Skocz do zawartości
IGNOROWANY

APU przelot


Paweł Mazurek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym w swoim a4 wyrzucić środkową puszkę i moje pytanie czy turbo nic na tym nie straci? Bo słyszałem glosy ze turbo mi siadzie bo cos tam, Malo w to wierze ale wole zapytać, chciałbym zastosować rurę fi60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelot chcesz zrobić tylko dla dźwięku? Jak robić to cały od początku i na dwóch przelotowych tlumokach. Zrobienie przelotu nie przyniesie żadnych negatywnych skutków dla turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten temat, wywaliłem środkowy i niestety pojawiło się brzeczenie (rezonans) w pewnym zakresie obrotów, było trochę głośniej, bardziej "rasowo" i świst turbiny był bardziej "słyszalny" jeździłem tak rok po czym wyspawałem 2.5calowy układ wydechowy.

Gdybym teraz miał coś robić w APU to do wywalenia poszedł by tylko katalizator który został by zastąpiony DownPipem i tyle, turbo ma lżej, świst fajnie słychać i na tym się kończy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Może jeszcze ktoś mi odpowie, a mianowicie mam silnik APU 1.8T układ wydechowy oryginalny chciałbym uzyskać trochę fajniejszy dźwięk tego silnika i tu moje pytanie jak wstawię DownPipe zamiast katalizatora to coś poprawi dźwięk ? :)

Nie chodzi mi o głośny wydech tylko żeby fajnie mruczał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym DP fajnie słychać turbine, po wywalaniu środkowego pojawia się dziwny odgłos podobny do aborygena grającego wargami na róże, możliwe że taki efekt daje zastosowanie rury grubościennej, taką zastosowałem u siebie, nie wiem jak wychodzi na ciężkiej ściance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1.8 T najlepiej zrobić DP i wyrzucić końcowy tłumik jak gdzieś wrzucę filmik to wam podeślę

https://youtu.be/MOKT3ih4VoE

Edytowane przez Maciasp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczaczek już niemogę się doczekać wiosny kiedy założe przelot swojej konstrukcji do APU, hehe.

Będzie na jednym tłumiku środkowym przelotowym TurboWorks ale będe miał dodatkowe wkładkę wyciszającą w końcówkę własnego patentu, hehe zobaczymy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany odgrzebie kotleta, buduje i chce zrobić wydech tak żeby go rozłączyć na zasadzie v-band.

Gdzie wspawać się v-bandem?

gdzie naljlepiej to zrobić?

Jest jeszcze możliwość na tulei zaciskowej  tylko gdzie?

U mnie tak będzie to wyglądało:

573b6089dd51.jpg

Środkowy to przelot od baq garage a końcowy ori zostawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...