Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felgi 17 do 1.6


grzegorz676

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie mam pewien dylemat. Wiadomo wiosna pełną parą więc wypadałoby się rozejrzeć za jakimiś ciekawymi felgam, lecz męczy mnie jedna sprawa mianowicie bardzo podobają mi się 17" ale rozsądek podpowiada mi że takie koło do mojej Niuni (a4 b5 przedlift) będzie zbyt uciążliwe pod względem, zawieszenia, mocy silnika, komfortu oraz spalanie... Ale wiadomo gdybać sobie można, dlatego stwierdziłem że lepiej doradzić się Was. Najbardziej interesuję mnie zdanie właścicieli 1.6 którzy zdecydowali się na taki rozmiar koła.
Czekam na Wasze zdanie (za i przeciw)
Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 cali to nie jakieś wielkie koło, nawet do silnika 1.6 , moja druga połówka miała 17 cali w Fordzie Puma 1.4 także ten tego :decayed:

Edytowane przez FroS-t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bujania się po mieście i pod dyskotekami ok.

Na dalekie trasy,codzienne dojazdy do pracy itd, to nie polecam.

Miałem kiedyś 1.6 i koła 205/55/16.

Po autostradach ok ale już po kiepskich drogach była męka ( jak dla mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bujania się po mieście i pod dyskotekami ok.

Na dalekie trasy,codzienne dojazdy do pracy itd, to nie polecam.

Miałem kiedyś 1.6 i koła 205/55/16.

Po autostradach ok ale już po kiepskich drogach była męka ( jak dla mnie).

:facepalm: Bez komentarza................ :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że jednak zdania są podzielone, może jeszcze ktoś wyrazi swoje zdanie :D

kolego

czy zalozysz 17 czy 18 to to jechac i tak nie bedzie....

a czy spali 0.5 litra wiecej... w 1.6 chyba wielkiej roznicy nie bedzie...

komfort zalezy od opony

zalozysz balon typu 225x45 na jakims 7-7,5 to nic z komfortu nie stracisz

tym bardziej ze na bank masz jakias zawieche BA czyli typowa koze :wink:

BTW do Pana co mu 205x55x16 byly za duze....

mam takie jako zime w a3 :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Bez komentarza................

Raczej mile wskazany.



BTW do Pana co mu 205x55x16 byly za duze....
mam takie jako zime w a3

A PAN czyta ze zrozumieniem ???

Wskaż no paluchem gdzie napisałem że były dla mnie za duże !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez komentarza................

Raczej mile wskazany.

BTW do Pana co mu 205x55x16 byly za duze....

mam takie jako zime w a3

A PAN czyta ze zrozumieniem ???

Wskaż no paluchem gdzie napisałem że były dla mnie za duże !!!

...ale już po kiepskich drogach była męka ( jak dla mnie)...

Jak dla mnie zdanie wskazuje ze 205x55x16 to meka po kiepskich drogach... czyli za duze za szerokie za niskie....

latam na takich w zimie malym a3 na pelnej glebie (- 70 mm) po karkonoszach drogami ktore malo kto wie ze istnieja i jest bajka....

btw po kiepskich drogach lesnych jezdzilem na 215x35x18 bez najmniejszego problemu :decayed:

Edytowane przez arre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze.

Po chuuuuu cytujesz całą moją wypowiedź wraz z cytatem skoro bezpośrednio pod moim postem odpowiadasz ???

Poczytaj sobie netykietę.

Po drugie.

Komentujesz część zdania a nie całe, więc bez komentarza z mojej strony.

Po trzecie.

Każdy ma inne odczucia i wszystko zależy od auta,stanu amortyzatorów i zawieszenia.

Tego już nie skomentujesz ???

Po czwarte.

Jeździj sobie nawet i na 21 calach, tylko nie pisz o tym bo ten temat nie jest o tym.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze.

Po chuuuuu cytujesz całą moją wypowiedź wraz z cytatem skoro bezpośrednio pod moim postem odpowiadasz ???

Poczytaj sobie netykietę.

Po drugie.

Komentujesz część zdania a nie całe, więc bez komentarza z mojej strony.

Po trzecie.

Każdy ma inne odczucia i wszystko zależy od auta,stanu amortyzatorów i zawieszenia.

Tego już nie skomentujesz ???

Po pierwsze...

wskazalem paluchem ze szanownemu Panu 205x55x16 nie lezaly bo byly w domniemaniu za duze za szerokie za niskie

Po drugie

wlasnie ta czesc zdania na to wskazuje :wink:

Po trzecie

moze szanowny Pan jezdzic jak dla mnie na 14 bez zawieszenia i amortyzatorow....

I zgadza sie odczucia sa rozne sa emeryci co lubia Tico czy inne Punto i zakladaja 13 14...

szalenstwo :kox:

Robilem w gumach pare lat i przy sprawnym aucie czy to 1.6 czy 3.0 205x55x16 od paru ladnych lat to standard a 225x45x17 to ich odpowiednik :decayed:

Oczywiscie o ile nie chce sie naciagnac takiej 17 na 9 czy wiecej cali bo to tez ma znaczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez spiny mi tu ! :D każdy może mieć odmienne zdanie, każdy może mieć różne odczucia itd. więc Panowie bez spiny i trzymamy się tematu :D wypowiedzieliście się, a teraz dajmy szanse innym się wypowiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido wrzuc na luz :) ja powiem Ci tak, bez żadnych złośliwości oczywiście z Mojej strony bo szanuje zdanie każdego klubowicza w tym także Twoje :good: ale...... uważam że przesadzasz na maxa, w moich dwóch autach miałem 4 różne rozmiary kół , mówie miałem ponieważ sprzedałem jedno Audi niedawno ale wracając do tematu , w jednym miałem na zimę felgę 16 z opona 205/55/16 i było jak na kanapie u babci, auto płynęło, do tego jeszcze miałem zawieszanie 1BA czyli jak kolega wyżej napisał koza na maksa :grin: a na lato miałem 17 cali z opona 225/45/17 i różnica była minimalna, jeździ się normalnie bez jakiegokolwiek dramatu naprawdę..... w drugim aucie cała zimę przejeździłem na feldze 18 cali i oponą 225/40/8 a zawieszenie to 1BV czyli to najtwardsze z seryjnych i nic się nie działo, a nasłuchałem się tyle że łeb pękał a najwięcej krzyczeli ci co nigdy na takich kołach nie latali z kolei między 18 a 19 cali różnica jest znikoma i każdy Ci to powie, tu masz profil 40 a w 19 cali 35, miałem okazje pojeździć i dlatego teraz na lato wrzucam 19 cali i auto pójdzie w dół i uprzedzam pytania, jezdizłem nie pod dyskoteki bo nie bawi mnie to już od dawna jak również bujanie się po mieście, bo za stary już jestem na to ale w trasy, Kraków, Łódź Szczecin i inne miasta naszego pięknego kraju, także uważam że Twoja opinia to do kół jest baaaardzo mocno przesadzona, idąc tym tokiem myślenia najlepiej 14 cali założyć :oczko: ale zawieszenie, rozmiar kół, naciąg opony to zawsze będzie temat rzeka ponieważ czy twardo czy miękko to zawsze jest subiektywna opinia każdego użytkownika, tak samo jak dla jednego za wysoko a dla drugiego za nisko ale jedno jest pewne każdy z nas chce aby autko ładnie sie prezentowało i każdy w jakimś stopniu poświeci troszkę komfortu dla prezencji, przynajmniej ja tak uważam, jednakże to do kolegi który zalozył temat, felga 17 cali nic nie zmieni jak juz napisał kolega wyżej a auto będzie ładnie się prezentowało albo po prostu lepiej, tyle ode mnie,kurde ale się napisałem, mam nadzieję że to przeczytacie w ogóle :grin: :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido wrzuc na luz :) ja powiem Ci tak, bez żadnych złośliwości oczywiście z Mojej strony bo szanuje zdanie każdego klubowicza w tym także Twoje :good: ale...... uważam że przesadzasz na maxa, w moich dwóch autach miałem 4 różne rozmiary kół , mówie miałem ponieważ sprzedałem jedno Audi niedawno ale wracając do tematu , w jednym miałem na zimę felgę 16 z opona 205/55/16 i było jak na kanapie u babci, auto płynęło, do tego jeszcze miałem zawieszanie 1BA czyli jak kolega wyżej napisał koza na maksa :grin: a na lato miałem 17 cali z opona 225/45/17 i różnica była minimalna, jeździ się normalnie bez jakiegokolwiek dramatu naprawdę..... w drugim aucie cała zimę przejeździłem na feldze 18 cali i oponą 225/40/8 a zawieszenie to 1BV czyli to najtwardsze z seryjnych i nic się nie działo, a nasłuchałem się tyle że łeb pękał a najwięcej krzyczeli ci co nigdy na takich kołach nie latali z kolei między 18 a 19 cali różnica jest znikoma i każdy Ci to powie, tu masz profil 40 a w 19 cali 35, miałem okazje pojeździć i dlatego teraz na lato wrzucam 19 cali i auto pójdzie w dół i uprzedzam pytania, jezdizłem nie pod dyskoteki bo nie bawi mnie to już od dawna jak również bujanie się po mieście, bo za stary już jestem na to ale w trasy, Kraków, Łódź Szczecin i inne miasta naszego pięknego kraju, także uważam że Twoja opinia to do kół jest baaaardzo mocno przesadzona, idąc tym tokiem myślenia najlepiej 14 cali założyć :oczko: ale zawieszenie, rozmiar kół, naciąg opony to zawsze będzie temat rzeka ponieważ czy twardo czy miękko to zawsze jest subiektywna opinia każdego użytkownika, tak samo jak dla jednego za wysoko a dla drugiego za nisko ale jedno jest pewne każdy z nas chce aby autko ładnie sie prezentowało i każdy w jakimś stopniu poświeci troszkę komfortu dla prezencji, przynajmniej ja tak uważam, jednakże to do kolegi który zalozył temat, felga 17 cali nic nie zmieni jak juz napisał kolega wyżej a auto będzie ładnie się prezentowało albo po prostu lepiej, tyle ode mnie,kurde ale się napisałem, mam nadzieję że to przeczytacie w ogóle :grin: :a4fan:

:thumbup1:

konkretnie i na temat

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele.

Weź odpuść.

Przecież kuźwa napisałem że na dobrych drogach rozmiar ten był dla mnie ok a już druga część zdania to tylko moje i wyłącznie moje odczucie więc zluzuj człowieku.

Co do tych 17"

Najlepiej by było gdybyś na próbę założył sobie od kogoś takie siedemnastki i spróbował jak się na tym będzie jeździć.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Fido, jak się nie rozmawia a pisze to czasami za bardzo negatywnie odbiera się wypowiedzi innych, jesteśmy klubowiczami i łaczy nas Audi także bez spin :a4fan::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele.

Weź odpuść.

Przecież kuźwa napisałem że na dobrych drogach rozmiar ten był dla mnie ok a już druga część zdania to tylko moje i wyłącznie moje odczucie więc zluzuj człowieku.

Co do tych 17"

Najlepiej by było gdybyś na próbę założył sobie od kogoś takie siedemnastki i spróbował jak się na tym będzie jeździć.

Poczytaj ta netykiete lepiej :whistling:

bo bluzgasz i na Ty raczej nie jestesmy i nie bedziemy...

co do drugiej czesci wypowiedzi to popieram :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kuźwa nie czytacie ze zrozumieniem.

To nie boli.

Każdy ma swój gust a O gustach się nie dyskutuje.

Myślę że się jasno i wyraźnie wypowiedziałem.



Spokojnie Fido, jak się nie rozmawia a pisze to czasami za bardzo negatywnie odbiera się wypowiedzi innych,

Jestem niesłychanie spokojny człowiek a "czwórka" z przodu czasami dziwnie odbija się na nerwach. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie potrzebnie bawisz sie w takie małe rozmiary .pakuj 19'' na lato ,18'' na zimę . :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój człowiek :decayed: :grin:

Edytowane przez FroS-t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...