Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana sprężyn z 1BE na Eibach Sportline avant


Jaro37

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie , w poniedziałek oddałem samochód b7 avant do znajomego, który prowadzi warsztat aby wymienił mi seryjne sprężyny BE na zakupione na allegro używki eibacha sportline -50. Powodem była pęknięta jedna z tylnych sprężyn,no i chciałem obniżyć auto bo na wcześniejszych przód stał wyżej niż tył.

No i się zaczęły problemy z wytarganiem przedniej kolumny, to się jakaś śruba ukręciła , która zaciska górne wahacze, krótko mówiąc idzie im ta wymiana jak krew z nosa. Dziś jest czwartek a auto dalej na podnośniku.

Widziałem, że tył jest złożony, tylko zastanowiło mnie, że sprężyny są wsadzone tak że napisy na nich są d ogóry nogami , czy tak ma być? Mechanik który to" partaczy" twierdzi że inaczej nie wejdą na gniazda. Tylne sprężyny mają zeszlifowane z jednej strony i teraz może ktoś pamięta czy zakłada się to do góry czy na dół? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w b6 mam normalnie z tyłu zamontowane sprężyny.

Jeśli chodzi o przód to niech wyciągną całą zwrotnice z amortyzatorem. Później duży młotek, jakiś wybijak i śruba musi wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj już zwrotnice były na zewnątrz. I okazało się, że wahacze też lepiej już by było wymienić bo guma nadpęknięta, końcówka kierownicza luźno chodzi, po prostu masakra jakaś. Czyli co te tylne sprężyny nap isami powinny być normalnie a nie do góry nogami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie napisy nie powinny być odwrotnie mozliwe ze sprezyna siedzi jak powinna tylko wlepili napisy odwrotnie. U mnie też było zabawy z wymianą sprezyn bo te sruby w 70% sie ukręcają a dodam ze polowa mechanikow nie chciala sie podjąć . u mnie wyciągali całą zwrotnice i wzieli za wymiane amorkow ze sprezynami az 250zł i powiedzieli że zawsze jak przyjezdza audi z aluminiowym zawieszeniem zawsze maja jakiś problem ze srubami ostatnio wiercili bo sie i ukrecila. Ale na szczescie mam juz wszystko odswiezone i teraz no problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie napisy nie powinny być odwrotnie mozliwe ze sprezyna siedzi jak powinna tylko wlepili napisy odwrotnie. U mnie też było zabawy z wymianą sprezyn bo te sruby w 70% sie ukręcają a dodam ze polowa mechanikow nie chciala sie podjąć . u mnie wyciągali całą zwrotnice i wzieli za wymiane amorkow ze sprezynami az 250zł i powiedzieli że zawsze jak przyjezdza audi z aluminiowym zawieszeniem zawsze maja jakiś problem ze srubami ostatnio wiercili bo sie i ukrecila. Ale na szczescie mam juz wszystko odswiezone i teraz no problem.

No już sam nie wiem co o tym myśleć. Na zdrowy rozum napisy z oznaczeniem powinny być normalnie, bo w oryginale to tylko kropki są, a u tego mechanika znajomego to pierwszy raz coś robię więc zaufania do niego za bardzo nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz sa takie majstry że geometrie ustawili mi do A6 a mam A4 na wulkazniacji jak zmienialem opony wpisali w paragon felge 17 a ja mam 18" daj spokoj jak sammeu czegos nie zrobisz to nikt lepiej nie zrobi, ja teraz patrze im na rece a jak mi zmieniali łozysko nie dokrecili sróby górej od wahaczy a juz zakladali kolo i dobrze ze to zauwazyłem :kwasny: SZKODA GADAĆ :angry:

Dzisiaj jade wlasnie reklamowac ta geomterie niech oddaja kase bo nawet dobrze nie ustawili. :bicz:

Lepiej zmien tego mechanika i zabierz ta fure jedz gdzie indziej

Edytowane przez pyra111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, ja jak zobaczyłem jak te wszystkie części od mojej audicy się walają w tym warsztacie to mi ręce opadły, pierwszy i ostatni raz robie coś u znajomego bo nawet porządnie zje...ć mi go nie wypada, miało być dobrze i tanio a wyjdzie drogo i chu...wo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio jezdze po kolei i nawet juz znalazlem ogarniety warsztat u siebie, w wiekszosci te mechaniory wiedza tyle co ja a czasem mowie co maja robic :grin:

Niech składa Ci to do kupy i jedz gdzie indziej, jak skreci wszystko dobrze to bedzie ok to akurat jest proste :decayed:

Edytowane przez pyra111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprezyny Eibacha zawsze montuje sie napisem "normalnie", z tego co piszesz zamontowali je odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprezyny Eibacha zawsze montuje sie napisem "normalnie", z tego co piszesz zamontowali je odwrotnie.

Wczoraj, złożyli to do kupy. Powiem tak jak bym wiedział, że to tyle zachodu w tym samochodzie z wymianą tych sprężyn -ruszeniem górnej śruby zwrotnicy co zaciska wahacze to bym dał sobie spokój. Auto usiadło ładnie, zrobiła się taczka. Zobaczę jak długo wytrzymam. Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprezyny Eibacha zawsze montuje sie napisem "normalnie", z tego co piszesz zamontowali je odwrotnie.

Wczoraj, złożyli to do kupy. Powiem tak jak bym wiedział, że to tyle zachodu w tym samochodzie z wymianą tych sprężyn -ruszeniem górnej śruby zwrotnicy co zaciska wahacze to bym dał sobie spokój. Auto usiadło ładnie, zrobiła się taczka. Zobaczę jak długo wytrzymam. Dzięki za odpowiedzi.

Zrobiła się taczka bo bo na sportlinie leży na odbojach (wiem bo sam tak miałem). Trzeba obciąć odboje. Jak masz z zawiasu 1 be to o dwa bałwanki conajmniej a jak z 1 be lub 1 bv to conajmniej o jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprezyny Eibacha zawsze montuje sie napisem "normalnie", z tego co piszesz zamontowali je odwrotnie.

Wczoraj, złożyli to do kupy. Powiem tak jak bym wiedział, że to tyle zachodu w tym samochodzie z wymianą tych sprężyn -ruszeniem górnej śruby zwrotnicy co zaciska wahacze to bym dał sobie spokój. Auto usiadło ładnie, zrobiła się taczka. Zobaczę jak długo wytrzymam. Dzięki za odpowiedzi.

Trochę zaszalałeś z tym Sportline

Wydaje mi się, że gdybyś zmienił sam przód na zwykłe ProKity to samochód by Ci się ładnie zrównał.

bo sprężyny 1BE to -20mm a ProKit -30mm

Wbrew pozorom 10mm robi różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprezyny Eibacha zawsze montuje sie napisem "normalnie", z tego co piszesz zamontowali je odwrotnie.

Wczoraj, złożyli to do kupy. Powiem tak jak bym wiedział, że to tyle zachodu w tym samochodzie z wymianą tych sprężyn -ruszeniem górnej śruby zwrotnicy co zaciska wahacze to bym dał sobie spokój. Auto usiadło ładnie, zrobiła się taczka. Zobaczę jak długo wytrzymam. Dzięki za odpowiedzi.

Siadło chociaż równo czy przód deko wyżej? Jakieś foto pstrykniesz? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jak to siadło :decayed:

Sorki, że tak późno. No siadło ale tył kurdę za bardzo i nie wiem co teraz, może jakieś podkładki gumowe dać, albo z tyłu wrócić do 1BE? Fotę strzelę jutro i wkleję bo dziś już ciemno.

54fy9jyc.jpg

Pokaż jak to siadło :decayed:

Sorki, że tak późno. No siadło ale tył kurdę za bardzo i nie wiem co teraz, może jakieś podkładki gumowe dać, albo z tyłu wrócić do 1BE? Fotę strzelę jutro i wkleję bo dziś już ciemno.

54fy9jyc.jpg

http://fs5.directupload.net/images/160323/9yb7kpgg.jpg

Pokaż jak to siadło :decayed:

Sorki, że tak późno. No siadło ale tył kurdę za bardzo i nie wiem co teraz, może jakieś podkładki gumowe dać, albo z tyłu wrócić do 1BE? Fotę strzelę jutro i wkleję bo dziś już ciemno.

54fy9jyc.jpg

Pokaż jak to siadło :decayed:

Sorki, że tak późno. No siadło ale tył kurdę za bardzo i nie wiem co teraz, może jakieś podkładki gumowe dać, albo z tyłu wrócić do 1BE? Fotę strzelę jutro i wkleję bo dziś już ciemno.

54fy9jyc.jpg

http://fs5.directupload.net/images/160323/9yb7kpgg.jpg

Opona 235/45/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...