Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Catch oil ahu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam ostatnio pękła mi rura odmy plastikowa i zamierzam zamontować catch oil tank może ktoś napisać jak to podłączyć?

Opublikowano

Jedz na złom albo pisz w dziale ogłoszeń że potrzebujesz taką rure.

Nie poprawiaj konstruktorów silnika, nie kombinuj z tzw. "wolną odmą"

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Nie o to sie pytał, OCT montujesz za lewą lampą (pasazera) wejscie i wyjscie i po montażu, szukaj takiego który ma jak najgrubsze przewody, chinskie wynalazki z podłączeniem na weżyk 10mm omijaj szerokim łukiem.

Opublikowano

Na to wychodzi że nie zrozumiałem o co mu chodzi.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Też mam problem z olejem w odmie. Zastanawiam się tylko dlaczego ludzie pchają sie w OCT. Przecież to tylko półśrodek, nie eliminuje przyczyn tylko objawy. Odma dalej będzie pluła olejem a to chyba nienormalne ?

Opublikowano

Nie jest to norma.zawor na pokrywie puszcza w siekszosci przypadkow zadko turbo.

Oct dobra sparawa ale z glowa zrobiony tj srednica wezy jak ori do tego zawsze musi byc zamkniety a nie puszczony w piz*u.

Ja swojego dalem do grodzi nad katem.

Opublikowano

No na pewno dobra sprawa ale chodzi mi o to że jest to leczenie objawów a nie przyczyny po zainstalowaniu OCT dalej będzie pluł olejem. Nikt nie pochyla się nad tym żeby przyczynę naprawić

Wysłane z mojego LG-F320K przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

zawsze musi byc zamkniety a nie puszczony w piz*u.

dlaczego musi? cały dolot będzie o wiele czystszy, jeśli zrobi się "wolną odmę" do atmosfery. Ja u siebie planuję zaślepić odmę i puścić ją poprzez OCT pod auto.

Opublikowano

Daj sobie ta rure pod pedał w samochodzie :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Opublikowano

Bedzie smierdziec i to bardzo, zima zbiera sie tam wilgoc i moze zamarznac dlatego puszcza sie to w dolot.

Opublikowano

jeśli tak będzie to wrócę do ori odmy, póki co jak odkręciłem rury od simc-ów to się przeraziłem

Opublikowano

Nawet jak z powrotem puscisz w dolot to i tak w zbiorniku OCT może Ci woda zamarznac dlatego zaleca się na zimę OCT ściągnąć .

Wysłane z mojego LG-F320K przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Faraday

Opublikowano

Jeśli podłączone jest weżykami 10mm to moze zamarznąć, jesli jest na ori weżyu to nie ma prawa zamarznąć. Mam to u siebie od 4 lat i dotykam sie do tego dwa razy w roku.

Opublikowano

Nie zamarznie w wezu tylko w rezerwuarze . :)

Wysłane z mojego LG-F320K przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Faraday

Opublikowano

Przecież nie zamarznie jak silnik jest odpalony tylko na postoju :facepalm:

Opublikowano

Jesteś pewien ? :facepalm:

http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=45607

Pewnie sobie wymyślił ? Eh... :facepalm:

Jakie OCT polecacie ?

Edytowane przez Faraday

Opublikowano

ja chcę zrobić wolną odmę, czyli puścić pod auto węża od skrzyni korbowej i głowicy poprzez oct, żeby nie syfić to raz. Dwa, w skrzyni korbowej jeśli będzie się robić nadciśnienie to powietrze będzie uciekać od silnika a nie do, więc nawet zamarznięcie odmy spowoduje, że wywali bagnet lub którąś z zaślepek w bloku. Jeśli będzie problem to na zimę zawsze można wrócić do ori odmy

Opublikowano

Jaki OCT masz na oku bo sam szukam w rozsądnej cenie

Wysłane z mojego LG-F320K przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

w rozsądnej cenie
to coś takiego: http://allegro.pl/oil-catch-tank-separator-odmy-i6061250079.html

tylko że trzeba byłoby robić przejściówki na takie duże wejścia.

ewentualnie zlecić jakiemuś majstrowi wyspawanie takiego cuda

Opublikowano

Puszczenie przewodu pod auto ma same minusy, przedewszystkim smrodek, przez przewod dostaje sie wilgoc do oleju, olej kapie na kostke.

Mam samorobiony oct przez 4 lata i nic niema prawa sie z nim stac. Puszka to metalowa szklanka filtra oleju z c330 wieczko toczone krocce wspawane kosz calosci to ok 20zl.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.