Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B5 Avant, 1.8 T, 2001 r.


Zielas92

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, autko dopiero co kupione, jest to moje pierwsze tej marki także nie oczekujcie zbyt wiele :D

Na razie jedna fotka, zrobię jakieś ładniejsze to wrzucę.

Co mi się podoba w tym aucie ?

Przyspieszenie, audio (Bose), generalnie jak na ten rocznik świetne wyposażenie, bardzo wygodny.

Co myślicie ?

OaMHaHS.jpg

Dorzucam kilka fotek, niektóre nie są najlepszej jakości ale są.

Troszkę się już przybrudziła :D

Gm9VXcf.jpg

nL7m9eL.jpg

xzM1nlk.jpg

7vlQ1TQ.jpg

A tutaj moje pierwsze majsterkowanie, charczący głośnik pasażera. Lubię dobre brzmienie więc takie rzeczy mnie irytują :D

04jfsi3.jpg

vTCREFS.jpg

Edytowane przez Zielas92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na 17', co do zaślepki to masz rację, muszę ją zamówić bo to trochę rzuca się w oczy. A zdjęcia postaram się jeszcze dziś dorzucić.

Już dorzuciłem kilka zdjęć.

Edytowane przez Zielas92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, fajne autko. Czarny polift to dobra baza do modów. Nie wiem czy wiesz ale z palcem w nosie można zrobić z tego 190 koni. Pozdrawiam i dobrej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ładnie się porobiło, Audi w warsztacie. Prawdopodobnie pompa oleju do wymiany, no cóż wiem że auto generalnie mechanicznie w bardzo dobrej kondycji ale coś musiało się zepsuć bo to by było zbyt piękne, przy okazji wymienię rozrząd.

A sytuacja wyglądała tak, że przejechałem się z kolegą (bo chciał sprawdzić jak się nią jeżdzi), oczywiście na rozgrzanym silniku, 170 km/h i jeb, kontrolka od oleju a po chwili klekot i wariujący wskażnik obrotów. Mam nadzieję że to "tylko" pompa, z tego co wiem może być też smok do wyczyszczenia.

Edytowane przez Zielas92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, fajne autko. Czarny polift to dobra baza do modów. Nie wiem czy wiesz ale z palcem w nosie można zrobić z tego 190 koni. Pozdrawiam i dobrej zabawy

Kolego tez mam taka 2000r powiec cos wiecej o tych modach na 190km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, fajne autko. Czarny polift to dobra baza do modów. Nie wiem czy wiesz ale z palcem w nosie można zrobić z tego 190 koni. Pozdrawiam i dobrej zabawy

Kolego tez mam taka 2000r powiec cos wiecej o tych modach na 190km

Dp, wydech, soft i masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DP jako tako nie jest wymagane, tak samo wydech. pomagają ale to tylko tyle

ogolnie to: wtryski, soft i lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi już naprawione, okazało się że płukanka silnika, wymiana oleju i czujnika rozwiązała problem w całości. ;) Ufff... Teraz tylko rozrząd, kilka innych drobiazgów. Będę myślał o tych 190 kucykach, a co myślicie o blow off ? Fajny efekt, nie wiele o tym wiem bo kolega mi podpowiedział że mogę sobie takie coś zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to wystarczyło? Smok był zasyfiały? a ciśnienie oleju było sprawdzane?...może sie okazać że to chwilowa poprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blow off bez 500KM pod maską to śmiech na sali. Charcy, rycy a nie jedzie.

Apropos tego ciśnienia oleju... ja bym na Twoim miejscu to kontrolował przez jakiś czas. Sama wymiana oleju nie naprawi auta, w którym nagle straciło się ciśnienie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie było sprawdzane w pierwszej kolejności, idealne. Prawdopodobnie smok był zawalony a poza tym olej był już w opłakanym stanie, stracił kompletnie konsystencje. Nie powinno być już problemów, wszystko sprawdzone. Mimo wszystko jak kolega napisał będę starał się to kontrolować, zobaczymy co powie mi znajomy siedzący 11 lat w Audi, to on będzie wymieniał mi rozrząd, przy okazji przyjrzy się temu bliżej. Pozdrawiam

Siema!

Długo mnie tu nie było :D Generalnie Audi lata i nie sprawia problemów, wymieniony rozrząd, kupiłem tą nieszczęsną zaślepkę sprysku, pomalowana i od razu inaczej. Przejechałem blisko 600 km w trasie i nie zawiodła. Nudziłem się i postanowiłem przeprowadzić operację na mocno podrapanym plastiku a oto efekt:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Edytowane przez Zielas92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Muszę odświeżyć temat i napisać co się w ostatnim czasie zmieniło w Andzi. 

A więc, silnik po remoncie... Nie żałuję decyzji, zrobiłem jak na razie 1400 km w czasie tygodniowego urlopu, mam rok gwarancji na wszystko i zobaczymy jak się to potoczy. Póki co samochód odżył, zbiera się o niebo lepiej, nie szarpie i chodzi cichutko jak hybryda heh. Nie ma dużej odczuwalnej utraty mocy na gazie (tak mi się przynajmniej wydaje)

Tu zdjęcia jak to wyglądało od środka (dramat!), nowy wał bo szlif nie przeszedł, zregenerowane turbo, nowy kompletny rozrząd, wszystkie uszczelki na ori,  panewki, itp... mógłbym tak wymieniać...

qxyYIwh.jpg

clwf3GN.jpg

Zamontowana nowa instalacja gazowa KME z wtryskami od LandiRenzo.

Odświeżyłem lakier, oddaję tylko jeszcze tylny zderzak do malowania bo trochę zajechany.  Jeszcze z tych mniej ważnych rzeczy - wyprałem fotele, podłogę, odświeżyłem miejsca o których zwykle się nie pamięta. 

Wymieniłem xenony bo jeden wysiadł, ściągnąłem hak i wspawałem ładniejsze końcówki wydechów - auto wygląda o niebo lepiej ;)

W tym lub przyszłym miesiącu jadę na Chip Tuning i na wymianę klocków wraz z tarczami, póżniej naprawa FIS'a bo te piksele przyprawiają mnie o mdłości :zemdlal:

Zdjęcie z dzisiaj:

GKpDpAs.jpg

Chyba to tyle.

Pozdrawiam

 

Edytowane przez Zielas92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...