Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 AFV ciężko odpala po postoju


koles999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moje audi już dłuższy czas boryka się z problem ciężkiego odpalania po kilku godzinnym postoju trzeba pokręcić z 3-5 sekund. Nie ma znaczenia czy zimno czy ciepło. Świece wymienione, uszczelnienia PD, zaworek zwrotny też, nowy akumulator. Na diagnostyce nic nie wyszło jak już odpali i zgaszę ponownie pali od kopa. Trochę czytałem i z tego co się dowiedziałem może kąt wtrysku. Czy jest ktoś z okolic Wałbrzycha co by mi konkretnie sprawdził vagiem ustawienia. Może macie jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silnikach PD nie ma jako tako kąta wtrysku, ustawia się kąt synchronizacji. Jeśli masz vaga, vcdsa to 4 grupa, 4 okienko, powinno tam być koło zera, ew -1, -0.5.

Na jakiej diagnozie byłeś skoro nie sprawdzili Ci kąta synchronizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiął Boscha nawet jeździł ze mną z podpiętym silnik jak nowy według pomiarów. I z resztą tak jest ciągnie ładnie nie kopci tylko te odpalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj przed odpaleniem silnika włączyć światła pozycyjne i dopiero kręć rozrusznikiem ;) ale kąt synchronizacji i tak do sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować ze światłami, ale wtedy problem był by zarówno na ciepłym jak i na zimnym silniku, a nie tylko po postoju.

Jakbyś robił logi to wrzuć też logi pompek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompke w baku słychać? Filtr paliwa kiedy wymieniany? Do sprawdzenia pompa vacum były przypadki ze zaworek zwrotny wbudowany w pompe tandem ulegał zepsuciu przez pekające sprężyny. Masz zapewne pompe luk-a jezeli ma już luźny kruciec to szukaj innej najlepiej bosha albo luka z końcówką N ( poprawiona wersja z krućcem wkrecanym) cena około 200-300zl za uzywke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze światłami już kiedyś próbowałem nic to nie dało. Pompa wymieniona na Boscha plus nowa uszczelka gumowa nic nie dało filtr paliwa wymieniony zero poprawy po tych wymianach.


PD jak byłem na diagnostyce też były sprawdzane zapomniałem jak się to fachowo nazywa też był wszystko w normie ładnie pracowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawdziłbym jeszcze ten kąt synchronizacji chociaż wygląda mi to na cofające się paliwo :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starych 1.9 było chyba jednak lepiej jak były przeźroczyste wężyki :P Widać było co się dzieje. Może na jakiś czas wstaw takie i będziesz widział co się dzieje. Druga sprawa, skoro paliwo dochodzi i pompki OK to zostaje kompresja... Bo świece przy tych temperaturach chyba tylko chwilkę grzeją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starych 1.9 było chyba jednak lepiej jak były przeźroczyste wężyki :P Widać było co się dzieje. Może na jakiś czas wstaw takie i będziesz widział co się dzieje. Druga sprawa, skoro paliwo dochodzi i pompki OK to zostaje kompresja... Bo świece przy tych temperaturach chyba tylko chwilkę grzeją...

Były przeźroczyste, a w nich czasami nawet bąbelki powietrza były, a te auta odpalały i jeździły mimo to :wink:

Silniki PD też są bardzo dobre, tylko bardziej czułe.

Kompresja to już ostateczność. Dużo oleju pije?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompke w baku słychać?

Kiedy były uszczelnienia na pd wymieniane? Przez jakiś dobry serwis czy u jakiegoś stodołowego majstra? Problem był przed wymianą?

Zrób logi 13 23 przy odpalaniu,

Rozrusznik do sprawdżenia moze za wolno kreci.

Akumulator moze już słaby

Zrob loga grupy 004

A jak nic z tego to dawki rozruchowe do korekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężyki przed i za filtrem zwrotnym przezroczyste w celu obserwacji i nic. Uszczelniacze wymienione bo nie odpalał ON paliwo przepuszczały po wymianie ok. Kompresja też sprawdzana była jak pisałem silnik świetnie chodzi tylko odpalanie po postoju. O rozruszniku też myślałem tylko jak odpalę zgaszę to już odpala n widok kluczyka. osobiście sadze że coś z paliwem dawkami. Kabel mam tylko nie radzę sobie z obsługą tego jaki vag zainstalować gdzie pobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...