Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

BPW zmulony

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

WItam :hi:

Posiadam audi a4 b7 2.0 Tdi BPW 140 km

Od jakiegoś czasu odczułem spadek mocy w tym samochodzie.. (nie ciągnął już tak jak wcześniej.)

Ostatnio podjełem się operacji wywalenie DPF-u oraz EGR .

mało to pomogło co do mocy motoru.

Zdecydowałem się także na zwiększenie mocy co poprawiło moc w motorze .

Gośc co mi to robił mówi że jeszcze nie jest to samo co powinno być..

sprawdził mi turbo mówi że jest w porządku podciśnienia posprawdzał .

Panowie jakie jeszcze mogą być przyczyny zamulenia silnika?

zachowywał sie tak jak by miał 100 km a nie 140 km

Filtry powietrza paliwa zmieniane na czas paliwo dobrej jakości lane .

Pozdrawiam :)

Opublikowano

rowniez sie podpinam. U mnie przy dodawaniu gazu miedzy 2.5-3tys slychac jakby cos obieralo chwilowo. Turbo ponad rok temu wymieniane na nowe nie regenerowane i nie sadze zeby to bylo przyczyna.

Opublikowano

Zamiast kombinować w ciemno, trzeba było zrobić i wrzucić chociaż dynamicznego loga grupy 011, a najlepiej zlogować też pracę EGR-a i przepływomierza :)

Wtedy by było można powiedzieć coś konkretniej, bez zgadywania :naughty:

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano

tak zrobie. A centralny icek ma jakis wplyw na szybsze zuzycie sie turbiny? Auto jest po programie po czym zalozone nowe turbo i icek przez co mam laga. Musze zrobic w niedalekiem przyszlosci korekte programu.

Opublikowano

To od czego ten icek , od czołgu ?

Że tak długo trzeba czekać aż go turbo napompuje ? :P:decayed:

Myślę że raczej nie w jego objętości leży problem :hi:

Opublikowano

icek nie wiem od czego :D Jak zdiagnozuje usterke to dam znac o ile pomoze :)

Opublikowano
  • Autor

Zamiast kombinować w ciemno, trzeba było zrobić i wrzucić chociaż dynamicznego loga grupy 011, a najlepiej zlogować też pracę EGR-a i przepływomierza :)

Wtedy by było można powiedzieć coś konkretniej, bez zgadywania :naughty:

Egr Wywalony została tylko przepływka jak idzie sprawdzić przepływkę ??

Opublikowano

Najprościej podmienić na próbę :naughty:

AWX-y i AVF-y jak dobrze pamiętam mają przepływomierze tego samego typu :hi:

Jak będzie problem z odpowiednim wkrętakiem ( bo wkręty są dziwne ), to zamieniaj razem z całą puchą filtra powietrza :decayed:

Może też być problem z czujnikiem ciśnienia powietrza doładowującego, (czasem podobno pomaga jego umycie) :whistling:

Opublikowano
  • Autor

Najprościej podmienić na próbę :naughty:

AWX-y i AVF-y jak dobrze pamiętam mają przepływomierze tego samego typu :hi:

Jak będzie problem z odpowiednim wkrętakiem ( bo wkręty są dziwne ), to zamieniaj razem z całą puchą filtra powietrza :decayed:

Może też być problem z czujnikiem ciśnienia powietrza doładowującego, (czasem podobno pomaga jego umycie) :whistling:

Ok sprawdze tą przepływke a odłanczając przepływkę sprawdze czy coś sie dzieje? czy lepiej podmienić z jakąś inna moje oznaczenei silnika to BPW.

o czujnik chodzi Ci o N75 ?

Jeśli tak to wymieniłem na nowy

Opublikowano

Kurde podłącz to auto pod kompa, bo się będziemy w ten quiz bawić do Bożego Narodzenia :P

N75 też możesz sprawdzić przez podmiankę, ale mi chodziło o czujnik ciśnienia znajdujący się na plastykowej rurze idącej od IC-ka do klapy gaszącej ( przy ścianie grodziowej ) :decayed:

Tak on wygląda :

http://sklep.autoczesci.torun.pl/silniki-i-osprzet/385-czujnik-cisnienia-doladowania-audi-volkswagen-0281002401.html

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano
  • Autor

Podłanczali mi nie raz komputer 0 błędów.

zobaczę ten czujnik.

Opublikowano

Jak robili Dpf to mogli wyrzucić ze e sterownika tabelę błędów -bardzo standardowo spotykany problem.

Po odpinać wszystkie czujniki, elektro zaworki,lisrwe elektr.pd- włącz zapłon nawet zacznij kręcić rozrusznikiem -podłącz kompa i spr.bledy.jesli będzie dalej 0bledow-to wiadomo...

Edytowane przez SotoM

Opublikowano

Ja też bym się usunięcia DPF uczepił.

Po usunięciu była robiona modyfikacja oprogramowania sterownika ECU lub wgranie programu sterującego z wersji silnika pozbawionej filtra cząstek stałych?

Jeśli nie było robione to czujniki przed i za DPF wskażą nieprawidłowe wartości i komputer przestanie otrzymywać z nich sygnały, sterownik silnika w

najlepszym wypadku przejdzie w tryb awaryjny.

Edytowane przez gplaza

Opublikowano
  • Autor

Właśnie jak on robił te operacje także sprawdzał wszystko i powiedział że żadnego błędu nie ma.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

pany ja dalej nie mam mocy w swoim aucie. Bylem na logach dynamicznych turbo daje 1bar przeplywka jest ok gruszka od turbo pracuje egr nie pokazuje bledu... Jedynie mam problem ze swiecami po wymianie ich na 3 cylindrach cos jest z instalacja musze to ogarnac ale to ze cos z instalacja jest nie ma chyba wplywu na moc? Auto po programie na 164km jak kupilem smigalo az milo laga mialem bo przydalaby sie korekta programu. Co jeszcze moge sprawdzic? egr troche wyczyscilem dpf jest wypalony programowo.Kolektor widac troche zawalony jest ale to chyba nie jest przyczyna braku mocy? W zakresie ok 2-3tys czuje jak by cos obieralo przerywalo ale turbo jest idealne wiec wirniki raczej nie szoruja po muszli...

Opublikowano

Turbo powinno pompować ok 1,6 bara , zapodaj te logi :naughty:

Opublikowano

a po chipie ile powinno dawac? Zrobie w tygodniu logi i zapodam.

Opublikowano

No właśnie po programie pi razy oko tyle powinno być, przed ok.1,4

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.