Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozwiązanie problemu skrzypiącej rolety bagażnika


MiGsu

Rekomendowane odpowiedzi

Temat znany dla posiadaczy avantów. Od jakiegoś czasu zacząłem jezdzić ze złożoną roletą ale to również nie jest rozwiązanie. Mój roczny syn który chyba najbardziej odczuwał te skrzypy i trzeski natchnął mnie do szybkiego działania. Postanowiłem pożyczyć od niego smoczki do butelek. Uciąłem w 2/5 wysokości i naciągnąłem na te stożki od rolety. Panowie nie spodziewałem się tak szybkiego i dobrego efektu. Wszelkie trzaski z rolety zamilkły. Jazda stała się dla nas przyjemnością. Skorzystałem ze smoczków Aventa Philips ponieważ są owalnie wyprofilowane więc fajnie się trzymają na tych stożkach. Mamy tutaj również małego bonusa. Otóż roleta teraz twardo się trzyma na swojej pozycji. Wcześniej zdarzyło się, że podczas jazdy wyskakiwała z profili i się zwijała. Wybrałem smoczki dla najstarszej grupy wiekowej 6 miesięcy plus ponieważ mam wrażenie że silikon użytu do ich zrobienia powinien być najtwardszy i najwytrzymalszy ze względu na ząbkowanie. Już kilka miesięc tak jeżdże i nie widzę żeby smoki się przecierały

xvbw7irq.jpg


33a7a80caf95f462282812344b2a092d.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre.. :) Jutro będę próbował. Mam nadzieję że tym razem wygram ze skrzypiącą roletą. A samo zwijanie się rolety podczas jazdy już nie raz prawie przysporzyło mnie o zawał serca :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zestaw naprawczy w ASO, ktory zawiera dwa uchwyty. Wkreca sie je w oryginalne mocowania w boczkach. Roleta nie wyskakuje i nie skrzypi.

Poszukajcie na forum, byly podawane numery...albo od razu do ASO, chociaz w niektorych nawet nie kojarza, ze takie zestawy sa. Koszt nieduzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście delikatnie owinąłem taśma materiałową, teraz zero problemu ze skrzypieniem czy wyskakiwaniem rolety :D

Tasma-materialowa-Tesa.jpg

Edytowane przez bTk^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taśma materiałową

Dokładnie, taśma parciana i problem znika. Jeżdżę już tak 2 lata ;) ale pomysł ze smoczkiem niczego sobie ;)

Edytowane przez budziq25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, a zastanawiałem się jak to skrzypienie zniwelować, ...chociaż bardziej ze względów estetycznych przetestuję taśmę parciana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie dociąłem kawałek dętki rowerowej i przykleiłem na klej do rolety. Jeżdżę z tym już ponad rok - nic się nie przeciera i nadal cisza ;)

Edytowane przez Marcinx52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...