Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak mignięcia kierunku przy zamykaniu auta


_quattro_

Rekomendowane odpowiedzi

Bry, szukamy przyczyny braku potwierdzenia mignięcie kierunkami przy zakluczania auta. Kodowanie modułu obliczane kilka razy i jest dodane +512 jak należy więc o co chodzi? Przy otwieraniu auto miga dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pozamykane ? może rozłącz aku na chwile na restet i zobaczysz .. coś robiłeś przy furze że przestało nagle działać >? myjnia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sprawdz jeszcze raz dobrze kodowanie ja tak mialem z fabryki tylko po to zeby zwracac uwage na zamkniecie auta kolega kaju to w moment ogarnal

no czyba ze dzialalo i nagle przestalo to niestety nie pomoge dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pozamykane ? może rozłącz aku na chwile na restet i zobaczysz .. coś robiłeś przy furze że przestało nagle działać >? myjnia ?

To nie w moim aucie ale wiem, że nie działało to od kupna.

kolego sprawdz jeszcze raz dobrze kodowanie ja tak mialem z fabryki tylko po to zeby zwracac uwage na zamkniecie auta kolega kaju to w moment ogarnal

no czyba ze dzialalo i nagle przestalo to niestety nie pomoge dalej

Sprawdzałem kilka razy i to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a auto zamyka się ? czy jest dalej otwarte ?

Normalnie się zamyka

VCDS pokazał błąd 01561 60-00

Dioda w drzwiach po zakluczeniu zaczyna migać

Edytowane przez _quattro_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie miga kierunkami tylko prz zamykanniu (przy otwieraniu miga), to wygląda na to że widzi niedomknięte któreś drzwi, maskę lub klapę. Może być problem z którąś krańcówką w zamku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie miga kierunkami tylko prz zamykanniu (przy otwieraniu miga), to wygląda na to że widzi niedomknięte któreś drzwi, maskę lub klapę. Może być problem z którąś krańcówką w zamku.

Hmmm ma to sens ale wychodzi na to, że są dwa włączniki bo oświetlenie nóg i pod drzwiami zapala się po otwarciu drzwi. Sygnał do MC realizuje inny włącznik? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest problem z funkcją safe (o ile nie jest to wersja USA). Sprawdź czy po zamknięcieu, nie da się czasem otworzyć któryś drzwi od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile nie jest to wersja USA

Wersja EU

Sprawdź czy po zamknięcieu, nie da się czasem otworzyć któryś drzwi od środka.

Ok sprawdzę. Na pewno nie da się otworzyć z zewnątrz. A jakie znaczenie ma funkcja safe?

Edytowane przez _quattro_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zamknięciu drzwi kluczem lub pilotem, nie da się ich otworzyć od środka. W zamku jest mikrowlącznik który daje info o realizacji tej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zamknięciu drzwi kluczem lub pilotem, nie da się ich otworzyć od środka. W zamku jest mikrowlącznik który daje info o realizacji tej funkcji.

Czyli jeśli jest uszkodzony powinno się dać otworzyć auto od środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zamku sa dwa silnki jeden zamyka drzwi, ale da się je otworzyć od środka, drugi realizuje funkcję safe, drzwi nie da się otworzyć od środka.


Tak wtedy powinno dać się otworzyć od środka, chociaż jesli to sam mikrowlącznik to sam silnik może blokować zamek ale samochód tego nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zamku sa dwa silnki jeden zamyka drzwi, ale da się je otworzyć od środka, drugi realizuje funkcję safe, drzwi nie da się otworzyć od środka.

Tak wtedy powinno dać się otworzyć od środka, chociaż jesli to sam mikrowlącznik to sam silnik może blokować zamek ale samochód tego nie widzi.

Dzięki za trop na pewno sprawdzę. Sam switch da się wymienić czy raczej cały zamek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że da się go wymienić, często też zdarzają się zimne luty.

Spojrzałem w schemat i w zamku są trzy switche: informacja o otwartych drzwiach, informacja o zamknięciu cetralnego i wspomniana wcześniej funkcja safe.


Czyli oprócz tego od funkcji safe, dochodzi jeszcze jeden mikrowłącznik, który może robić problem.

Ciekawe czy, działanie zamków można podejrzeć w blokach pomiarowych.

O tym wcześniej pisałem:

+8192 – wyłączenie funkcji SAFE (tylko dla USA i Kanada – wersje samochodów przeznaczone na ten rynek mają tylko jeden silnik w zamku, pozostałe auta mają dwa – jeden zamyka zamek a drugi aktywuje funkcję SAFE czyli brak możliwości odblokowania auta z wewnątrz - włącznik w tapicerce drzwi kierowcy - po zamknięciu samochodu pilotem lub kluczykiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakluczeniu auta nie da się otworzyć żadnych drzwi. Kasowany błąd wraca więc wychodzi na to że silniczki działają ale switch nie wysyła sygnału do MC

Edytowane przez _quattro_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to raczej jest tak jak piszesz.

Błąd wskazuje na tylne lewe drzwi, więc od nich bym zaczął.


Możesz najpierw podejrzeć w blokach pomiarowych, które drzwi robią problem.

01 - drzwi kierowcy

02 - drzwi pasażera

03 - tylne drzwi prawe i lewe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W module komfortu w blokach pomiarowych łatwo zobaczyć, które drzwi nie domagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny objaw

okazało się że kuna pogryzła kabelki , strociłą kabel od czujnika zamknięcia maski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to raczej jest tak jak piszesz.

Błąd wskazuje na tylne lewe drzwi, więc od nich bym zaczął.

Możesz najpierw podejrzeć w blokach pomiarowych, które drzwi robią problem.

01 - drzwi kierowcy

02 - drzwi pasażera

03 - tylne drzwi prawe i lewe.

A kanał który?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...