Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Problem z immobilizerem


Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od kilku tygodni mam czasami problemy z odpaleniem auta. Przyczyna: migajaca kontrolka od immo. Znalazlem w koncu czas i podjechalem do kumpla, ktory zna sie na elektryce/elektronice samochodowej. Zdiagnozowal auto i wykryl nastepujacy blad: Slaby sygnal z kluczyka(lub cos takiego). Cos tam porobil, poprobowalem pare razy i jest niby lepiej choc nie do konca. Nie mial wtedy zbyt wiele czasu dla mnie ale powiedzial abym pojedzil narazie tak jak jest. Jesli to nie pomoze to prawdopodobnie moze byc do wymiany petla indukcyjna w stacyjce. Widzialem na forum fotostory dotyczace czyszczenia stykow w kolumnie kierownicy i w sumie mozna by to zrobic ale niektorzy pisali, ze problem sie ponawial po jakims czasie(z blizej nieokreslonych przyczyn). Jest jakies inne wyjscie z tej syt? Ile kosztuje ta cala petla.. czy da sie ja dokupic jakos osobno? Co robic w tej syt. w ktorej jestem? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem w takiej sytuacji i gdzies tu wyczytalem ze ktos mial podobna a efekt byl taki ze jakis mechaniuk zalozyl mu jakas plytke co silnik oszukuje i podzialalo ale nie ma juz immo!tylko pytanie jaka ta plytke i gdzie to kupic?jak bys cos wydumal do podziek sie informacja!z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem na forum fotostory dotyczace czyszczenia stykow w kolumnie kierownicy i w sumie mozna by to zrobic ale niektorzy pisali, ze problem sie ponawial po jakims czasie(z blizej nieokreslonych przyczyn).

Warto spróbowac, ja czyściłem jakieś trzy lata temu, i do dnia dzisiejszego mam spokój.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby usunac immo w tym aucie potrzebna jest ingerencja w pamiec eeprom a nie zadna tam płytka sam tego nie zrobisz bez odpowiedniej wiedzy i programatora

Mylisz się.

Istnieje coś takiego jak emulator immobilizera i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja a4 gasła zaraz po odpaleniu elektryk z ASO powiedział że jak miga kluczyk to pada immo :slina: i jest bagno polecił żebym odłączył ale do tego potrzebny magik koszt ok 200zł, jednak u mnie nie migał kluczyk tylko przepustnica prawdopodobnie do przeczyszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialbym rezygnowac calkowicie z tej zabawki. Jednak to malo komfortowa sytuacja jak zatrzymuje sie na stacji aby zatankowac auto, ide zaplacic wychodze, po czym nie moge odjechac ;/ Jak to zrobic raz na wieki? Jesli czyszczenie nie pomoze to co wtedy? Ominiecie immo to krok ostateczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny objaw ale w Passacie kolega przeprogramował mi immo i zaprogramował ponownie kluczyki i działało, spróbuj wymienić te gówienko w kluczyku przykład http://moto.allegro.pl/item481044412_transponder_opel_pcf7935as_crypto_40_zobacz.html też może pomóc ja walczyłem z tym kawałek czasu metoda prób i błędów ale programista niezbędny do tego. Życzę powodzenia, a odłączyć immo nie jest tak łatwo ja z tego zrezygnowałem kupa roboty i dość drogo to wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem i pomogło czyszczenie styków, więc rozbieraj obudowe kiery i zabierz się do czyszczenia (spirytus lub coś bardziej profesjonalnego). Jak tego nie spróbujesz to się nigdy nie dowiesz czy zadziała.

Jak dalej będzie problem to spróbuj zrobić dopasowanie immo do sterownika silnika, jak? - było na forum.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem i pomogło czyszczenie styków, więc rozbieraj obudowe kiery i zabierz się do czyszczenia (spirytus lub coś bardziej profesjonalnego). Jak tego nie spróbujesz to się nigdy nie dowiesz czy zadziała.

Jak dalej będzie problem to spróbuj zrobić dopasowanie immo do sterownika silnika, jak? - było na forum.

Pozdrawiam

Tak jak kolega wyżej napiłasł :wink4: zacznij od najprostszych sposobow czyszczenie styków.Jesli masz kluczyk ze światełkiem to rozbierz kluczyk przeczysc delikatnie transponder moze coś pomoze taka operacja.W kluczyku powienin sie znajdowac dokładnie taki transponder http://moto.allegro.pl/item485090400_transponder_48_megamos_crypto.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też zastanawiam się nad immo off bo już nie mam sił do napraw. Z magika koszt 500 PLN w Opolu, wstawienie emulatora do ECU. druga opcja wstawienie odblokowywacza. Firma daje 100%, że zadziała a jak nie to zwrot kasy.

http://www.allegro.pl/item488585911_zablokowalo_ci_sie_auto_zastosuj_odblokowywacz.html

Dzwoniłem tam do a4 do 2000 roku wystarczy podpiąć i już, co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...