Skocz do zawartości
IGNOROWANY

11 letnia opona


e2rd-85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie kupiłem(i już założyłem) komplet letnich używek Bridgestone, niestety dopiero teraz zauważyłem że jedna z nich jest z 2005 roku :facepalm: . Wygląda bardzo dobrze(jak reszta z 2012). Nigdzie nie sparciała , czarniutka, niepoprzecierana, ładny bieżnik, ładnie się prowadzi . Czy można spokojnie na niej jeździć ?

Edytowane przez e2rd-85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kolega pisał na forum, że leciał 2 paczki B8 i strzeliły mu druty w oponie, która była w bardzo dobrym stanie, później pisał, że była z 2007 r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj ją bo z racji wieku może ona szybciej się zużywać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla własnego bezpieczeństwa i pasażerów którzy by ze mną jechali, kategorycznie odradzam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toskańczyk nie B8 tylko BMW Serii 7 i nie z 2007 tylko z 2006. Głośno ostatnio było o tym w TV. Kolega z forum Andrzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toskańczyk nie B8 tylko BMW Serii 7 i nie z 2007 tylko z 2006. Głośno ostatnio było o tym w TV. Kolega z forum Andrzej :)

:grin: Mistrzu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym wymienił nowy komplet . Parę setek i po temacie a bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toskańczyk nie B8 tylko BMW Serii 7 i nie z 2007 tylko z 2006. Głośno ostatnio było o tym w TV. Kolega z forum Andrzej :)

Tak jak już wcześniej pisałem kolega Robert z forum w Audi A4 B8 - 200/h pękły druty a opona marki federal z 2007 r

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/354269-przygoda-na-autostradzie/

:grin:

Edytowane przez Toskańczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź wywal tą oponę jak najszybciej. Na bezpieczeństwie swoim a przedewszystkim innych uczestników drogi nie ma co oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest wszystko ok to zostawiaj. Chłopaki Ci doradzą żebyś kupił dunlopy za 1,5 tys 2 sztuki. Ja miałem opone z 2002 i latałem po 240 i po zakrętach aż piszczało wszystko. Zjedź ją przynajmniej do końca sezonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy można spokojnie na niej jeździć ?

Spokojnie nie ale wszystko zależy od tego jak i gdzie.

Jak w kółko komina to można ją zjeździć.

Jak w dalekie trasy i z dużymi prędkościami to bym się nie odważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wśród kierowców istnieje i ma się dobrze przekonanie że gorsze opony na tył ? Oś nieskrętna łatwiej wpada w poślizg.

Zastanów się czy założył byś 10 letnią uszczelkę w silniku ? Chociaż bieżnik będzie igła to guma parcieje i traci swoje właściwości. Tak jak koledzy radzą, do sklepu i z powrotem moim zdaniem można śmigać ale po autostradzie dałbym sobie spokój bo można skończyć jak p. Andrzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wśród kierowców istnieje i ma się dobrze przekonanie że gorsze opony na tył ? Oś nieskrętna łatwiej wpada w poślizg.

Zastanów się czy założył byś 10 letnią uszczelkę w silniku ? Chociaż bieżnik będzie igła to guma parcieje i traci swoje właściwości. Tak jak koledzy radzą, do sklepu i z powrotem moim zdaniem można śmigać ale po autostradzie dałbym sobie spokój bo można skończyć jak p. Andrzej :)

Mniejsze obciążenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ruszaniu, przyśpieszaniu itp. obciążana jest tylna oś ? Przy skręcie np w prawo , obciążana siłą odśrodkową jest lewa przednia i lewa tylna opona. Przednie opony są obciążane dodatkowo tylko przy hamowaniu. Chyba że masz na myśli silnik.

Edytowane przez Faraday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...