Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ślizga się sprzęgło


piciuok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mechanik wymienił mi sprzęgło kompletne z LUK'a - w moim przypadku jednomas. Złożone, pierwsze odczucia:

- sprzęgło bierze od połowy, a nie na samej górze jak wcześniej (w końcu można delikatnie puścić i nic nie szarpie)

- biegi wchodzą miodzio

- nie buczy w okolicach 1800-2000 obrotów przy przyśpieszaniu! hura (walczyłem z tym już jakiś czas)

no i.. od 2200 do 2600 mały cyrk - sprzęgło się ślizga przy pełnym bucie.Przy spokojnym przyśpieszaniu jest ok. Panowie, co to może być?

Powód wymiany to szarpanie przy ruszaniu z jedynki w cieplejsze dni w mieście (krzywy docisk).

Silnik AHU skrzynia DHL

Edytowane przez piciuok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby docisk . Powinno się ułożyć . Pojeździć delikatnie nie pal tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starym zestawie (czytajcie, ori) sprzęgło dość ciężko chodziło, teraz leciutko nawet nie wiem do czego to porównać. Czyżby takie dociski robili teraz? Tak naprawdę ani wyprzedzić za bardzo teraz, ani nic. Trudno, pierwsze 20km za mną. Chyba że macie inne propozycje. Sam on, kazał pojeździć i podjechać jutro. W sumie mam kurs na 700km , gorzej jak potem się nie ułoży albo na trasie padnie. Czy takie zachowanie może być spowodowane krzywym kołem zamachowym? Czy ono może być tak naprawdę krzywe? A może coś nierówno złożone? :D mnóstwo pytań bo trochę kasy poszło w to, a studentowi zawsze kasa potrzebna :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał że mechanik nie umył docisku z "oleju"zabezpieczającego go przed korozją,znam takie przypadki :grin: Jeździj w miarę spokojnie i się unormuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nasmarował żeby nie piszczało :grin: zrób spokojnie trase i będzie ok. Nowe to miękkie, koła pewnie nie dałeś do przeszlifowania? u mnie nowy zestaw luk z 1z też się ślizgał, ale się ułożył po ok 100km i było ok. Dopiero po solidniejszym sofcie nie dało rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź w trasę w końcu to trasa a nie miasto. W trasie mniej się używa sprzęgła . Oblecisz a się ułoży. No chyba że jakieś wycieki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


po solidniejszym sofcie

no ja na ori też nie jadę, ale raczej 300nm nie przekraczam ;d

ok, zrobię trasę chłopaki, może będzie lepiej. rozumiem, unikać wszelakiej maści poślizgów bo się skopci? :kox:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechane 350 km i niestety ale nic się nie ułożyło. Strach wciskać bardziej gazu bo rwie jak szalone ;/ coś pulsuje na pedale sprzęgła. Jak dla mnie, nie równo przylega tarcza do czegoś i nie łapie, a jak dostanie NM to traci przyczepność...:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywiste, ale co dalej? Chyba pozostaje obserwacja elementów czy się równo trą, a jeśli nie to odpowiednie tego skorygowanie, odtłuszczenie - eh, sam nie wiem. Jeśli macie jakieś sugestie to słucham. Dodam jeszcze że lewarek od biegów na jałowych obrotach lata przód tył dość energicznie - czytaj, drży.


Może nasmarował żeby nie piszczało :grin: zrób spokojnie trase i będzie ok. Nowe to miękkie, koła pewnie nie dałeś do przeszlifowania? u mnie nowy zestaw luk z 1z też się ślizgał, ale się ułożył po ok 100km i było ok. Dopiero po solidniejszym sofcie nie dało rady.

No może i "nasmarował" - po rozebraniu okazało się, że smar z łożyska pilotującego dostał się między tarcze cierną a coś - bo co, to ja dokładnie nie wiem - wyczyścił, odtłuścił, złożył i podobno działa jaka natura chciała :)) Także problem solved ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...