Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki filtr powietrza Pipercross czy K&N


wronik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Jak w temacie jaki filtr powietrza polecacie do mojego 1,8T BFB Pipercross czy K&N chyba że ktoś ma inne propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez miałem ten sam dylemat, zamówiłem z K&N bo wydaje mi się, że mniej będzie ograniczał przepływ powietrza. PIerek jest gąbkowy z tego co widziałem i to mnie trochę zraziło :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś odebrałem KN jutro montuję :) Piszę na co ja się zdecydowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, pewnie za bardzo nic się nie zmieni po za dzwiękiem zasysanego powietrza ale spoko dam znać. Ja kupiłem razem z kompletem do czyszczenia i olejem i teraz zastanawiam się, czy ten filtr jest nasączony czy mimo wszystko go jeszcze nasączyć. Niby piszą, że jak jest czerwony to jest nasączony ale czy on jest czerwony czy bardziej buraczkowy mocno rozcieńczony to już sam nie wiem :D Jutro wpakuję dam znać czy coś się zmieniło :)

Ps. tego pipercrossa też brałem pod uwagę, bo jednak jest sporo tańszy, mnie komplet z cleanerem i olejem wyszedł 280,80pln z wysyłką więc sporo.


Wymieniłem. Dzwięku nie zmieniło natomiast auto jest dużo elastyczniejsze i ewidentnie czuć różnicę a tego akurat wcale się nie spodziewałem..... Edytowane przez House
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem gdzieś test tych filtrów i wychodziło że puszczają więcej powietrza więc niewielka ale zmiana na plus powinna być. Sam też chcę teraz wrzucić i nie wiem co. Dajcie może jakieś linki i zrobimy jakąś ankietę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem pipera, lekko inny dzwięk, w osiągach auta raczej róznic zauważalnych żadnych, logowane przed i po montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale pewnie efekt podobny czyli mało zauważalny, plus taki że można wyczyścić i założyć ponownie, no i głośniej słychać prace dolotu jak ktoś lubi.

Edytowane przez ?ukasz13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko moja subiektywna opinia, ale myśle że oryginalny czysty filtr działa tak samo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś strona gdzie można dobrać filtr pipercross do audi, bo chciałbym założyć z tej firmy filtr stożkowy ale nie wiem który jest odpowiedni i czy trzeba coś jeszcze do jego montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2017 o 18:31, r7adek napisał:

Czy jest jakaś strona gdzie można dobrać filtr pipercross do audi, bo chciałbym założyć z tej firmy filtr stożkowy ale nie wiem który jest odpowiedni i czy trzeba coś jeszcze do jego montażu?

http://www.pipercross.net/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aucie mam wtryski z BEXa, DP, DSMIC i wirusa.

Założyłem ost wkladke pipercrosa. 

Dźwięk nie zmienił się wogole.

Na przeplywce aż o dziwo doszło ok 4g/s

Czy czuć te 4 g/s? -NIE, za mało zeby poczuć.

Natomiast zdecydowanie czuć co też mnie bardzo zdziwilo tak jakby szybszą reakcje na gaz i jakby turbo minimalnie żwawiej wstawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...