Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie zbieżności 1BE


easymoonrider

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Po wymianie maglownicy mechanik ustawiał mi zbieżność. Na otrzymanym wydruku widać, że dokonywał ustawień zgodnych z zawieszeniem 1BA, a w moim aucie mam zawieszenie 1BE. Czy zechcielibyście stwierdzić na podstawie poniższego wydruku, czy wartości są odpowiednie, czy jechać na korektę?

2lncrwo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie taka sama sytuacja, ale nic sie nie dzieje :) No ale poczekamy na dalsze komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba komentować-teoretzować, rzuć okiem na te tabele:

Przód:

https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8YjAwMVh1eWtzTzQ/view?usp=sharing

Tył:

https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8SlRyU2UwemQ0Z2c/view?usp=sharing

Pochylenie przednich kół się zmienia :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie można go regulowac ;) czyli nie ma znaczenia czy ustawiał dla 1BA, czy 1BE/BV, bo wartości zbieżności dla obu zawieszeń są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych tabel to powiem tak,jeśli chodzi o napęd Q to są podane wartości dodatnie czyli +

ja robiłem u siebie przejście z fwd na Q i wybrałem się następnie na geometrię 3D na urządzeniu Hunter i po wpisaniu auta,rodzaju napędu i zawieszenia wszystkie wartości były na minus -

i co najlepsze że nie ma możliwości zrobienia kół rozbieżnych na tyle,zwyczajnie brak regulacji i choć by chciał to nie da rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabele wklejone przeze mnie pochodzą z ELSY i dotyczą aut FWD jak i AWD.

Dziwne, że maszyna do ustawiania geo wskazała wcześniejsze nastawy jako złe :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalnie podejrzałem bo wiedziałem że jest na plus,a mam taki problem że tylne koła są jakieś 0.5cm zbieżne każde i auto prowadzi się gorzej jak fwd

zimą po zmianie na Q po śliskim 40-50km max bo tył normalnie przestawiało na boki ale mierzyłem domowym sposobem to na każdym kole brakowało po 1cm żeby koła były równolegle do jazdy a regulacje były po środku,więc rozsunąłem na maxa ale to i tak jeszcze brakuje.


http://www.tobgum.pl/premio.pl/geometria.html

ostatnie zdjęcie w środku z opisem ,po regulacji osi tylnej,

prawie jak tu tylko kierunek strzałek w odwrócić i wyjdzie efekt jaki jest u mnie

widok dokładnie taki

http://www.zssplus.pl/fotografie/geometria/g-07.jpg

Edytowane przez krzysiekml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie można go regulowac ;) czyli nie ma znaczenia czy ustawiał dla 1BA, czy 1BE/BV, bo wartości zbieżności dla obu zawieszeń są takie same

Czyli biorąc pod uwagę wydruk, który wrzuciłem, zbieżność mam ustawioną dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wydruk zbieżnośc przodu masz OKi, kąty pochylenia za duże, ale z tym nic nie zrobisz.

Zbieżnośc tyłu jest nie OKi, kąty też, ale mechanik tam pewnie nawet nie zaglądał zakładając, że i tak regulacji nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wydruk zbieżnośc przodu masz OKi, kąty pochylenia za duże, ale z tym nic nie zrobisz.

Zbieżnośc tyłu jest nie OKi, kąty też, ale mechanik tam pewnie nawet nie zaglądał zakładając, że i tak regulacji nie ruszy.

Warto jechać na korektę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód masz okej, jedynie tył trzeba by ustawic, co może byc kłopotliwe ze względu na zapieczone/zardzewiałe śruby regulacyjne.Jeśii śruby się nie ruszą, to będziesz musiał kupic nowe. Podjedź niech przynajmniej spróbują ustawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem zawieszenie na s line i nie poluzowałem własnie śrub do ustawiania zbieżności. Zajechałem na ustawianie to powiedzieli , że sie nie podejmą tego bo śruby zapieczone, Ale pojechałem do mechanika, jakoś udało się je poluzować i wtedy ustawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kilka lat temu robilem geometriee to koles breszki musial uzywac przy ustawianiu tylu, ale zrobil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...