Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana czasu spryskiwania lamp


Prezes870

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka nie moge nigdzie znalesc wiec napisze :) Kumpel mi ustawil bo duzo plynu szlo zeby spryskiwacze reflektorow otwieraly sie po 6 sekundach trzymania manetki ze spryskiwaczem szyby, Jak zmienic ten czas na mniejszy? Bo czasem przydalo by sie umyc lampy a tak bez pomyslenia zrobilismy na 6 sekund. Zmienial to VCDSem . Wielkie dzieki za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to w A3 wygląda ale w B6/7 nie ustawia się czasu zwłoki spryskiwaczy reflektorów bo działają one na zasadzie ciśnieniowego wypychania dyszy. Nie steruje tym żadna elektronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale po jakim czasie maja sie wysunąć. W b6/b7 mysle ze jest tak samo chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysuwają się po uzyskaniu odpowiedniego ciśnienia na pompce. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moze je wylaczyl? Jest taka mozliwosc? Jezeli tak to jak je wlaczyc? :P na tescie wsio dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b6/b7 wysuwają się pod odpowiednim ciśnieniem, ale MCE daje sygnał (prąd) na oddzielną pompkę kiedy ma włączyć się i stworzyć te ciśnienie. Sygnał podawany jest po bodajże 2-u sekundowym myciu szyby. Szczerze troszkę mnie to irytuje, ponieważ chcę dokładniej umyć szybę to muszę impulsowo wciskać dźwignię, bo inaczej uruchomię pompkę od mycia lamp. Mogli to zrobić np. raz na odpalenie auta, lub coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie wlasnie tak jest za 6 sekund niby ale nie trzymam tak dlugo nigdy :D i chcialbym to zmniejszyc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W module centralnej elektryki wchodzisz w adaptacje i po rozwinięciu tam będziesz miał opóźnienie aktywacji spryskiwacza reflektorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, wybaczcie, że się wtrącę. Temat napotkałem przypadkowo ale orientuje się ktoś może czy w b5 jest też jakaś opcja opóźniająca spryski na lampy? U mnie lampy są spryskiwane po jakiś 2 sekundach, już nawet nie chodzi o ilość płynu jaka ubywa w gorsze dni, ale o fakt jak bardzo brudzi mi się maska.. Robię jeden przejazd z miasta do miasta i samochód do mycia, żeby chociaż bezdotykowe to umyły ale nie ma szans jak przeleci przez długość maski. Jeśli nikt nic nie wie, no to przepraszam za zawracanie głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dokładniej opisać zmianę czasu opóźnienia załączania sprysków w b7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowalem to zrobic i kurde mam opcje jak dlugo maja psikac ale niema nic o opoznieniu ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Headlight Washer Delay - Long coding - byte 5


CentElec-byte5.png

Edytowane przez mareksz82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale b7 raczej nie posiada jeszcze kodowania długiego, w takim razie marne szanse na regulację czasu czy opóźnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki marek udalo sie :)


a da sie w ten sposob zaprogramowac swiatla do jazdy dziennej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...