Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LPG a pompka paliwa


waldek418

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moje pytanie: czy można za pomocą przekaźnika wyłączyć pompkę paliwa po przełączeniu się na LPG, czy ktoś tak ma zrobione? Wymieniłem po raz trzeci wkład pompki paliwa i czasami wydaje dziwne odgłosy, gdyby w czasie pracy auta na LPG nie pracowała byłoby fajnie. Instalacja STAG 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz syf w zbiorniku lub filtr paliwa niesprawny że tak sie psują pompki,u mnie 5 lat i nic sie nie działo

przekaznik możesz założyć tylko po co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam u mnie 8 lat w gazie i pompka cały czas pracuje odpukać bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"syfu" w zbiorniku nie ma, paliwa zawsze min 50% w zbiorniku, wkład firmy Energy 4Bar -koszt 100 PLN, filtr paliwa wymieniony dwukrotnie w czasie jednego miesiąca (300 w plecy a pompka czasami wydaje dziwne dźwięki), pytam o możliwość odłączenia pompki paliwa aby była cisza przy pracy na LPG, czy jest to możliwe i czy nie zaszkodzi to wtryskom od Pb, bo takie opinie słyszałem, aczkolwiek nie widzę powiązania :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też się nad tym zastanawiałem. Prawdę mówiąc to jak się auto na lpg przeciepnie to po kiego grzyba pompka paliwa pracuje????

W którymś z poprzednich aut też montowałem taki przekaźnik. Sygnał z elektrozaworu gazu i wpięcie w obwód pompki paliwa. Jak chodzi na gazie to pompka ma wolne. Po przełączeniu wraca do pracy. Nie jestem tylko pewien czy nie będzie jakichś szarpnięć jak z lpg na pb bedzie się przełączać.....czy będzie odpowiednie ciśnienie w układzie paliwowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"syfu" w zbiorniku nie ma, paliwa zawsze min 50% w zbiorniku, wkład firmy Energy 4Bar -koszt 100 PLN, filtr paliwa wymieniony dwukrotnie w czasie jednego miesiąca (300 w plecy a pompka czasami wydaje dziwne dźwięki), pytam o możliwość odłączenia pompki paliwa aby była cisza przy pracy na LPG, czy jest to możliwe i czy nie zaszkodzi to wtryskom od Pb, bo takie opinie słyszałem, aczkolwiek nie widzę powiązania :facepalm:

sam sobie odpowiedziałeś,zakładasz pompki o ciśnieniu 4b ? przecież ori pompka ma ciśnienie ponad 6b a regulator w filtrze 4b

czy jest szkodliwe ? dla wtrysków nie ale jak ci zrzuci z lpg na bp przy bucie w podłodze to się zapewne szybko przekonasz co jest dobre

ja mam teraz walbro 255 i śmiga super,koszt 370pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"syfu" w zbiorniku nie ma, paliwa zawsze min 50% w zbiorniku, wkład firmy Energy 4Bar -koszt 100 PLN, filtr paliwa wymieniony dwukrotnie w czasie jednego miesiąca (300 w plecy a pompka czasami wydaje dziwne dźwięki), pytam o możliwość odłączenia pompki paliwa aby była cisza przy pracy na LPG, czy jest to możliwe i czy nie zaszkodzi to wtryskom od Pb, bo takie opinie słyszałem, aczkolwiek nie widzę powiązania :facepalm:

sam sobie odpowiedziałeś,zakładasz pompki o ciśnieniu 4b ? przecież ori pompka ma ciśnienie ponad 6b a regulator w filtrze 4b

czy jest szkodliwe ? dla wtrysków nie ale jak ci zrzuci z lpg na bp przy bucie w podłodze to się zapewne szybko przekonasz co jest dobre

ja mam teraz walbro 255 i śmiga super,koszt 370pln

nie wiem skąd kolega wziął te ciśnienie 6 bar??? szukałem i pytałem i wszystkie pompki dedykowane do tego auta mają 4 bary :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jesteś w błędzie jak tak,podepnij manometr przed filtrem a zobaczysz ile pokaże,oczywiście na ori pompce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze - po co praca pompy paliwa, gdy silnik pracuje na LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...