Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bicie podczas jazdy, jaka przyczyna?


makthedon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam następujący problem od pewnego czasu a mianowicie podczas jazdy występuje denerwujace bicie ale tylko wtedy gdy nacisniety jest pedal gazu i nie musi być dużej prędkości ani dużych obrotów, gdy puszczę pedal gazu bicie ustaje.

Byłem ostatnio na szybko u mechanika i to na pewno nic z zawieszeniem bo sprawdził, po przejechaniu się autem stwierdził że to może być któraś z poduszek silnika.

Jak uważacie? Trafna diagnoza?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpisuję się pod tym co mówią koledzy wyżej. Miałem podobny problem. Zmieniłem obie przednie półosie i problem zniknął.
U mnie były już w tak kiepskim stanie, że przy hamowaniu albo przyspieszaniu, skręcaniu, ruszaniu stukały. Przy ruszaniu z 1/2 /R całe auto wibrowało a przy wdepnięciu gazu na 4/5 biegu całym autem bujało, ze fotel masował mnie w plecy.

Na kierownicy tego nie czułem, czułem to na kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc, musze się tym zająć.

U mnie w 3.0 TDi mam podobny problem występują drgania (bicie) przy niskich obrotach 1200-1500 podmieniałem półosie i nic nie pomogło dodam że poduchy i zawiecha ok. Gościu od skrzyni twierdzi ze to wina konwertera czyli sprzęgło do regeneracji. Miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło wymieniałem 2,5 roku temu wiec u mnie to nie może być to.

Tak jak @Ralen nie czuję tego na kierownicy tylko na kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz manuala i zupełnie co innego niż w automacie przy automacie może być konwerter u Ciebie zacznij od sprawdzenia półosi i przegubów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można jeszcze zerknąć na wał ... kolega mathedon ma quattro więc tu też może leżeć przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...