Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Konsekwencje za inne tablice


Bristol

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jakie są konsekwencje jazdy z innymi tablicami rejestracyjnymi niż te wpisane w dowodzie rejestracyjnym? Prawidłowe oczywiście w bagażniku... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie te tablice masz na myśli,oryginały z innego samochodu czy też napis "Młoda Para"?

Prawo o Ruchu Drogowym

Art. 60. 1. Zabrania się:

1) używania pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu osoby znajdującej się w pojeździe lub poza nim;

2) zakrywania świateł oraz urządzeń sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych lub innych wymaganych tablic albo znaków, które powinny być widoczne;

3) ozdabiania tablic rejestracyjnych oraz umieszczania z przodu lub z tyłu pojazdu znaków, napisów lub przedmiotów, które ograniczają czytelność tych tablic;

4) umieszczania na pojeździe znaku określającego inne państwo niż to, w którym pojazd został zarejestrowany.

Edytowane przez udiyane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd Autorowi tego tematu wpadł do głowy tak ambitny pomysł ?

Pytanie było a tablice a nie o to skąd wziął się pomysł także wyluzuj i naucz czytać się ze zrozumieniem :) Pozdrawiam

Ale jeżeli jesteś tak tego ciekaw to już Ci mówię :)

Zauważyłem już trzy różne dobre fury z tablicami " S2 YBKI " tego typu http://allegro.pl/tablice-s2-ybki-natychmiastowa-wysylka-i5919023886.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zaspokojenie mojej ciekawości.

Więc teraz ja Ci odpowiem : kara za jazdę na nie swoich blachach to ryzyko grzywny do 3.000 pln.

Możesz zostać również podejrzewany o wyłudzanie paliwa na stacjach benzynowych itd.

Więc chyba lepiej legalnie kupić sobie indywidualne blachy za 1000 i mieć święty spokój ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...