Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

2.0TSI CAEB, CPMB

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam

Wie ktoś jakie generalnie są różnice w tych silnikach?

Czy swap na starszy bądź odwrotnie niesie za sobą konieczność wymiany sterowania?

Pozdrawiam

Opublikowano

Wedlug ETKI miedzy starszymi CDNB ,CDNC ,CAEB ,CAED ,oraz nowszymi CPMA ,CPMB ,mechanicznych roznic nie ma ,poza kolektorem ssacym oraz kilkoma elementami osprzetu kolektora.

Jak to wyglada w praktyce ,czy instalacja w tym miejscu jest taka sama czy nie - nie wiem.

Opublikowano

Różnice są jednak spore. Całkowicie inna głowica, układ zasilania, co za tym idzie sterowanie tym wszystkim.

Opublikowano

Różnice są jednak spore. Całkowicie inna głowica, układ zasilania, co za tym idzie sterowanie tym wszystkim.

Roznice sa pomiedzy CDNC a CNCD (225KM)

Miedzy tymi o ktore pytal autor ,ETKA nie podaje zadnych roznic w glowicy.

7e88afb4941b521e.jpg

Edytowane przez MarcinOslo

Opublikowano

Tak się roznosza plotki po necie:-D Oczywiście masz Marcinie rację że TEN Meksykańczyk to jest Węgier :-)

Pisałem o trzeciej generacji.

Edyt

Looknolem teraz na kolegów z Hameryki i wychodzi na to ze oni nie maja wogóle 3 gen. w B8 :kox:. CPMA ma 210KM a CPMB 220KM. Ale to wszystko

2 gen.

ScreenShot043_zps47f48db4.jpg

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za odpowiedzi.

Wczoraj uruchomiłem CPMB na sterowaniu CPMA (ECU) wszystko działa jak należy.

  • 3 lata później...
Opublikowano

Czy CPMB to poprawiony silnik bez wady olejowej? 

Opublikowano
9 minut temu, korba77 napisał:

Czy CPMB to poprawiony silnik bez wady olejowej? 

tak

Opublikowano

Czyli mozna smialo brac. Ogladalem zdjęcia  motoru i mie widac dwoch wariatorow. Czy nie kazdy mial. Pytam bo nie chce wpasc na mine

Opublikowano
27 minut temu, korba77 napisał:

Czyli mozna smialo brac. Ogladalem zdjęcia  motoru i mie widac dwoch wariatorow. Czy nie kazdy mial. Pytam bo nie chce wpasc na mine

CPMB to auto z US poprawiony silnik z jednym wariatorem

Opublikowano

Jeszcze dwa pytania. Tam jest lancuch czy pasek i skrzynia PRU.czy a jak tak to kiwdy wymienic rozrzad i olej w skrzynii i czy w ogole sie wymienia

587219229.jpg

Edytowane przez korba77

Opublikowano

łancuch i tiptronic

Opublikowano

Rozrzad kiedy i olej w skrzynii. Przebieg 125000

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

witam.no furka zakupiona.mam pytanie.gosc zalał tam castrola.jaki olej najlepiej .chcialbym motul ale prosze o podanie specyfikacji czy 5w30 czy 5w40 i jaka specyfikacja vw.chce zlac ten olej chociaz niedawno wymieniany i wlac motula.silnik CPMB.pzdr

Edytowane przez korba77

Opublikowano
37 minut temu, korba77 napisał:

witam.no furka zakupiona.mam pytanie.gosc zalał tam castrola.jaki olej najlepiej .chcialbym motul ale prosze o podanie specyfikacji czy 5w30 czy 5w40 i jaka specyfikacja vw.chce zlac ten olej chociaz niedawno wymieniany i wlac motula.silnik CPMB.pzdr

Ja leje Motula x-clean 5W-40

  • 1 rok później...
Opublikowano

Stare, ale mam pytanie do cpmb z tip jaki podejdzie dl501 bo nie każdy co nie? Auto z USA to pewnie mniej info

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano
W dniu 20.09.2019 o 10:20, Wihajster napisał:

CPMB to auto z US poprawiony silnik z jednym wariatorem

Cześć. 

Pomożesz? Co powiesz o silniku CAED? 

Auto z usa rok produkcji 2015 

Ten silnik jest już poprawiony czy jeszcze nie I będzie brał olej? 

Opublikowano

na pewno jest bezproblemowy

Opublikowano
22 minuty temu, Wihajster napisał:

na pewno jest bezproblemowy

Możesz powiedzieć coś więcej? 

Bo trochę poczytałem i obawiam się tego silnika 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam też mam silnik CAED rocznik 2013 dokładnie wrzesień 162kw. Może ma ktoś jakoś wiedzę na jego temat?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.