Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lokaty


ParasoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pytanie kieruję do wszystkich użytkowników którzy korzystali już z lokat, bądź mają ulokowane gdzieś swoje środki :-) Chciałbym zainwestować gdzieś część swoich oszczędności i po głowie chodzi mi właśnie lokata. Kwota jaką chciałbym wpłacić 15-20k, okres 3-6 miesięcy. Jest sens bawić się w to z taką gotówką? jaki bank polecacie, oraz jaki okres 3 a może 6 miesięcy?Środki leżą na koncie a zawsze mogłyby wypracować troszkę grosza :-)

Dzięki za jakiekolwiek porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 procent w tej chwili to chyba nierealne. Banki oscylują wokół dwóch procent w tej chwili i cieżko wyciągnąć cos więcej. Można próbować lokaty strukturyzowane ale 4% to tam jest czysto hipotetycznie. Równie dobrze może byc zero. A brak zarobku jakiegokolwiek na lokacie to realna strata wobec inflacji w okresie zamrożenia środków.

Należy pamietać, ze banki podają oprocentowanie w skali roku, wiec jesli lokata jest na 5% i ma trwać miesiąc czy dwa to sami sobie policzcie ile realnie zarobicie...

Edytowane przez marekg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy masz lepszy pomysł na ulokowanie kasy. Ja takowych nie mam a i boje sie ryzyka wiec trzymam na 2% przez rok. Zarobiły same na projekt domu to niech sobie dalej pracują. Ja myślałem o złocie, jakiś czas temu, ze 2-3 miesiące, kupowałem uncje złota po 4500, teraz chodzi po 4900. Ale jakoś nie mam głowy do tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 procent w tej chwili to chyba nierealne. Banki oscylują wokół dwóch procent w tej chwili i cieżko wyciągnąć cos więcej. Można próbować lokaty strukturyzowane ale 4% to tam jest czysto hipotetycznie. Równie dobrze może byc zero. A brak zarobku jakiegokolwiek na lokacie to realna strata wobec inflacji w okresie zamrożenia środków.

Należy pamietać, ze banki podają oprocentowanie w skali roku, wiec jesli lokata jest na 5% i ma trwać miesiąc czy dwa to sami sobie policzcie ile realnie zarobicie...

i od tej kwoty jeszcze odliczyć podatek belki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze odsetki nawet 15% są w Amber GOLD

umoczyłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze odsetki nawet 15% są w Amber GOLD

umoczyłeś ?

No co Ty , żartowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GETIN bank ma około 3 % + darmowe konto. Ogólnie beznadziejna obsługa, lokaty okey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierzyna,poducha itd.

Potem po roku z lokaty mus się rozliczyć bo to dochód.

Jak dochód to dawaj odsyp do żłoba.

Chory kraj.

Dziś lud pracujący poza PL chce się rozliczyć z podatku na zachodzie.

Potrzebne zaświadczenie o zerowych poborach w PL.

Ok.

Ale zanim takie się otrzyma mus wykazać ile się zarobiło poza PL ???

Niech ktoś mi wytłumaczy po co ???

Po chuuuuuuuu Urzędowi Skarbowemu takie info ???

Żeby po 2-3 latach sięgnąć do kieszeni ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5% ale na jak długo... miesiąc, dwa? oprocentowanie jest w skali roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...