Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Napięcie aku przy zapalaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemka Pany :)

Dziś wyczaiłem przy zapalaniu samochodu napięcie akumulatora pokazało mi 8 z hakiem..

Na co trzeba zwrócić uwagę?

Ogólnie akumulator jest dobry bo na wyłączonym pokazuje 12,5 V a na włączonym 14.3 - 14.4 V

Rozrusznik kręci bardzo płynnie tylko nie łapie jakoś od razu..

Co możecie doradzić? :)

Opublikowano

Jak dobrze pali to nie szukać dziury w całym.

Przy rozruchu zawsze spada napięcie.

Opublikowano

Może akumulator masz już nad zdechem ze pod obciążeniem spada poniżej 10V podjedz do warsztatu samochodowego to Ci sprawdza testerem.

Opublikowano
  • Autor

Mam sekwencję założona i mi gazownik mówił, że przy sekwencji nie powinno spadać poniżej 9,5 V

Palić pali dobrze ale jak podłączyliśmy pod komputer, żeby sprawdzić gaz to pokazało, że komputer gazowy resetował mi się 114 razy od założenia instalacji.

Czyli jednak nie może napięcie aż tak nisko spadać bo się resetują ustawienia gazu :(


Może akumulator masz już nad zdechem ze pod obciążeniem spada poniżej 10V podjedz do warsztatu samochodowego to Ci sprawdza testerem.

Akumulator cały w środku mi sprawdzą? W tym sensie piszesz? :P

Opublikowano

Akumulator cały w środku mi sprawdzą? W tym sensie piszesz?

Nie.

Sprawdzą ci prąd rozruchu czyli do ilu spadnie.

Będzie za mało to aku do wymiany.

Ale nie czytasz co ja piszę.

Jak nic się nie dzieje złego to nie szukaj problemów.

Chyba że profilaktycznie chcesz sobie wymienić aku to nikt ci tego nie zabroni.

Opublikowano
  • Autor

No właśnie się dzieje, bo mi przy każdym zapalaniu auta resetuje komputer gazowy i ustawienia się ciągle zmieniają czyli jednak coś jest nie tak.

Ja nie szukam dziury tylko po prostu na gazie mi auto nie chce jeździć :P

No ale ja w pierwszym poście napisałem, że prąd mi spada do 8 z hakiem więc nie ma sensu, żebym gdzieś jechał mierzyć jak już wiem jaki jest prąd przy rozruchu.

Szukam tylko przyczyny, przy okazji proszę was o pomoc w szukaniu :P

Edytowane przez k232

Opublikowano

z komputerem gazowym nic się nie działo,

tylko rejestrował błąd niskiego napięcia podczas rozruchu auta,

nie mogą resetować się żadne ustawienia,

tak z nim jest ,że łapie błąd jeśli napięcie aku spada poniżej 9,5V,

spróbuj podłądować aku,


Ogólnie akumulator jest dobry bo na wyłączonym pokazuje 12,5 V a na włączonym 14.3 - 14.4 V

ale podczas rozruchu napięcie leci na łeb

Opublikowano
  • Autor

Jakieś pół miesiąca temu ładowałem akumulator po 10 minutach patrzę i wskaźnik pokazuje na full naładowany, ale chyba jednak oddam na gwarancję ten akumulator bo coś tu musi być nie tak.

Opublikowano

przy każdym zapalaniu auta resetuje komputer gazowy i ustawienia się ciągle zmieniają

nic takiego nie ma prawa sie dziać

Opublikowano
  • Autor

z komputerem gazowym nic się nie działo,

tylko rejestrował błąd niskiego napięcia podczas rozruchu auta,

nie mogą resetować się żadne ustawienia,

tak z nim jest ,że łapie błąd jeśli napięcie aku spada poniżej 9,5V,

spróbuj podłądować aku,

Jednak resetuje ustawienia bo jak przełączał mi się na gaz po całej nocy to od razu auto gasło.

Opublikowano

w brew pozorom dobrego kręcenia to ten aku to już złom,no prawie bo jeszcze kręci

bardzo duży spadek napięcia,w innej furze już by ci komp nie pozwolił na rozruch

Opublikowano

Napięcie przy sprawnym aku nie spada poniżej ~10V. Mi spadało do 8.2V i zima byl problem z rozruchem zmieniłem aku nie spada poniżej 10.5V.

Opublikowano

nie od dzisiaj zajmuje się gazem i mówię Ci,że nie mogą się resetować żadne ustawienia sterownika gazowego,

Opublikowano
  • Autor

w brew pozorom dobrego kręcenia to ten aku to już złom,no prawie bo jeszcze kręci

bardzo duży spadek napięcia,w innej furze już by ci komp nie pozwolił na rozruch

Takiej odpowiedzi oczekiwałem, podziękował :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.