Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio Symphony, jakie głośniki + wzmacniacz


A4CCH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to moje pierwsze pytanko do Was, proszę o wyrozumiałość, trochę o tym szukałem ale średnio mi się to wszystko wyjaśniło. Posiadam Audi A4 B5 po lifcie, jest w niej radio symphony. Głośniki grają już nie za ciekawe, o ile wiem radio symphony obsługuję tylko przód, te w drzwiach, one ciągnie te duże oraz te mniejsze wyżej ? Myślałem aby je wymienić na takie coś, bo niby pasuję bez żadnych przeróbek i czytałem że Hertz dobrze gra. Drugi problem to taki, że z tyłu nie ma już oryginału a za tym idzie brak wzmacniacza. No i oczywiście nie grają :) Ale jest plus kable wystawione do wzmacniacza, niby poprzedni właściciel w Niemczech zdemontował audio przed sprzedażą. Do tyłu myślałem na półkę dać takie. No i pytanie do Was, jaki do tego byście my polecili wzmacniacz, no i czy to z tym radiem jest realne, nie chce ingerować wiele w to co fabryka dała, oraz nie chce jeżdżącej dyskoteki ma po prostu to wszystko dobrze grać. Proszę o wyrozumiałość, nie jestem w tym sprawach mocny.

Pozdrawiam Michał, mam nadzieję że wątek dobrze napisany i ktoś mi to pomoże ogarnąć.

Przód -click-

Tył -click-

Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema słuchaj ja mam z przodu głośniki powerbassa 16cm s-6c, czterokanałowy wzmacniacz blaupunkta gta chyba 480 i subwoofer jbl 1204br. Oczywiście to jest jakaś dolna półka jeżeli chodzi o budżet bo na wszystko przeznaczyłem jakieś 650zł. Zajrzyj w mój temat może znajdziesz zdjęcia jak to wygląda. Car audio to temat rzeka i bardzo ciekawa zabawa ale nikt ci w paru słowach nie opisze co masz kupić żeby "fajnie grało" :)



Proszę o wyrozumiałość, nie jestem w tym sprawach mocny

No to okazja jest świetna, żeby poczytać i sie czegoś nauczyć, nie? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko aby wstawić 16cm czytałem że przeróbki są potrzebne. Tuby bym nie chciał, miałem w Audi 80 dobre cztery głośniki i dawały rade, bass też dobry był :) Napisałem propozycję, może ktoś powie czy to dobry wybór, czy lepiej coś innego ? I chodzi głównie czy te radio wszystko pociągnie, i jak pociągnie czy po jakości mocno pójdzie czy przyzwoicie będzie grało. Oraz jaki wzmacniacz bym do tego musiał zastosować, bo się na tym nie znam.

Tak dobra dziś już sporo czytałem :)


Wysłałem zapytanie do sprzedającego, otrzymałem odpowiedz że niby będą ciszej grały. A ktoś wie czy idzie jakoś zmontować przód + tył (głośniki) z radiem symphony żeby to dobrze w miarę grało ? Wzmacniacz pewnie też będzie potrzebny :)

Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hertz nie jest złą marką, ale może popatrz jeszcze na Helix'y. Moreli nie bierz bo za bardzo dają po uszach.
Wzmacniacz fakt dużo zmienia jak pod niego podepniesz głośniki ale żadne blaupunkty i inne chinole. Jak patrzeć to za czymś o wiele ciekawym i bardziej rozglądałbym się za używanym sprzętem bo jest w cenie nowego ale za to jakościowo 3 razy lepszy. Poszukaj oryginalnego wzmacniacza Bosse i do tego oryginalnych w DOBRYM stanie głośników także Bosse, a myślę, że będziesz bardzo zadowolony :)

Co do tuby i skrzynii to są dwa różne pojecia o których warto poczytać. Wg. mnie nic nie pchaj w półkę bo to będzie Ci grało w dach zamiast do pasażerów i Ciebie kierowcy. Zamiast półki zainwestuj w jakąś skromną skrzynię zamkniętą (nie polecałbym z bass-reflexem czyli dziurą bo pierdzi za bardzo) takich marek jak jl audio, re audio, audio system, kicker czy też helix :)

A najlepiej określ budżet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za marka to Bosse?

A na poważnie to ja polecam dystanse pod 16 robione na wymiar, które to można dostać na forum. Do tego używany zestaw przedni i solidną dukanałówkę. Za kasę na głośniki które chcesz wpakować do półki lepiej wygłuszyć przednie wrota.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do półki nie pchałbym nic - to nie jest golf :D
Ori nagłośnienie Bosse proponuję a będziesz zadowolony w 100% :) Bez żadnych kombinacji z półkami. Jeśli jesteś audiomaniakiem to wygłuszyć drzwi jak kolega powyżej pisze i dodać dystanse :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do półki nie pchałbym nic - to nie jest golf :D

Ori nagłośnienie Bosse proponuję a będziesz zadowolony w 100% :) Bez żadnych kombinacji z półkami. Jeśli jesteś audiomaniakiem to wygłuszyć drzwi jak kolega powyżej pisze i dodać dystanse :)

Oryginalne BOSE o ile się nie mylę posiada głośniki w półce :) 4x w drzwiach i 2x na półce. Ja mam tylko 2x miejsca drzwi przód oraz 2x na półce :)

Co to za marka to Bosse?

A na poważnie to ja polecam dystanse pod 16 robione na wymiar, które to można dostać na forum. Do tego używany zestaw przedni i solidną dukanałówkę. Za kasę na głośniki które chcesz wpakować do półki lepiej wygłuszyć przednie wrota.

Pozdrawiam

Wolę uniknąć wycinki zaczepu, wole gorszą jakość muzyki (choć i tak pewnie mnie 13cm zadowolą) niż ma mi tapicerka na dziurach skakać :) A przednie pociągnie przyzwoicie radio SYMPHONY, czy wzmak musi być pakowany ?

A co powiecie Panowie na Helixa montaż przód bez wzmaka radio SYMPHONY ? Będzie to jakoś grało ? Czy bez sensu ? Czy do montażu potrzeba coś więcej ? Wie ktoś czy to wejdzie ? Czytałem to pod radio Helix`y niby lepsze od Hertz, ale czy radio SYMPHONY ogarnie je mało wiele, czy jest za słabe ?. Linki poniżej.

-CLICK Helix CLICK-

+

-CLICK montaż CLICK-

Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...