Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8T 150KM AEB] awaria podgrzewania sondy lambda


ma-ciej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy, przedstawiłem się (samochodowo) w Newbie.

Podczas diagnozy komputerem pojawia mi się błąd (nie pamiętam numeru): Lambda probe heater circuit malfunction (czyli uszkodzenie układu podgrzewania sondy lambda). W czasie pracy silnika błąd pojawia się ponownie w sekundę po skasowaniu, przez cały czas.

Czy ten błąd powoduje przejście sterownika w jakiś specjalny tryb pracy (awaryjny)?

Napięcie grzania sondy jest stałe - 13,5V, sonda ma prawidłowy opór 8 omów, nie ma przebicia, ale wcześniej uszkodzeniu uległa złączka sondy lambda i wypaliły się jej styki, było zwarcie, sonda uszkodziła się całkowicie (teraz jest nowa).

Ten błąd pojawia się również, gdy całkowicie odłączę grzanie sondy.

Sonda w aucie jest tylko jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mialem problem z ogrzewaniem sondy - nie zglaszalo bledu, ale sonda zaczynala pracoawc (rysowac te swoje sinusoidy) dopiero przy 60 st temp silnika... poza zwiekszonym spalaniem na zimnym silniku nic zlego sie nie dzialo w komputerze... no ale u mnie nie bylo bledu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie kupic dobrą sonde,moge się założyć że założyłeś jakąś uniwersalną za 70...90 zł, ja miałem ten sam problem z grzaniem.Do silnika 1.8T potrzebna jest sonda z 18W grzałką porządna z boscha,a te uniwersalne mają grzałki 12Watt i nie są w stanie rozgrzać sondy tak aby mogła poprawnie pracować.Peace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, miałem sondę uniwersalną za 70 zł. Dzisiaj założyłem podróbkę za 100 zł. Błąd już się nie pojawia. Ta nowa sonda ma opór grzałki 2,5 oma, a ta uniwersalna miała 8 omów - rzeczywiście o wiele niższa moc. Poza tym teraz wskazania sondy są prawidłowe. Zobaczę jak spadnie spalanie, bo dotychczas w mieście pożerał 25l/100 benzyny i tyle samo gazu. Dodatkowo dorobiłem układ przekaźników niwelujący wpływ instalacji gazowej na napięcia pomiarowe sondy lambda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu stary to miałeś spalanie jak RS4 na max bombie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...