Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Uszkodzony przód

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czekam na wycenę szkody z OC sprawcy, ale może powiecie ile mniej więcej mnie to będzie kosztować? Czy robić to w ASO bezgotówkowo?

Uderzone hakiem. Uszkodzona chłodnica wody i klimatyzacji, zderzak, belka, grill, maska

Opublikowano

aso

Opublikowano

Może być lipa. Jeśli hak miał możliwość odczepienia, mogą nic nie wypłacić jeśli kula była zapięta. Jeśli hak miał stary, i był jedną całością to mógł mieć kulę przypiętą. Z tymi hakami to jest niestety zawiła sprawa.

Opublikowano
  • Autor

Stary hak miał.

Opublikowano

Jeśli hak miał możliwość odczepienia, mogą nic nie wypłacić jeśli kula była zapięta.

Bożżżssszzzeee! Gdzieś Ty takie coś wynalazł? Przecież to szkoda z OC sprawcy! Jaki wiec był wpływ poszkodowanego na zaistnienie zdarzenia i rozmiar szkody?

Uszkodzona chłodnica wody i klimatyzacji, zderzak, belka, grill, maska

Bez fotek uszkodzeń nawet wróżka nie określi wysokości odszkodowania Uszkodzeniem jest zarówno drobna rysa, przetarcie lakieru, jak i dziura w zderzaku, czy zagięcie blachy. Od rodzaju uszkodzenia zależy więc, czy dany element kwalifikuje się do wymiany,czy naprawy. I tak przetarty lakier na zderzaku wycenią na 700 - 900 zł(naprawa), ale już dziurawy, czy pęknięty zderzak (wymiana) będzie szkodą powyżej 2000 zł. Skoro jednak uszkodzenia objęły chłodnicę, to należy się liczyć ze szkodą o wartości od 7 tyś w górę (jeśli jest poprawnie wyliczona). Gdyby jednak ubezpieczyciel zaniżył wartość szkody - służę pomocą.

Edytowane przez hak64

Opublikowano

Poszukaj w warunkach ubezpieczenia i nowelizacji ustawy, ja wczoraj wbijałem hak i dopytywałem u diagnosty o to i potwierdzał że w przypadku szkody i nie odpiętego haka zaczynają się schody.

Opublikowano
  • Autor

Bez fotek uszkodzeń nawet wróżka nie określi wysokości odszkodowania Uszkodzeniem jest zarówno drobna rysa, przetarcie lakieru, jak i dziura w zderzaku, czy zagięcie blachy. Od rodzaju uszkodzenia zależy więc, czy dany element kwalifikuje się do wymiany,czy naprawy. I tak przetarty lakier na zderzaku wycenią na 700 - 900 zł(naprawa), ale już dziurawy, czy pęknięty zderzak (wymiana) będzie szkodą powyżej 2000 zł. Skoro jednak uszkodzenia objęły chłodnicę, to należy się liczyć ze szkodą o wartości od 7 tyś w górę (jeśli jest poprawnie wyliczona). Gdyby jednak ubezpieczyciel zaniżył wartość szkody - służę pomocą.

Ok. W razie problemów będę się kontaktować.

Czy oni maja prawo do nie uznania szkody.? Na miejscu była policja i winny był kierowca auta z hakiem.

Opublikowano

Poszukaj w warunkach ubezpieczenia

Kolego warunki ubezpieczenia mogą być szczególne (polisy AC) i ogólne (polisy OC). Przy szkodzie z OC ubezpieczyciel nie ma prawa kwestionować zasadności roszczenia poszkodowanego, jeśli ten nie przyczynił się do zwiększenia rozmiarów szkody, bądź zaistnienia zdarzenia. Zresztą co poszkodowanego obchodzi, że sprawca zapomniał odpiąć hak, jechał w klapkach basenowych i spieszył się do domu bo zapomniał zgasić światła w lodówce. Ubezpieczyciel ma obowiązek przyjąć odpowiedzialność za szkodę spowodowaną ruchem pojazdu, a prawo do regresu na sprawcę przysługuje tylko w ściśle określonych przypadkach i bynajmniej nie ma tam wzmianki o haku, łańcuchach, kolcach, czy innym uzbrojeniu. :dontknow:

Edytowane przez hak64

Opublikowano

Dobra, teraz nie mam czasu ale podeślę Ci aktualizację ustawy w której jest zapis, że kula jeśli ma możliwość odpięcia to ma być odpięta i nie można z nią jeździć. Oby ubezpieczyciel się nie przyczepił, ale dobrze wszyscy wiemy, że do wypłacenia to oni są ostatni.

Opublikowano

Ale to juz problem kierowcy auta z hakiem a nie barb123

To w niego wjechano. Naprawia auto z OC hakowca, i reszta go nie interesuje. Ewentualne problemy z niezdjętym hakiem może mieć sprawca.

Opublikowano

teraz nie mam czasu ale podeślę Ci aktualizację ustawy w której jest zapis
Kolego nie musisz się fatygować. Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, istotnie przewiduje możliwość częściowego ograniczenia kwoty odszkodowania, ale dotyczy to tzw przyczynienia. W opisanej sytuacji co najwyżej sprawca może się obawiać, ze część kosztów będzie musiał pokryć z własnej kieszeni, gdyż przez swoje niedbalstwo (nieodpięcie haka) przyczynił się do zwiększenia rozmiarów szkody. Taka procedura obejmuje także poszkodowanych, jeśli poprzez niezapięcie pasów bezpieczeństwa doprowadzili do zwiększenia obrażeń ciała. My mówimy tutaj o całkowitym braku winy poszkodowanego, a skoro tak, to ubezpieczyciel nie ma żadnych podstaw, do zaniżenia odszkodowania, a tym bardziej odmowy wypłaty świadczenia.
Opublikowano
  • Autor

Ale to juz problem kierowcy auta z hakiem a nie barb123

To w niego wjechano. Naprawia auto z OC hakowca, i reszta go nie interesuje. Ewentualne problemy z niezdjętym hakiem może mieć sprawca.

To ja w niego wjechałem (tzn tego z hakiem), ale to on wyprzedzał na zakręcie z podwójną ciągłą linią. Widząc "przeszkodę" przed sobą nagle zjechał na mój pas i zahamował, a ja już zdążyłem tylko przyhamować.

Edytowane przez barb123

Opublikowano

To ja w niego wjechałem
Nie jest istotne kto w kogo, ważne kto jest winien! Jeśli gościu zajechał drogę po niewłaściwie podjętym manewrze wyprzedzania, za co został ukarany mandatem, to jego wina jest jednoznaczna.
Opublikowano

Ale to juz problem kierowcy auta z hakiem a nie barb123

To w niego wjechano. Naprawia auto z OC hakowca, i reszta go nie interesuje. Ewentualne problemy z niezdjętym hakiem może mieć sprawca.

To ja w niego wjechałem (tzn tego z hakiem), ale to on wyprzedzał na zakręcie z podwójną ciągłą linią. Widząc "przeszkodę" przed sobą nagle zjechał na mój pas i zahamował, a ja już zdążyłem tylko przyhamować.

Nie doczytałem.. :facepalm: W każdym razie jego hak, jego problem. Napraw audiczke i śmigaj dalej. :hi:

Opublikowano
  • Autor

Dostałem wycenę na 3800 także trochę lipa. Nie wliczyli pasa przedniego tylko napisali wspornik zamka przedniego. Jak się teraz odwołać?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Wspornik zamka przedniego to właśnie pas przedni.

Tak się to nazywa w wycenach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.