Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 AFN] Wyciek paliwa z pompy wtryskowej


Cukmak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam ogromną prośbę, może ktoś mi pomoże. W moim autku (audi A4 b5 AVANT 1,9TDI) cieknie pompa wtryskowa, z tego co już udało mi się ustalić prawdopodobnie cieknie spod nastawnika bądź pokrywy nastawnika.

Problem mam ze znalezieniem w Warszawie jakiegoś rozsądnego mechanika który byłby w stanie mi to naprawić jednocześnie nie rujnując mi portfela za tą naprawę.

Jeżeli znacie jakieś dobre warsztaty będę bardzo wdzięczny za jakieś namiary, z góry wielkie dzięki za wasze odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tu coś znajdziesz

http://a4-klub.pl/index.php?/forum/43-mazowieckie/

Ale wydatek rzędu 500 zł nie powinien być dla Ciebie zaskoczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana uszczelki pod nastawnikiem za 500zł? Prima aprillis już było.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w grę wejdzie wymiana tylko górnej uszczelki to będzie taniej pewnie z 200 zł ale jeśli w grę wchodzi uszczelnienie całej pompy to i na forum można preczytać, że i 650 zł płacili koledzy. Ja uszczelniałem całą pompę za 500 - Gościu nie dawał gwarancji, że po wymianie górnej uszczelki nie zacznie zaraz przeciekać i dolna


No i mowa tu o Warszawie a nie o Pasikurowicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górną uszczelke to bez ptoblemów można samemu bez vaga wymienić, tylko trzeba nasadke klucza kupić... chociaż też niekoniecznie :D

Wymiane uszczelki pod nastawnikniem to za 100 -150 złociszczy u mnie w okolicy mechanicy robią.

Więcej niż 200zł nie ma co dawać.

Często się zdarza że jak leci ropa z górnej uszczelki to po jej wymianie, zaczyna ciec ta dolna ;)

A jak nam się jakiś czas lało z pompy to średnio po pół roku odezwie się wąż układu płynu chłodzącego - trójnik tuż przy pompie wody.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki panowie za wasze uwagi.

Ja potrzebuję jakiś namiar na warsztat lub mechanika w Warszawie, który by mi to zrobi bez demontowania pompy i odsyłania jej jeszcze do kogoś innego, a po wymianie kompletu uszczelek wyreguluje dawkę paliwa przez VAG-a.

Niestety sam tego nie zrobię, bo jeszcze jako tako z uszczelkami bym sobie poradził we własnym zakresie to sam nie wyreguluje dawki paliwa a auto będzie wtedy uziemione.

Niestety nie znam nikogo żeby ewentualnie mógł podjechać do mnie z kompem i to zestroić, dlatego szukam ogarniętego mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie odbieram dzisiaj swoje auto od mechanika/elektryka. Robił mi kilka rzeczy i przy okazji wymienił też uszczelkę bo pompa się pociła. W warszawie na bródnie. Chcesz to dam Ci na niego namiar i za grosze to zrobi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne bartekkb5, jak masz to podaj pełny adres i jakiś kontakt tel. z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend majowy będę przejazdem w Warszawie, jak coś to mogę Ci to zrobić na miejscu w 40 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cukmak, poczekaj troche i Trepek Ci to zrobi do porządku ;)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak ktos bedzie robil Ci ten wyciek-polecam takze Trepka to niech sprawdzi weze pod pompa od wody czy czasem ropa nie rozpuscila ich zbyt mocno.

Ostatnio robilem kolesiowi fure i wlasnie on olal sprawe bo myslal ze jak leci to nic sie nie stanie a tu zonk weze przezarte i auto udupione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Krzysiek, Staniewicka 8. 604-698-215.

Nie pije więc flaszka za tę usługę nie wchodzi w grę, ale gwarantuję, że nie przekroczy to przysłowiowego "zostaw na flaszkę" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bartekkb5 za namiar na tego Pana Krzyśka. :)


No i pompka zrobiona. Jeszcze raz dzięki Bartekkb5 za namiar na Pana Krzysia, pozdro.

Edytowane przez Cukmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i popatrz Wawa a nie pasikurowice jak to sobie kolega wyżej pisał i pincet nie trzeba było dać :facepalm: podejrzewam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na Warszawskiej w Wesołej Zielonej robili, ale zaraz wróciłem z powrotem na warsztat tak silnikiem telepało na wolnych obrotach, pomajstrowali na oko przy nastawniku i jest lepiej, tylko jak się puści na biegu gaz to czasami czuć delikatne szarpania. Wzięli 150 zeta, ale robota nie zrobiona jak trzeba, będę musiał do kogoś jeszcze pewnie pojechać na vaga, żeby mi dawkę paliwa ustawił. Węże pod pompą też ciekły jak z durszlaka.

Edytowane przez semi281
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym im grosza nie dał. Jak można na oko dawkę ustawić? :facepalm: Żeby się brać za zdejmowanie nastawnika nie mając vaga i jeszcze skroić klienta... nie no ja bym im chyba do d... nakopał :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...