Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRE] Drgawki silnika


jacekdk

Rekomendowane odpowiedzi

Musashi ale byo takie same przed wyniana po doslownie nic a nic sie nie zmienilo.A czy PD jak sa pod deklem ta sa od gory smarowane olejem a wewnetrznie paliwem ? prawda ?

Jadac dzisiaj na narty znalazłem jedna prawidolowosc w tych wibracjach przy 1900 -2000 tys. Silnik wibruje tylko jak jest podawane paliwo tzn samochód jedzie a ja trzymam gaz wciśnięty.

Po drodze było parę zjazdów i stwierdziłem ze jadać z góry np: na 5 biegu bez gazu ( czyli auto sie samo toczy ) obroty utrzymywalem w tymprzedziale i silnik nie wibrował

PD smarowane sa zewnetrznie olejem od str glowicy - dlatego oleje musza spelniac normy do PW,

wewnetrznie paliwem paliwem stad wazna jest jego jakosc

a moze to jakies nietypowe problemy z EGR-em. praca silnika jest regulowana w zakresie kazdego cylindra. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej też tak jest ,koleś poradził mi żeby zatankować do pełna i dolać środka do paliwa STP jakiś czas było lepiej ale twraz znowu czasami obroty skaczą na jałowym biegu.Chyba muszę się przyzwyczaić do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musashi dzieki serdeczne za wyjasnienie watek specjalnie zalozylem z tym pytaniem :hi:

EGR odpada wymieniony razem z kolem wiec jedyne teraz co mi przychodzi do glowy to te zakichane PD i dlatego te wibracje nie ustaly po wymianie wszystkiego bo wkrecili stare i moze uszodzone przez opilki PD :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem u siebie wszystkie PD i na biegu jałowym silnik ma delikatne wibracje tak ze niekiedy czuc to na kierownicy i widac po lewarku zmiany biegów, wystarczy delikatnie dodac gazu i wibracji nie ma powyzej 1900 nie wystepuja wogole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem u siebie wszystkie PD i na biegu jałowym silnik ma delikatne wibracje tak ze niekiedy czuc to na kierownicy i widac po lewarku zmiany biegów, wystarczy delikatnie dodac gazu i wibracji nie ma powyzej 1900 nie wystepuja wogole.

ciekawe ze 1,9 nie maja tego problemu, a przeciez malo co sie roznia :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...