Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 TFSI dziwne dzwięki


maniekr32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dziwny problem z silnikiem 2.0 tfsi. Na wstępie powiem że silnik jest po kapitalnym remoncie (kompletny rozrząd, napinacz i łancuch wałków, filtry, świece,oleje itp.) i nic. Brzęczenie jak było tak jest. Nagrany dźwięk dochodzi gdzieś z okolicy katalizator/ turbo/ kolektor wydechowy i rezonans idzie dalej na wkład wydechowy. Mam wrażenie że gdy docisnę śrubokrętem sztangę od gruszki to jak by brzęczenie staje sie cichsze.. Ma ktoś może jakiś pomysł co tu można jeszcze sprawdzić bo już brakuje mi pomysłów..

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc :facepalm:

film:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy nie brzeczy ci ciegno gruszki na laczeniu z dzwignia od WG. Wiem ze byly nawet takie stalowe spinki rozwiazujace taki problem

Edit:

Coś takiego

96d79a92de60a89739daef614915cb3d.jpg

Edytowane przez piotrekb_tt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak jak Kolega wyżej napisał, rozwiązaniem Twojego problemu będzie zakup i założenie spinki, która jest dostępna w ASO. Napisz do kolegi mastiv1990 przerabiał podobną historię. Jak uporasz się z problemem podziel się ze wszystkimi.

Edytowane przez Madox123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomysly na pewno sprawdze. Mechanik u ktorego robilem auto wspomnial cos o mozliwosci uszkodzenia wariatora faz rozrzadu..mysle ze przy uszkodzeniu tego elementu byly by problemy z praca silnika na wysokich obrotach. Byl na forum opisywany temat mastiv1990? Bo szukam i nie moge nic znalesc. Myslalem jeszcze o uszkodzonym katalizatorze.. mozna go jakos bezinwazyjnie zbadac?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ma co się zastanawiać tylko sprawdzić czy to brak spinki powoduje takie odgłosy. Napisałem Tobie, żebyś napisał pw do Kolegi mastiv a nie żebyś szukał tematu bo takiego po prostu nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie przerabialem ten sam problem, spinka zalatwiła sprawe :) raz ma zawsze koszt kilka złotych i masa radosci z rozwiazania pozornie groźnego problemu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...