Skocz do zawartości
IGNOROWANY

licznik brak oświetlenia, zegary analogowe nie działają


TDI007

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam taki problem:

Kupiłem audi A4 B5 avant 1.8T AWT rok 2001r. Auto zostało sprowadzone z Niemiec. Jedną właścicielką była kobieta mały przebieg sprawdzony w salonie audi, wizualnie też można określić na tyle. Był jeden haczyk, otóż jakiś głupek przy próbie zakupu tego auta dał tak buta, że zerwał klin na kole zębatym rozrządu i złapało na panewce głowicy, tłoki w zawory bum. Cena okazyjna. Temat ten jest zamknięty podmieniłem głowicę i silnik działa jak trzeba. Wykasowałem błędy ale jest problem z licznikiem. Nie działa podświetlanie licznika i nie działają wskaźniki analogowe (prędkościomierz, obrotomierz, wskaźnik paliwa i wody). Sprawdzałem VAG-iem test tych elementów wypadł negatywnie. Kontrolki się palą silnik, hamulec ręczny (no właśnie pali się cały czas), co dziwne wyświetlacz przy jeździe pokazywał temperaturę -0.0 C (a było min 10C). Przy pierwszym skanie VAG licznik pokazał 771 Czujnik poziomu paliwa -G zwarcie do masy. Odłączyłem przewody od zbiornika paliwa ale to nie pomogło. Nie ma błędu ale nie można jeździć bo pompa nie działa :-). Bezpieczniki sprawdzone. Na pierwszy rzut oka nikt nie rozbierał obudowy w celu dostania się do licznika. Czy ktoś miał taki problem lub coś podpowie także w kwestii czujnika poziomu paliwa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć kolego foto tego licznika. Domyślam się,że jest to licznik firmy jaeger, który już odmówił posłuszeństwa. Jeśli moje przypuszczenie jest słuszne to pozostaje wymiana licznika na firmę VDO, który nie ma tego typu bolączek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć kolego foto tego licznika. Domyślam się,że jest to licznik firmy jaeger, który już odmówił posłuszeństwa. Jeśli moje przypuszczenie jest słuszne to pozostaje wymiana licznika na firmę VDO, który nie ma tego typu bolączek

Mam taki, co mogę tam założyć?? Czy podejdzie coś od b6??

https://www.romatronic.pl/pl/p/Licznik-zegar-Jaeger-Audi-A4-1.8-99r-8D0920900P/109

Licznik firmy JAEGER ( magneti marelli )

8D0 920 900 P

1/2 Fis

Audi A4 1.8 99-2003r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z b6 nie podejdzie. Szukaj licznika vdo od b5 z cyfrowym zegarkiem. Najlepiej pełny fis, bo jest tańszy od półfisa. Silnik obojętnie jaki, bo to znienia się za pomocą kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z b6 nie podejdzie. Szukaj licznika vdo od b5 z cyfrowym zegarkiem. Najlepiej pełny fis, bo jest tańszy od półfisa. Silnik obojętnie jaki, bo to znienia się za pomocą kodowania.Czy

Czy na pełnym fisie podejdzie bezpośrednio, czy możesz podrzucić link do zjęcie lub numer? Resztę sobie doczytam. Dziękuję Ci za pomoc

Coś takiego podejdzie. Ile by kosztowała adaptacja u Ciebie??

http://allegro.pl/licznik-audi-a4-b5-1-8-8d0920980a-fis-uszk-anglik-i6036542567.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z b6 nie podejdzie. Szukaj licznika vdo od b5 z cyfrowym zegarkiem. Najlepiej pełny fis, bo jest tańszy od półfisa. Silnik obojętnie jaki, bo to znienia się za pomocą kodowania.Czy

Czy na pełnym fisie podejdzie bezpośrednio, czy możesz podrzucić link do zjęcie lub numer? Resztę sobie doczytam. Dziękuję Ci za pomoc

Coś takiego podejdzie. Ile by kosztowała adaptacja u Ciebie??

http://allegro.pl/licznik-audi-a4-b5-1-8-8d0920980a-fis-uszk-anglik-i6036542567.html

Szukaj takiego:

12a679cbc00e1e658f336958419e24b9.jpg

Co do numerów to np: 8D0920932 i jakaś literka. Ważne żebyś nie kupił od a6 c5 tam numery zaczynają się od 4B0. co do montażu to będziesz musiał zaadaptować immo. Masz immo3, więc będzie trzeba odczytać pin z obecnego licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z b6 nie podejdzie. Szukaj licznika vdo od b5 z cyfrowym zegarkiem. Najlepiej pełny fis, bo jest tańszy od półfisa. Silnik obojętnie jaki, bo to znienia się za pomocą kodowania.Czy

Czy na pełnym fisie podejdzie bezpośrednio, czy możesz podrzucić link do zjęcie lub numer? Resztę sobie doczytam. Dziękuję Ci za pomoc

Coś takiego podejdzie. Ile by kosztowała adaptacja u Ciebie??

http://allegro.pl/licznik-audi-a4-b5-1-8-8d0920980a-fis-uszk-anglik-i6036542567.html

Szukaj takiego:

12a679cbc00e1e658f336958419e24b9.jpg

Co do numerów to np: 8D0920932 i jakaś literka. Ważne żebyś nie kupił od a6 c5 tam numery zaczynają się od 4B0. co do montażu to będziesz musiał zaadaptować immo. Masz immo3, więc będzie trzeba odczytać pin z obecnego licznika.

Mogę kupić "anglika" i przełożyć tarcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anglika możesz kupić, jednak Twoja obecna tarcza nie będzie tak łatwo pasować bo jest innej firmy. Musiałbyś ją odpowiednio dociąć. Poza tym anglik jest inaczej wyskalowany i po samej przekładce tarczy prędkość będzie załamywana. Trzeba będzie dodatkowo zmienić wsad licznika na europejski. I uważaj, bo w większości sprzedawanych liczników fis już słabo świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anglika możesz kupić, jednak Twoja obecna tarcza nie będzie tak łatwo pasować bo jest innej firmy. Musiałbyś ją odpowiednio dociąć. Poza tym anglik jest inaczej wyskalowany i po samej przekładce tarczy prędkość będzie załamywana. Trzeba będzie dodatkowo zmienić wsad licznika na europejski. I uważaj, bo w większości sprzedawanych liczników fis już słabo świeci.

Rozumiem. UK, tanio ale dłubanina i koszty. Z tego co widziałem UE ceny od 500 zł. Z elektryką do pełnego fis nie będę miał problemów na chomiku jest pełen opis i tak chciałem założyć tempomat. Dziękuję jeszcze raz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anglika możesz kupić, jednak Twoja obecna tarcza nie będzie tak łatwo pasować bo jest innej firmy. Musiałbyś ją odpowiednio dociąć. Poza tym anglik jest inaczej wyskalowany i po samej przekładce tarczy prędkość będzie załamywana. Trzeba będzie dodatkowo zmienić wsad licznika na europejski. I uważaj, bo w większości sprzedawanych liczników fis już słabo świeci.

Rozumiem. UK, tanio ale dłubanina i koszty. Z tego co widziałem UE ceny od 500 zł. Z elektryką do pełnego fis nie będę miał problemów na chomiku jest pełen opis i tak chciałem założyć tempomat. Dziękuję jeszcze raz. Pozdrawiam
Wysłałem Ci pw w sprawie licznika :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...