Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AHU nie chce odpalić


Krzycho0

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam problem, samochód odpaliłem tydzień temu i wszystko było OK, dziś chciałem go odpalić i normalnie rozrusznik kręci, lecz nie chce zapalić. Nie wiem czy to ważne czy też nie ale samochód stał bez zderzaka i lampy przedniej(może coś zamokło jakiś czujnik albo co). Uprzedzam ,że paliwo w zbiorniku jest :D Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić pompke paliwa czy dziala bo nie słychać żeby coś buczało tam z tylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale właśnie jak? Bo wychodzą 3 przewody: żółto zielony, i 2 takie pomarańczowe i jak mierzyć - do żóltozielonego i do + jednego z pomarańczowych, a potem - żóltozielony do + drugiego z pomarańczowych? Czy da się tą wtyczkę wyjąć z pompki?

Edytowane przez Krzycho0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no masa to pewnie ten zoltozielony, ale jak wyjąć tą wtyczkę? bo poruszalem nią trochę i ten kapturek zdjąłem ale ta wtyczka nie chce wyjść z tej pompki

Edytowane przez Krzycho0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązka przewodów jest do pływaka żeby Ci na zegarach pokazywało ilość paliwa, pompy w baku nie masz, tak samo klapy gaszącej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, dzięki za uświadomienie, a mogło być tak, że jeżeli samochód stał przez 2 tygodnie na lekkim wzniesieniu rzędu ok 5-10 stopni to paliwo spłynęło do baku z filtra paliwa spod maski i teraz silnik, nie może zassać paliwa?

Edytowane przez Krzycho0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na deklu do którego pezykręcany jest filtr paliwa, masz śrubke.

Odkręcasz ją i zalewasz filtr paliwa.

Poluzuj nakrętki na wtryskach i pokręć rozrusznikiem, jak będzie lecieć wacha to gdzie indziej szukaj przyczyny.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian nie wprowadzaj kolegę w błąd w tym silniku nie ma klapy gaszącej ani pompy paliwa w zbiorniku zrób jak napisał kolega wyżej Hezen dodatkowo możesz użyć plaka pśiknąć w waż od filtra powietrza jak zaskoczy na chwilę to problem jest z paliwem.Jeszcze sprawdz napięcie na pompie na zawor n109 po przekreceniu zapłonu ma pojawić sie napięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj na zawór zasilanie kawałkiem kabla z aku i zobacz czy zagada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kontrolka świec żarowych jest a numer przekażnika to jak dobrze pamiętam 219 jak podłączysz na chwilę napięcie bezpośrednio z akumulatora na zawór n 109 to odpali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy mu karzecie sprawdzac swiece.jakby to byly swiece to po kilku sekundach krecaenia, zapalilby


Damian nie wprowadzaj kolegę w błąd w tym silniku nie ma klapy gaszącej ani pompy paliwa w zbiorniku zrób jak napisał kolega wyżej Hezen dodatkowo możesz użyć plaka pśiknąć w waż od filtra powietrza jak zaskoczy na chwilę to problem jest z paliwem.Jeszcze sprawdz napięcie na pompie na zawor n109 po przekreceniu zapłonu ma pojawić sie napięcie

a kto powiedzial ze pompka jest w zbiorniku :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zapomniałem 1 rzeczy dodać że mam taki pstryczek co wyłącza podawanie paliwa i do tego elektrozaworu co kolega goldi napisał nie dochodzi prąd. I tamte kable przy tym zaworze rozlutowaly się skrecilem je teraz na takie kostki i dalej nie odpala więc chyba muszę sprawdzić ciągłość przewodów dochodzących do tej wtyczki. Chyba że ktoś ma inny pomysł albo jakiś przekaźnik się zepsuł tylko nie wiem jaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podłączyłeś na krótko? odpalił? jak odpalił to lecisz po kablu od zaworu i szukasz przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...