Skocz do zawartości
IGNOROWANY

3.0tdi naprawdę tak złe do miasta?


Virnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pytanie proste i troche filozoficzne - z czego wynika zależność v6 tdi = trasa. Rozumiem, że dłużej się dogrzewa, że potrzebuje 90st, ale czy aż takim strzałem w kolano jest zakup v6 do miasta? Jestem aktualnie posiadaczem VAGowskiego 1.9 i pancernie znosi trasy miastowe,a znajomy a6 2.7 i tłucze podobne trasy od roku i nic się nie dzieje, a pytam bo mam na oku 2 naprawdę zadbane ASB po rozrządzie i wtryskach, a moja jazda to 70% miasto - odpuścić sobie definitywnie, czy to tylko zasłyszane teorie posiadaczy benzyn? :>

Edytowane przez Virnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Ja jeżdżę dość często miasto (chip 286 @560 ) na mieście cięzko to wykorzystać w trasie elegancko :) no i miasto trzeba liczyć 12 - 13 L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Ja jeżdżę dość często miasto (chip 286 @560 ) na mieście cięzko to wykorzystać w trasie elegancko :) no i miasto trzeba liczyć 12 - 13 L

już odrzucam temat spalania, bardziej chodzi mi o żywotność silnika przy takim trybie codziennej jazdy. Odrzucam już 204,224km zostało tylko ASB (2 dobre sztuki) i BWE? (2.0tfsi) - jedna dobra sztuka od jozka, z tym że za drogo jednak, nie chcę popaść w paranoje bo od czytania forów oszaleje i kupię 1.9 -.-.

PS. W razie fali hejtu - jestem świadom, że samochód tym bardziej Audi to skarbonka mniejsza lub większa, chciałbym po prostu to zniwelować do minimum.

Edytowane przez Virnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Ja jeżdżę dość często miasto (chip 286 @560 ) na mieście cięzko to wykorzystać w trasie elegancko :) no i miasto trzeba liczyć 12 - 13 L

już odrzucam temat spalania, bardziej chodzi mi o żywotność silnika przy takim trybie codziennej jazdy.

No póki co mam go rok i nic się nie dzieje chodź 2 km wole pokonać spacerkiem :) wymieniłem tylko pompę wody i poduszkę silnika zero większych problemow ;) a 70 % to miasto

Chodź w perspektywie czasu nie wiem czy nie lepiej 2.0 TFSI moc można osiągnąć podobna a z waga już różnica ( przy przebiegu do 15 tkm )

Edytowane przez Adam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec od nowości użytkuje a6 c6 3.0 TDI 07r. i jego przebiegi w większej części są właśnie pokonywane po mieście. Auto po programie, fabrycznie bez DPF. Problemów żadnych nie ma. Jedyne z czym się możesz liczyć to duże spalanie i wcześniejsza awaria klapek wirowych kolektorów ssących. Klapy padną wcześniej, ponieważ przy każdym przekręceniu zapłonu jest wykonywany ich test.

Edytowane przez bodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już inni powiedzieli. Nie, że samochód się nie nadaje do miasta i zaraz się rozsypie. Po prostu rozwija skrzydła na trasie. W przypadku manuala jazda po mieście to mordęga, przez to szuflowanie biegami w kółko. Mój, zanim go kupiłem 4 lata jeździł praktycznie tylko po mieście i jakoś działa. Z DPF nie ma żadnych problemów. Tylko EGR się przycinał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podbijam! niech się wypowiedzą jeszcze jacyś obeznani :jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pytanie proste i troche filozoficzne - z czego wynika zależność v6 tdi = trasa. Rozumiem, że dłużej się dogrzewa, że potrzebuje 90st, ale czy aż takim strzałem w kolano jest zakup v6 do miasta? Jestem aktualnie posiadaczem VAGowskiego 1.9 i pancernie znosi trasy miastowe,a znajomy a6 2.7 i tłucze podobne trasy od roku i nic się nie dzieje, a pytam bo mam na oku 2 naprawdę zadbane ASB po rozrządzie i wtryskach, a moja jazda to 70% miasto - odpuścić sobie definitywnie, czy to tylko zasłyszane teorie posiadaczy benzyn? :>

3.0 się szybciej dogrzewa niż 2.0, którym jeździłem wcześniej. Mój się dogrzewa do 90 po 3km spokojnej jazdy na zimnym i to w zimie.

Edytowane przez Bruuuum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód jest super i jak dla mnie nadaje się do miasta ( 80% mojej jazdy to miasto) a że troche więcej spali to co z tego ..ja wychodze z założenia duży silnik większa moc to musi wypić :)  .  Wcześniej miałem 2.0 tdi BLB  i byłem bardzo zadowolony ( spalanie na trasie spadało nawet do 4,2 litra przy 120 km )ale czegoś mi brakowało ...stąd jak miałem okazję to kupiłem 3.0 tdi  i jestem szczęśliwy choć spalanie poszło razy dwa i więcej w górę . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...