Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomysł na interes --- myjnia ręczna


STO_PROCENT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Od pewnego czasu chodzi mi po głowie otwarcie jakiejś działalności gospodarczej i skłaniam się ku założeniu myjni ręcznej + mycie tapicerek samochodowych

Budynek znajdował by się w odległości 2km od zamościa w kierunku szczebrzeszyna

80 metrów od głównej drogi

W samym zamościu jest juz 5 firm tego typu

Jak myślicie czy taka myjnia to dobrzy pomysł ?

Czym z perspektywy Was - czyli użytkowników aut powinna charakteryzować sie taka myjnia ?

Macie jakieś złe lub pozytywne doświadczenia z tego typu myjniami ? Jesli tak to podzielcie się opiniami

Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo dobry pomysł, ale musisz wszystkim pokazać, że ta myjnia jest 80m od głownej trasy, czyli będzie potrzebna jakaś tablica przy trasie.. Jeśli masz pieniądze to można też pomyśleć nad jakimiś ulotkami, może jakieś spoty reklamowe w radio (ale to już droga sprawa). Poza tym niechętnie podjeżdza się do myjni jeśli nie ma utwardzonej drogi - czyli musisz o to zadbać. A poza tym to sprawa wydaje się prosta - po prostu myć dobrze każdy samochód który podjedzie i tym sposobem budować sobie dobrą markę. Można wprowadzić jakieś karnety dla stałych klientów itd.

Jeśli Twoja praca będzie solidna to na pewno za jakiś czas będziesz miał pełne ręce roboty. Powodzenia. :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojazd do przyszłej myjni jest juz utwardzony - choc to nie kostka brukowa :) w tej chwili jest cos w podobie żużlu ale trzeba będzie pomyslec o czyms innym

firme zamierzam założyc z bratem . On - jako bezrobotny ma dużą szanse otrzymac dofinansowanie z urzędu pracy na zakup sprzętu tzn karchery odkurzacze piorące kosmetyki woski szampony itd

ja posiadam też swoja gotówke więc reklama jest jak najbardziej w planach :good:

Interesuje mnie co chcielibyście zastac a czego nie w takiej myjni?

Co zbuduje wasze zaufanie a co zniechęci do ponownego przyjazdu w takie miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz dobrze mył to i ja się u Ciebie pojawię :), a tak poza tym powstały te myjnie w których myje się samemu auto no i w związku z tym musisz nastawić się na dużą reklamę aby przyciągnąć do siebie klientów. Ceny musisz też mieć konkurencyjne właśnie ze względu na te myjnie samoobsługowe. No ale pomysł dobry bo czasami trudno się jest dostać do jakiejś myjni bo są kolejki i jedna więcej rozładuje troszkę ruch :). Podaj dokładnie w którym miejscu to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Od pewnego czasu chodzi mi po głowie otwarcie jakiejś działalności gospodarczej i skłaniam się ku założeniu myjni ręcznej + mycie tapicerek samochodowych

Budynek znajdował by się w odległości 2km od zamościa w kierunku szczebrzeszyna

80 metrów od głównej drogi

W samym zamościu jest juz 5 firm tego typu

Jak myślicie czy taka myjnia to dobrzy pomysł ?

Czym z perspektywy Was - czyli użytkowników aut powinna charakteryzować sie taka myjnia ?

Macie jakieś złe lub pozytywne doświadczenia z tego typu myjniami ? Jesli tak to podzielcie się opiniami

Pozdrawaim

lokalizacja raczej nie wróży kokosów ... musisz zrobić sobie biznes plan - zrobić bilans kosztów etc..

Ja nie ruszyłbym z tym pomysłem. Co innego wbić się do miasta - tam masz pewność że będzie popyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie często na takich myjniach denerwuje, jak zamiast myć furkę to gapiąsie perfidnie do środka.... :angry:

ale to inna sprawa. Ważna jest kultura, i jakość kosmetyków, jedne są lepsze od drugich, a klient pojedzie tam, gdzie dobrze i tanio wymyją mu wóz. Keklamę warto zrobić już na wylocie z miasta. Karnety to też dobry pomysł, coś chociażby w stylu - 7 mycie 50% gratis - to już przyciąga. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dofinansowania z Urzędu pracy ..hm..jeśli masz pewność ,że sie nie wyłożysz to śmiało ..jesli nie wiesz czy interes wypali to nie pchaj sie w to :good:

Może pomysł i dobry ..tylko coraz częściej powstają myjnie samoobsługowe gdzie wrzucamy "pjątaka" i myjemy sobie autko :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomysł i dobry ..tylko coraz częściej powstają myjnie samoobsługowe gdzie wrzucamy "pjątaka" i myjemy sobie autko :kox:

I co, faktycznie umyjesz auto za piątaka? Ja wolę zapłacić co jakiś czas 30 czy 40zł i mieć wyczyszczone całe auto, szybki w środku itd.

Dofinansowanie jak najbardziej się opłaca i nie bój się tego - po prostu jest taki warunek, że przez minimum rok musisz utrzymać się na rynku (a konkretnie to po prostu opłacać ZUS). Musisz pamiętać, że na to trochę się czeka, więc nie zwlekaj z tym wnioskiem.

Co do samej myjni:

LUBIĘ jak do myjni jest utwardzony wjazd, tzn. taki, żeby się nie kurzyło po wyjechaniu czystym autem. Zimą musi być jakaś poczekalnia, gdzie klient poczyta gazetę i przez szybę będzie mógł patrzeć na całą robótkę. W przypadku "kompletu" mycie trzeba zaczynać od czyszczenia wnętrza, tak żeby tarcze hamulcowe zdążyły ostygnąć przed spryskaniem wodą...

NIE LUBIĘ jak się plakuje samochód, a już nie nawidzę jak tym tłustym plakiem traktuje się kierownice. Od tego jest mleczko.

Po prostu róbcie wszystko solidnie to klienci zawsze przyjadą... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy dobrze gadacie

Przez zime mam czas na ewentualne przystosowanie budynku

Przyszła mnie na myśl taka refleksja - " Albo teraz albo prawdopobobnie nigdy "

Z takiej formy pomocy z urzędu korzystał niecały rok temu mój brat cioteczny i chwali sobie

Własnie warunkiem jest opłacanie zus-u i podatku dochodowego przez 12 miesiecy

podatek dochodowy z kolei jest w jakimś stopniu zmniejszony przez pierwszy rok działalności

jest jeszcze troche czasu na przemyślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ZUS jest zmniejszony i to przez 2 lata. Podatek dochodowy dla każdego jest taki sami (tzn. zależy jaką formę opodatkowania ustali się na początku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sie dokładnie zapytać co i jak :embarrassed:

Jak myślicie czy obecność giełdy samochodowej w poblizu może pomóc?

Giełda jest w niedziele więc nawet gdyby ktoś chciał umyć furaka to nie bardzo bo to wkońcu niedziela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poszedłbym w trochę innym kierunku - samoobsługowa myjnia bezdotykowa 24h/365 dni w tygodniu. inwestycja na parę stówek ale zwraca się w mig bo tego jest na razie mało a ludziom się podoba. a jak brat bezrobotny do dostanie 40k PLN na start i szansę na bezzwrotną pożyczkę w wysokości 70% wartości inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy obecność giełdy samochodowej w poblizu może pomóc?

Giełda jest w niedziele więc nawet gdyby ktoś chciał umyć furaka to nie bardzo bo to wkońcu niedziela

Sądze że to nawet dobre jest, blisko giełda, w niedziele ludzie też myją auta,

kiedyś niedziela to było takie święto, wszyscy do kościoła, rodzinne obiadki itp. a teraz to normalny dzien, tyle że wolny od pracy a nawet nie dla każdego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjnia bezdotykowa to dla nas o wiele wiele za duży koszt.

Chcemy wykorzystać to co mamy czyli budynek ( choc wymaga remontu aby był myjnią - wiadomo podłoga ze spadem i odpływem ściany z płytkami lub lamperią dodatkowe oświetlenie wewnątrz brama podnoszona itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giełda w pobliżu to niekoniecznie musi być + ludziska przecież już wypucowanymi furkami podbijają. Ja bym tu bardziej upatrywał dobrej reklamy. Poza tym generalnie mi lokalizacja trochę nie pasi. Jeżeli to nie blokowisko, a rejon domków jednorodzinnych to przecież większość luda Sama Sobie fury pucuje jak ma gdzie.

Co do tych myjni bezdotykowych to jak dla mnie żadna konkurencja... Na takiej nigdy tak dobrze sie autka nie umyje jak na ręcznej...

Generalnie jeżeli już chcesz działać to koniecznie wyskiej jakości kosmetyki i sprzęt - klienci na to też patrzą. No i oczywiście czysto i schludnie :wink4: No i na początek cena musi być dobra.

Co do promocji to polecam akcje typu:

"Jak pada to cena spada"

"w każdy wtorek Panie mają 20% rabatu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezłe te hasełka rispekt :decayed:

jeśli chodzi o sprzęt to planujemy zakup myjek odkurzaczy maszyn piorących wszelkiego rodzaju proszkow do prania tapicerek firmy karcher -- własnie na to jest to dofinansowanie dodatkowo szampony woski itak dalej

Mam jeszcze pytanie wie ktoś może w jaki sposób osuszyc auto aby nie trzeba było wycierać maksymalnie mokrego ? czy są jakies urządzenia tego typu? jakieś dmuchawy może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie bardzo ważna jest bliskość takiej myjni od dużych skupisk.

Wiem po sobie, że samochód był często brudny bo nie miałem czasu jechać dalej.

Teraz mam myjkę (auto) bardzo blisko, więc częściej samochodzik jest myty.

Ale może w Zamościu nie ma problemu ciągłych korków i tysiąca skrzyżowań ze światłami, które zajmują w p... czasu.

Przede wszystkim solidnie, delikatnie i dokładnie - jak tak będzie to pocztą pantoflową szybko złapiecie klientów (jak widzę jak szczotą wali mi gościu po karoserii, to bym udusił :wallbash:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie wie ktoś może w jaki sposób osuszyc auto aby nie trzeba było wycierać maksymalnie mokrego ? czy są jakies urządzenia tego typu? jakieś dmuchawy może ?

Kolego, napisz mi wszystkie nurtujące Cię pytania na PW, a ja podjadę do kumpla i go wypytam - jest kierownikiem na myjni ręcznej :gwizdanie:

A autko najpierw taką gumą do ściągania wody, a potem pieluchy tetrowe - to myjnia ręczna, żadne dmuchawy... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolega ma taką myjnie ręczną w dobrej lokalizacji :gwizdanie: Póki nie powstały 2 myjnie automatyczne to miał niezły dochód ale teraz musi dorabiać na praniu dywanów mebli ponieważ z samego mycia samochodów mówi że juz by sie nie utrzymał a ceny ma przyzwoite co do jakosci wykonanej roboty (10zł myjka +wosk tapicerka -100-150) ale Ryki są o ile minejsze niż Zamość a mimo to są 4 myjki :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...