Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1,9 tdi tryb awaryjny


Moto Hubi

Rekomendowane odpowiedzi

witam problem dotyczy passata b5 1,9 130 przepraszam ze na forum audi ale nie posiadam konta na innym forum przepraszam z góry ze nie audi

mam pewien problem kupilem passka w styczniu na poczatku bylo okej wszystko po jakis 2 tygodniach zdarzyło sie to raz i zdarza sie teraz to coraz czeszciej jak na 5 4 dołoze gazu na maxa łapie tryb awaryjny tak jak by mu mocy brakło jak zgasze i zapale to juz jest spowrotem okej mam pytanie jak sprawdzic co jest uszkodzone ile warsztat za to moze wołac , ps przepływomierz sprawdzałem odczepilem kostke i byl mułowaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina jest zabrudzona lub brakuje podcisnienia na sterowaniu.

za czyszczenie turba ok 300zl za uklad podcisnienia max 50zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w a4 b6 silnik awx też tak miałem.Poduszka pod silnikiem była walnięta

podzuszka co to ma do rzeczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz sobie wszystkie weze czy czasem jakis nie wypada....u mnie tak bylo ze tez lapal awaryjny tryb...okazalo sie ze rura ktora idzie do EGR przy mocniejszym depnieciu sie wysuwala, nie wpadala do konca ale sie wysuwala bo urwany mam jeden zaczep na wezu....nowa zawleczka na weza nie pomogla, dopiero jak wrecilem srubke to jest spokoj i waz nie wypada. Po tej operacji wszystko smiga jak trzeba. Mozesz tez podjechac na jakas droge gdzie mozesz mocniej pocinsac i przepalic auto na 4 biegu na obrtach 3500-4000 przez kilka kilometrow.... moze pomoze jesli lekko sie juz kierownice brudza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w a4 b6 silnik awx też tak miałem.Poduszka pod silnikiem była walnięta

podzuszka co to ma do rzeczy ?

tam był jakiś czujnik, który przy dużych obrotach (drgania) wrzucał tryb awaryjny (tak mi powiedzieli na serwisie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzieli ci to lopatologicznie, turbo przeladowuje i dlatego jest awaryjny. Przyczyna sa zacinajace sie kierownice, na 70% przyczyna jest sterowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzieli ci to lopatologicznie, turbo przeladowuje i dlatego jest awaryjny. Przyczyna sa zacinajace sie kierownice, na 70% przyczyna jest sterowanie.

sterowanie tzn mozesz to wytlumaczyc zaczynam dopierdo z tdi predzej mialem 1,6 i nie ogarniam jeszcze wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedurę diagnostyczną polecam zacząć od zrobienia logów, albo chociaż skopiowanie błędów. Koledzy wyżej posypali standardowymi usterkami i trochę wróżą z fusów.

Edytowane przez mily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie czyli podcisnienie- gruszka - turbo. Awaryjny to objaw a nie przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie miałem z turbo wpadała w tryb awaryjny. Kierownica była zapieczona i miała luz.

Wymień turbo na używaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie miałem z turbo wpadała w tryb awaryjny. Kierownica była zapieczona i miała luz.

Wymień turbo na używaną.

:thumbup1:

odrazu wymień silnik :grin:

zrób logi

sprawdź weżyki podciśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zmienna geometria w turbo do czyszczenia.

Jak podłączył byś VAGa to zobaczyłbyś jaki błąd wywala...

Prawdopodobnie do czyszczenia turbosprężarka, ew. przepatrzenie/wymiana węży podciśnienia..

usługa w warsztacie jakieś 400zł.

:hi:

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie miałem z turbo wpadała w tryb awaryjny. Kierownica była zapieczona i miała luz.

Wymień turbo na używaną.

wymieniać turbo dlatego że ma zapieczoną zmienną geometrie? bez jaj.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie miałem z turbo wpadała w tryb awaryjny. Kierownica była zapieczona i miała luz.

Wymień turbo na używaną.

:thumbup1:

odrazu wymień silnik :grin:

zrób logi

sprawdź weżyki podciśnienia

Pozdrawiam osobę która zamiast turbo wymienia silnik.

Ktoś nie mający wiedzy odnośnie regeneracji turbo tylko ją rozczelni to długo nie będzie działać ja dałem swoją do regeneracji ze 5 letnią gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew:

Jak już coś ma robić to nie regenerować turbine tylko ja wyczyścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...