Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BLB] Zaczął trząść


Wichur2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

z racji tego, że nie mogę znaleźć pasującego problemu musiałem założyć nowy wątek.

Otóż od paru dni mam wrażenie (nie tylko ja), że zaczęło trząść całą budą aż widzę te drgania na mieszku i kierownicy, też mam wrażenie, że podczas jazdy trzęsie chociaż pewny nie jestem bo drogi też nie są idealnie proste :) Ale też słyszę (może mam jakieś schiozy :) )

Dotykałem poduszkę silnika ale nie wyczułem, żeby była uszkodzona i drgania przenosiły się na karoserię.

Dodam też istotą sprawę, że dwumasa mam zmęczonego i przydałaby się wymiana choć nie szarpie przy ruszaniu ani nie mam problemów ze zmianą biegów, ale słychać go, a na chwile obecną nie posiadam kwoty na wymianę :(

Obeczny przebieg mam ~235k tyś. rozrząd był wymieniany przy 183k tyś. , pompa oleju byłą wymieniana przez poprzedniego właścicielna na tą z B8,

Ostatnio wymieniałem olej, filtry i filtr paliwa.

Prosiłbym o naprowadzenie gdzie mógłbym szukać problemu. Świece, wtryski? Nie wiem czy przez VCDS sprawdzę wtryski

Przesyłam też filmik, chociaż nie odzwierciedla on drgań rzeczywistych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na wolnych troche trzęsie stawiam na któryś wtrysk. Tak VCDS sprawdzisz wtryski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest lipa bo nie moge sie polaczyc z silnikiem, wyskakuje komunikat "no response from controller", kabel mam od viakena KKL, tylko niektorymi modulami moge sie polaczyc.


Byłem w AZ-Serwis, prawdopodobnie to wina dwumasa, już jego żywotność się skończyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym kablem nie połączysz się z silnikiem bo to jest KKL a nie CAn. Po drugie w audi B8 te pompy też lubiły padać najlepiej jest założyć pompę starego typu czyli z 1.9 TDI. Najlepiej zdiagnozować wtryskiwacze. Dodam też że te silniki mają tak że na postoju zawsze będą lekkie drgania ponieważ silnik opiera się na dwóch poduszkach z boku i przodu jest podpora i zawsze na postoju będą wyczuwalne lekkie drgania ponieważ brakuje jednej poduszki. Problem dopiero rozwiązano w nowszych silnikach tak mi powiedział znajomy który pracuje w serwisie. Bo podobno kiedyś w jednym aucie wymienili wszystko na nowe czyli dwumase,wtryski,nowe poduszki i pompe oleju i nic to nie dało delikatne drgania były wyczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest lipa bo nie moge sie polaczyc z silnikiem, wyskakuje komunikat "no response from controller", kabel mam od viakena KKL, tylko niektorymi modulami moge sie polaczyc.

Byłem w AZ-Serwis, prawdopodobnie to wina dwumasa, już jego żywotność się skończyła

Cześć,

Kolego poradziłeś sobie z tym telepaniem? Mam podobnie i też z tym walczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a może to jest to co u mnie było... Powkladaj sobie pod wtryski takie "uszczelki" i zobacz czy pomoże [emoji6]

b849fb7c58d9789f5eccf4e5c1ef9086.jpg

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Ewentualnie mogę podać namiary na magika z Dolnego śląska co mi auto do życia przywrócił

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, musowo musisz sprawdzić grupę 004 ostatnie okienko. Miałem to samo ze swoim silnikiem. SotoM naprowadził mnie na ten trop :hi: Po regulacji wałka wydechowego względem ssącego problem ustąpił i mogę położyć drina na silniku :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...