Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Plukanie silnika


dawid332

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jak w temacie chce zrobic plukanie silnika poniewaz auto jezdzi na oleju castrol 10w40, jaki srodek polecacie do polukania ? myslalem nad

VALVOLINE ENGINE FLUSH , moga pojawić sie skutki uboczne ? bo czytalem ze czasem sie zdarzają .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w jakim celu to płukanie ? AHL to jeden z gorszych silników - jak nie kopci i nie bierze oleju to nie dotykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w jakim celu to płukanie ? AHL to jeden z gorszych silników - jak nie kopci i nie bierze oleju to nie dotykać.

mam dwa dwa auta nie dawno nabylem b5 1.8t a tam jest castrol 10w40 wielu uzytkownikow nie poleca tego oleju tylko 5w40 :) i z tego powodu chce robic plukanie , no chyba ze nie jest to potrzebne i wystarczy spuscic i zalac innym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja castrola wypłukałem ; Millers Oils Engine Flush 250ml. Po zabiegu wszystko było ok, więc polecam.

.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisuje 3 sztuki AHL, a4, toledo i golfa 4. Golf to lekki ulep i ciągnie olej ale toledo i A4 które serwisuje to naprawde zadbane auta i właściciele chwalą sobie te silniki mimo że ciągną sporo PB w obu od wymiany do wymiany nie trzeba dolewać ani ml oleju.

Ostatnio trafił do mnie Sharan 2.0 PB świeżo kupiony i ciągnął ok 500ml na ok 2000km, gość wymyślił sobie płukanie silnika. Mimo moich podpowiedzi że według mnie moze być gorzej uparł sie więc zrobiłem to tak jak kiedyś robiło sie w ciągnikach.

Do starego oleju dolałem LM 2662 i zrobiłem z 15km, spuściłem olej i nalałem zlewek różnych marek 10w40 jakie miałem w garażu i znowu z 15km, na koniec cylindry zostały zalane naftą i auto zostało tak na noc. Na koniec poszedł olej Motul 10w40, od wymiany minęło jakieś 3 tygodnie i puki co gość nie dzwoni więc napewno silnik sie po tym nie rozleciał.

Moim skromnym zdanie płukanki silnika mają jedynie sens przy zmianie olej z jakiegoś niepewnego i kazdo razowo po dostaniu sie paliwa/płynu do oleju w innych przypadkach może być gorzej lub lepiej. Podsumowując najlepszą płukanką jest dobry olej który sam w sobie posiada składniki rozpuszczające.

Na noc zalałem cylindry naftą wymieniłem olej na Motula i zastosowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie podalem VALVOLINE poniewaz u tego goscia chcialem zakupic olej i filtr i placic za jedna wys;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czytałem że na wolnych obrotach tylko silnik ma pochodzić :)

Zastanawiałem się czy mogę po zalaniu na podnosnik po woli wjechać a kolega sobie śmiga na płukance :) gratuluję odwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio z plukanka 10km zrobilem - wiadomo,bez palowania.Po tym wszystko zlane i zalany nowy olej. Tyle ze operacje robilem w a6 c6 3.2fsi - i na te chwile nic oleju nie ubylo,a przed zabiegiem 0,5-0,7l/10000km (co tyle zmiana oleju).Zrobione juz ponad 4000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...