Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Miękki pedał hamulca odpowietrzany na wszystkie możliwości


r.kuderawiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witamwczorajłem zacisk tył prawaa strona i od tego momentu nie mogę załapac twardego pedału hamulca odpowietrzałem na 2 możliwości zaczynałem raz od tylnego prawego koła kończąc na przednim lewym drugi sposób to zaczynałem od lewego przedniego prawego tylnego następnie przedniego prawego i lewego tylniego i nic lipa pedał jest miękki doddam że pedał jest twardy jak go wcisne raz lub dwa i jak go trzymam przez minute cały czas jest twardy czy na odpalonym silniku czy nie a jak zostawie pedał na na chwile i go wcisne to jest mięki za pierwszym razem pompe hamulcową bym wykluczył bo jakby nie trzymała to by cały czas wpadał w podłogę

Nie wiem co zrobic nie mam juz pomysłów nie raz robiłem hamulce odpowietrzałem i nigdy nie było problemów


^Witam wczoraj wymieniłem ^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz to po polsku bo ciezko z tego cos zrozumiec.

Jesli zapowietrzyles pompe abs to recznie raczej jej nie odpowietrzysz. Sprawdz podcisnienie bo wyglada to na brak wspomagania hamulcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ją odpowietrzyc ? wspomaganie działa jakby nie działało to by pedał był twardy jak skała

znam objawy uszkodzonego wspomagania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob tak wlacz zaplon i podpompuj ze 5 razy hamulcem nastepnie trzymajac pedal odpal auto pedal powinien isc w podloge co oznacza ze wspomaganie ok.

Odpowietrze sie oba kola po skosie na raz tak jak daje sekcja abs.

Tylny zacisk to udreka.mozesz zrobjc jeszcze tak ze odkrecasz zacisk wkrecasz do konca tloczek zablokowujesz go koleczkiem i trzepiesz dziada trzymajav go w ten sposob a zeby odp byl ku gorze po tym odpowietrzasz.

Jak pojawi sie wyjdacz to moze poda swoj sposob:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuj jakies przecinki bo ciezko zrozumiec co piszesz.

Albo procedura vag albo podcisnieniem ale czy procedura zalaczania pompy abs w b5 jest dostepna tego nie wiem. Wiem ze jak jest dobrze zapowietrzona to bez podcisnienia sie nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy odpowietrzałm kilka razy, na zgaszonym silniku wciskam pedał jest twardy trzymam go odpalam pedał wpada w podłogę wspomaganie ale wcisnę pedał raz lub dwa i twardy puszcze pedał za pół minuty wcisnę i wpada w podłogę i tak cały czas

Odpowietrzałem tak żę zaczynałem od najdłuższego punktu czyli koło tylne prawe pózniej tylne lewe prawe przednie i przednie lewe ok nie pomogło

No to zaczołem tak jak kolega wspomniał :)na skosa

czyli tak przednie koło lewe następnie koło tylne prawe póżniej koło przednie prawe i na końcu lewe tylne i lipa

pedał wpada chyba żę go wcisnę 2 razy i jest twardy i mogę trzymac tak 10 min i nie wpadnie w podłoge a puszcze pedał na chwile wcisne za pół minuty i wpada już nie mam pomysłów


Koledzy robiłem nie raz takie wymiany i niegdy takich niespodzianek nie było zawsze sie odpowietrzyło dobrze i pedał nie wpadał w podłogę niegdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciekow nie masz bo wyglada to jakby gdzies zaciagal powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowietrzona pompa abs, recznie tego nie odpowietrzysz, mozesz sprubowac grawitacyjnie zostawic calosc na noc ale raczej bez pompki tego nie ogarniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu w b5 da rady zrobić vagiem,ale tylko jak jest esp...

Skołuj vocuometr i sprawdź jakie są wartości,sprawna pompa daje ok -1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o jakiem pompce mówisz kolego

Zapowietrzona pompa abs, recznie tego nie odpowietrzysz, mozesz sprubowac grawitacyjnie zostawic calosc na noc ale raczej bez pompki tego nie ogarniesz.

?


Kurde nie wiem co z robic z tym fantem :) strach jezdzic z takimi hamulcami :kwasny: A miała byc szybka wymiana zacisku i po sprawie a tu taka lipa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest prosta sprawa jesli zatkasz sobie przewod i pilnujesz aby w zbiorniczku byl caly czas plyn.

Teraz potrzebujesz pompki prozniowej do odpowietrzania hamulcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qwa zarabany tel...

Pisz jaki masz silnik,w ogóle uzupełnij profil bo my z kolegą obstawiamy ze masz klekota a ciul go wie sco tam siedzi :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrze jest w zacisku, trzeba go w rekach odpowietrzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest prosta sprawa jesli zatkasz sobie przewod i pilnujesz aby w zbiorniczku byl caly czas plyn.

Teraz potrzebujesz pompki prozniowej do odpowietrzan

Kolego za głupka mnie masz ? zacisnołem przewód hamulcowy zanim odkreciłem zacisk i płyn w zbiorniczku był max Nie robiłem tego pierwszy raz i jest to dla mnie dziwne bo nigdy takich problemów z tym nie miałem dla tego pytam was

Powietrze jest w zacisku, trzeba go w rekach odpowietrzyc.

Kolego powiedz mi jak to tylko zrobic w ^^rękach ^^ a na pewno to zrobie :)

Nie odpowietrzałem nigdy w taki sposób hamólców :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon jutro do mnie to Ci powiem co i jak

A tak na marginesie to nie zaciska sie przewodow bo mozna je uszkodzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon jutro do mnie to Ci powiem co i jak

A tak na marginesie to nie zaciska sie przewodow bo mozna je uszkodzic

Jeżeli ma sie plastikowe specjalne szczypce to nie da sie przewodu uszkodzic :) ok jutro zadzwonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat mozesz takie sprawy tłumaczyc :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...